Overtredingen van regels in de bijstand worden strenger bestraft Oud elektrisch speelgoed? Breng 't naar 't afvalbrengstation! De gemeente Schiedam vergadert gemeente Schiedam 5 DECEMBER 2012 - PAGINA 2 Vanaf 1 januari 2013 worden overtredingen van de uitkeringsregels strenger bestraft. Het is belangrijk dat geld, bestemd voor uitkeringen, alleen terechtkomt bij mensen die hier recht op hebben. De aangescherpte regels hebben alleen gevolgen voor men sen die de regels overtreden. Leon Verzijden Wijktoezichthouder De wijktoezichthouder over goed vuurwerkgebruik, social media en de samenwerking met de LBB en politie. 1Vuurwerk is toch vooral leuk? Oud en nieuw is een fantastisch feest, maar kent ook risico's. De politie merkt ook dit jaar weer dat er steeds zwaarder en illegaal vuurwerk in omloop is. Wat op vuurwerk lijkt, is soms bijna net zo zwaar als explosie ven. De gevaren voor afstekers en omstanders zijn groter en we zien ook grotere schades aan de openbare ruimte. 2. Wat hebben internet en social media met vuurwerk te maken? Internet en social media worden steeds vaker gebruikt voor de verkoop van zwaar vuurwerk. De politie en het Openbaar Ministerie (OM) zitten hier bovenop, omdat bij zwaar vuur werk ook zware straffen horen. De politie heeft hiervoor speci alisten in dienst. Zij surveilleren, houden gerichte acties, geven opvolging aan uw meldingen en houden social media streng in de gaten. 3. Zijn er voordelen bij het gebruik van social media? Zeker! Vanuit de gemeente hebben wij contact met een grote groep vrijwillige bewo ners. Zij zijn de oren en ogen van de stad. We onderhouden dagelijks contact met elkaar, waarbij ook de politie een be langrijke rol speelt. Internet en social media werken razendsnel en zodoende kunnen we overal steeds sneller bij zijn. 4. Hoe kunnen Schiedam mers helpen? Bewoners kunnen ogen en oren openhouden en een melding doen bij ongeregeldheden. Dat geldt voor de handel en het be zit van illegaal vuurwerk, maar ook voor het te vroeg afsteken van vuurwerk. 5. Waar kunnen meldingen worden gedaan? Meldingen mag u doorgeven via het algemene telefoonnum mer van de politie (0900-8844) of via Meld Misdaad Anoniem (0800-7000). Heterdaad kan gemeld worden via het alarm nummer 112. Volgens de nieuwe regels moet bij overtredin gen het teveel ontvangen geld volledig worden terugbetaald. Daar bovenop wordt hetzelfde bedrag als boete opgelegd. Bij herhaling wordt de boete nog hoger, namelijk 150%. Daar naast kan de gemeente na de tweede over treding een bijstandsuitkering maximaal drie maanden stopzetten. Geef wijzigingen direct door! De gemeente baseert de hoogte van de uit kering op basis van een aantal gegevens die zij krijgt van de bijstandsgerechtigde. Als deze gegevens onjuist zijn, kan dit betekenen dat er teveel bijstand wordt uitgekeerd. Het is dus heel belangrijk dat wijzigingen in de situatie di rect door worden gegeven aan de gemeente. Het kan gebeuren dat mensen onbewust de uitkeringsregels overtreden. Wijzigingen nog niet doorgegeven? Alle klanten van de afdeling Werk en Inkomen hebben een brief ontvangen. De gemeente geeft hen de gelegenheid om wijzigingen die nog niet in de administratie bekend zijn voor 31 december 2012 door te geven aan de afdeling Werk en Inkomen via het wijzigings formulier. Er wordt dan geen boete opgelegd. Als blijkt dat er teveel uitkering is betaald dan moet dat bedrag wel worden terugbetaald. Kijk voor meer informatie op www. weethoehetzit.nl of op www.schiedam.nl. De gemeente Schiedam en Irado sporen inwoners aan om gebruikte elektrische apparaten (groot én klein) gescheiden in te zamelen. Als extra motivatie krijgen de eerste 100 inwoners die na pakjesavond op 5 december hun oude elektrisch speel goed inleveren bij het afvalbrengstation, een sleetje. Bijna iedereen weet dat een oude televisie of kapotte koelkast moet worden ingeleverd. Deze worden dan verantwoord gerecycled. Veel minder bekend is dat dit ook geldt voor alle kleine elektrische apparaten, zoals elek trisch speelgoed; hiervan wordt minder dan een kwart ingeleverd. Veel inwoners weten niet dat zij ook kleine gebruikte elektrische ap paraten, zoals elektrisch speelgoed en kapotte spaarlampen, gratis kunnen inleveren" bij het afval brengstation Speelgoed inleveren tegen beloning De eerste 100 inwoners die vanaf 5 december elektrisch speelgoed met stekker inleveren bij het afvalbrengstation ontvangen hiervoor een Wecycle-sleetje. Ook worden er 500 kans- kaarten uitgedeeld waarmee u kans maakt op een familiebox hotelovernachting. Het afval brengstation is gevestigd aan de Fokkerstraat 550 en op maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag geopend. WeCycle De gemeente en Irado sluiten met deze actie aan bij de Sinterklaas-recycleactie van We Cycle. Zij wil met deze actie iedereen ervan bewust maken dat oud elektrisch speelgoed, dat tijdens Sinterklaas wordt vervangen door nieuw elektrisch speelgoed, niet thuishoort in de vuilnisbak maar apart moet worden ingezameld. "Gooi nooit weg, maar lever in!" is de centrale boodschap van Wecycle. De campagne wordt landelijk ondersteund met radio- en tv-spots en advertenties. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Datum: donderdag 6 december 2012 Leiding: de heer E.M. Gloudi 'Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze raadscommissie vergadert onder meer over: Tweede bestuursrapportage 2012 Rapportage over de afwijkingen ten opzichte van de begroting (over de periode mei tot en met december 2012). Revitalisatie Spaanse Polder en 's Graveland Zuid Plan voor de. herinrichting van het openbaar gebied en de voorwaarden voor de bebou wing op de uit te geven kavels.Voorafgaand aan de vergadering (aanvang 19.00 uur) wordt een presentatie hierover gehouden. Voorbereidingsbudget uitvoerings organisatie A4 en fase 1 van de 'Ont- wikkelvisie Sportparken en vrijvallen de locaties: Schiedam in beweging' Het verhogen van het voorbëreidingsbudget voor de plannen naar 5,6 miljoen. Rijks waterstaat draagt daaraan 3,5. miljoen bij. Voor dekking van de overige 2,1 miljoen zijn diverse opties beschikbaar. Meer informatie en contact Een overzicht van alle agendapunten is te vin den op www.schiedam.nl. Hier vindt u ook alle informatie bij de agenda's. Wilt u inspreken bij de commissievergaderin gen? U kunt zich hiervoor per e-mail aanmel den bij de griffie via griffie@schiedam.nl. De spelregels voor het inspreken tijdens commis sie- en raadsvergaderingen kunt u vinden op www.schiedam.nl. Heeft u vragen of bent u op zoek naar meer informatie? Neem dan contact op met de grif fie van de gemeente Schiedam, per e-mail via griffie@schiedam.nl of door te bellen met de commissiesecretaris, de heer H.C. Jansson (010-219 10 42). Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 20