Gemeenteberichten Nieuwe burgemeester Cor Lamers: L "Burgemeester voor alle Schiedammers"] Vergadering subcommissie Sport gemeente Schiedam 5 DEOEMBER 2012 - PAGINA 3 Schiedam heeft een nieuwe burgemeester. Cor Lamers (56) volgt waarne mend burgemeester Leemhuis-Stout op. Op 4 december is Lamers tijdens een buitengewone raadsvergadering door Commissaris van de Koningin Franssen beëdigd en geïnstalleerd als burgemeester van Schiedam. De afgelopen weken kon Cor Lamers nog zonder te worden herkend door de stad lopen. Hij raakte aan de praat met onder andere een postbode, een brugwachter en met winkelend publiek. "Dat was leuk. Schiedammers vertellen zonder uitzondering met trots over hun stad. Soms een beetje mopperig, maar wel altijd vanuit een grote betrokkenheid." Het was niet zijn eerste kennismaking met SchiedamLamers is geboren in Rotterdam-Charlois en was eerder al be stuurlijk actief in de regio: "Voor ik in 2001 burgemeester van Houten werd, was ik achtereenvolgens wethouder in Spij- kenisse en burgemeester van Bleiswijk. Via de stadsregio maak je dan natuurlijk ook kennis met andere gemeenten in de omgeving. Regionale samenwerking vind ik heel belangrijk. Als op een na grootste stad van de regio speelt Schiedam een niet onbelangrijke rol." De nieuwe burgemeester weet dat Schie dam een paar pittige opgaven kent: "Ja, er zijn wijken die extra aandacht nodig hebben en natuurlijk heb ik ook de leegstand in het centrum gezien. Aan de andere kant heb ik ook gemerkt dat er op allerlei manieren wordt gewerkt om bedreigingen om te zetten in kansen. Op het gebied van bijvoorbeeld leefbaarheid en sociale cohesie zijn er veel initiatie ven, zowel van de gemeente als van bewoners zelf. Wat dat betreft lopen we in deze omgeving vaak voor op de rest van Nederland. We moeten onze ogen niet sluiten voor problemen, maar laten we ook niet vergeten het positieve te benadrukken." In zijn eerste maanden als burgemeester van Schiedam wil Lamers graag kennismaken met de inwoners en ondernemers van de stad: "Ik hoop een Uitgelicht dwarsdoorsnede van de Schiedamse sa menleving te ontmoeten. Er zijn al men sen die hebben gezegd: je moet eens bij die of die op de koffie gaan. Dat doe ik graag. Vertel me maar wat er leeft. Ik ben burgemeester voor alle Schiedammers." "Schiedam heeft een aantal sterke troe: ven in handen. De historische binnen stad bijvoorbeeld, geeft Schiedam een eigen identiteit. Dat mogen we nog best een beetje meer uitdragen. En kijk eens naar de bedrijvigheid. De maritieme in dustrie binnen onze stadsgrenzen is echt van wereldklasse. Maar ook op kleinere schaal zijn er ondernemers die een mooi uithangbord zijn. ik heb me voorgeno men om de komende tijd elke week een bedrijf te bezoeken." Op sportief gebied is Lamers actief in het burgemeesterseiftal: "Ik ben de doelman van het team. We spelen ongeveer tien wedstrijden per jaar. De opbrengst daar van komt ten goede van de Leprastich ting." En verder? "Voor kleine afstanden pak ik liever de fiets dan de auto. Binnen de stad is dat vaak een prima vervoer middel." De nieuwe burgemeester weet dat ver trouwen een belangrijke rol speelt: "ik wil graag de dialoog aangaan met de Schiedammers. Als we onderling goed communiceren, kunnen we eventuele problemen vroegtijdig signaleren. Het is belangrijk dat we er samen aan werken om het vertrouwen te herstellen. En dan bedoel ik niet alleen het vertrouwen in het bestuur, maar de Schiedammer moet ook zijn zelfvertrouwen hervinden. Schie dam is een stad die het waard is." Foto: Paul van deripa 9 Op dinsdag 11 december 2012 verga dert de subcommissie Sport onder leiding van de heer A.P. Mostert. De subcommissie is dit keer te gast bij Handbalvereniging Ventura. Na een presentatie door de voorzitter van deze vereniging buigen de leden van de subcommissie zich over de vitalisering van de sportverenigingen, de nota van Uitgangspunten voor de aanbesteding van de Schiedamse Zwembaden en wor den ze bijgepraat over de sportgerela- teerde aangelegenheden als gevolg van de aanleg van de A4.De volledige agenda van de vergadering is te zien op de ge meentelijke website, www.schiedam.nl. Wilt u deze vergadering bijwonen? U bent van harte welkom! De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats bij Handbal vereniging Ventura, Sportlaan 50. Meer informatie over de vergadering of de subcommissie Sport kunt u krijgen bij de griffie van de gemeente Schiedam, per e-mail via griffie@schiedam.nl of telefo nisch via 14 010. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21