Parkeren een crime Schiedam heeft weer een draaiende poldermolen Take This Waltz Kikkererwtje op de Schiedamse scholen Parkinson Award Gele Woudhoek heeft na reconstructie wijk minder parkeerplekken Horecaprijs uitgereikt in zaal Beatrix Reve-avond bij Post Scriptum Nieuwe uitgave Digitale Scyedam Voor senioren die dierbare verloren Tankstation Vlaardingerdijk blijft Shell Van de lezer: 'Weer positief gaan denken' Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 5 december 2012 Nieuwe Stadsblad pagina Schiedam De Frankelandgroep heeft op het jaarcongres van Par- kinsonnet Nederland de Schiedam Volgende week wordt de eerste Parkinson Innovation Award gewonnen. De laat ste jaren heeft verpleeghuis Frankeland - naast de regu- j liere verpleeghuiszorg - zich gespecialiseerd in de zorg voor Morbus Parkinson- en Korsakovpatiënten. De prijs - 15.000 euro, maar vooral ook de eer - is een heerlijk begin van de feest maand, vinden ze bij Fran keland. De Frankelandgroep is uiteraard trots op haar me dewerkers en dit resultaat. Schiedam Onlangs verscheen het derde deel van de biografie over het leven van Gerard Reve on- der de titel'Kroniek van een j schuldig leven'. Het behan delt de laatste dertig jaar van zijn leven vanaf 1975. Een periode waarin Reve zich langere tijd Schiedammer mocht noemen; samenwo nend met zijn partner Joop Schafthuizen aan de Nas- saulaan. Samensteller en schrijver van de biografie Nop Maas komt vertellen over de strijd die onstond met de erfgenaam van Reve en zal Schiedamelementen belichten. Het tweede deel van de avond wordt gevuld j door oud-minister Bram Pe per die aan het einde van de twintigste eeuw een briefwis seling met Reve onderhield. Van deze correspondentie is de bundel Brieven aan Bram P. samengesteld. De Reve-avond op donder dag 13 december begint om 20.15 uur en is gratis. Een plaats reserveren wordt aan bevolen. Boekhandel Post Scriptum is te vinden in het Hof van Spaland. Schiedam De CD met artikelen uit het tijdschrift 'Scyedam' van de Historische Vereniging Schiedam is weer verkrijg baar. De nieuwe CD is uit gebreid met de jaargangen tot en met 2011. De CD is verkrijgbaar in het bezoe- i kerscentrum aan de Hoog straat 74a. De prijs is 35,-. Bewoners van de 'gele' Woud- hoek zijn er na een grote reconstructie en ophoging van hun wijk niet in parkeer plaatsen vooruit, maar flink op achteruit gegaan. Dat is de conclusie van enkele verontruste bewoners die hierover bij de gemeente al verschillende keren aan de bel hebben getrokken. Van de redactie Schiedam „Bij het realiseren van de recon- Vanaf volgende week kan Schiedam kennismaken met een nieuwe verborgen schat in de stad: 'Kikkererwtje'. Dit is een jongetje dat zo klein is als een kikkererwt. Daardoor kan hij allemaal streken uithalen; hij kruipt door de brievenbus- structie in de gele wijk in Woud- hoek-Noord hebben de afdeling Beheer Openbare Ruimte de bewoners in de kou laten zitten door zich niet te houden aan de normen en richtlijnen die gelden bij de uitvoering van een derge lijk project", vinden die bewo ners bij monde van spreekbuis Cor Valk. Parkeren in de wijk was voor de reconstructie al een crime, maar nu alle kraanwa gens en stratenmakers vertrok ken zijn en de wijk er weer strak bij ligt blijkt parkeren nog las tiger dan voorheen. „In de ge meenteraad zijn over parkeren sen, vanuit het oor van de ezel maakt hij rare grapjes waardoor iedereen denkt dat de ezel kan praten. Uiteindelijk wordt hij per ongeluk opgegeten door een kameel, maar gelukkig loopt al les toch nog goed af. Deze bij zonder voorstelling is een Turks „De mooie gezellige decem bermaand is aangebroken. Schiedam gaat weer leven met Kerstattracties op sfeer volle plekken. De terugkomst van de prachtige ijsbaan op het Stadserf is een aanwinst waar een ieder naar uitgeke ken heeft. 'Winterland' met een sprookjesachtige achter grond van eetkraampjes en kerstartikelen, Gluhweinbar en nog meer en gemarkeerd met kerstbomen en sneeuw poppen. Schiedam gaat stralen in een betrokken gemeenschap. Po sitivisme was zo hard nodig. Ook op 13 december, het ontsteken van de lichtjes op de Grote Markt, komt allerlei beslissingen genomen", zegt Valk. „En ook in het be stemmingsplan is hierover een paragraaf opgenomen. Voor de Gele wijk kan maar 1,1 auto per woning kwijt: te weinigï uitvoering van de werkzaamhe den waren er 462 parkeervak ken en 61 parkeerplaatsen naast de vakken. Dus totaal 523 par keerplaatsen. Momenteel zijn verhaal en wordt gespeeld door INTORNO in het kader van het Schiedamse jaar 'Verborgen schatten' (400 jaar handelsrela tie met Turkije). De komende week wordt 'Kikkererwtje' voor het eerst gepresenteerd op alle scholen in Groenoord en op ba- er een warm gevoel. Schiedam betekent toch heel veel voor de burgers. In de Havenkerk is er de 'Kerst markt'. Bijzonder fijn dat die weer terug is. Door deze geweldige aanpak hebben het zakenleven en de horeca de kracht herkregen om positief te kijken naar de toekomst in deze zo zware tijd. De Schiedammers komen nu wel naar buiten om te besteden en de stad levensvatbaarheid te geven. Mijn oprechte complimenten voor de organisatoren die dit hebben verwezenlijkt. Schie dam gaat stralen." Gerhard de Kok er 485 parkeervakken: dus 38 plaatsen (523-462) minder." Zou de gemeente de norm van 1,6 auto per woning aanhouden dan moeten er zelfs nog 196 parkeerplaatsen bijkomen. De gele wijk zit nu rond de 110 per woning. De gemeente beweert dat de wijk voor de werkzaam heden 462 plaatsen had en er nu enkele bij heeft gekregen. „Er is dan ook geen noodzaak extra parkeerplaatsen te reali seren", schrijft de gemeente in een reactie. Ook laat ze weten geen groen te willen opofferen voor extra parkeerplaatsen. sisschool De Gorzen. Ook zijn er dan leuke work shops voor de kinderen waarbij zij zelf verhalen bedenken over de avonturen van het kleine mannetje. Jeroen Manders en Marco Kalkman spelen de voorstelling. „Ik wil jullie even laten weten dat ik het een ontzet tend leuk initiatief vindt dat Schiedam weer een ijsbaan krijgt op het Stadserf. Ik vond het er altijd zo gezel lig en je had tenminste wat te doen met de kinderen in de vakantie, lekker in je ei gen stad. De ijsbaair van Van Vliet vind ik ook altijd perfect, maar als het weer dan wat minder is ga ik zeker weer schaatsen op het Stadserf. Nu alleen maar hopen dat we er niet al te veel voor hoeven betalen, dan ben ik helemaal blij." S. Maan horecaprijs van feestelijk uitgereikt bij vo rige winnaar zaal Beatrix. Opmerkelijk vindt Van der Wal van het gelijknamige muziekcafé het dat voorma- lige winnaars als De Parel, Beloofd en 't Stadhuys dicht zijn en niet meer in oude prijswinnende vorm bestaan. „Dat zegt toch genoeg hoe de horeca zucht onder de crisis." Is dan zo'n prijs wel terecht gewonnen? Is de vraag. Bo vendien maakt Van de Wal bezwaar tegen jurering, i Waarom niet zelf stemmen? Toch houden de echte ho recaondernemers de moed erin. Volgende week zullen j de winaars van de beste ho reca van Schiedam stralend op de foto staan. Schiedam Seniorenwelzijn organiseert een workshop voor senio ren die een dierbare hebben verloren. Hoe ouder we wor den, hoe vaker we te maken krijgen met het verlies van I een dierbare. De dood van een partner, een kind, broer of zus van een ouder of een goede vriend (in); het over- j komt ons allemaal. Kort na het verlies is er vaak wel aandacht van onze om- i geving, maar al snel gaat ie dereen weer over tot de orde van de dag. „Het leven gaat door", zegt men, „Maar zo makkelijk is dat niet." Voor senioren die met lotge noten herinneringen willen ophalen aan hun overleden dierbaren, organiseert Seni orenwelzijn de workshop 'In liefdevolle herinnering'. De workshop bestaat uit vier ochtenden en start op dins dag 8 januari in De 5 Molens van 10.00-12.00. Deelname j aan de workshop is gratis. Schiedam Het tankstation aan de Vlaardingerdijk 363 blijft een Shell-tankstation. Shell I heeft bij de onlangs gehou- 1 den veiling voor de huur van deze locatie in de komende 15 jaar het hoogste bod ge- I daan. Met ruim 1,27 mil joen was Shell de hoogste bieder. Vier bedrijven had den op de veiling ingeschre ven. Naast dit eenmalige bedrag betaalt Shell jaarlijks een huurprijs voor de grond en een vergoeding voor ver kochte liters brandstof. De huidige huurovereen komst van het tankstation aan de Vlaardingerdijk loopt op 31 december 2012 af. De i gemeente Schiedam veilt de exploitatie van benzinepom pen volgens de regels die in oktober 2011 door de ge meenteraad zijn vastgesteld. Wethouder Gouweleeuw is tevreden over de uitkomst van de veiling. Ook de an- I dere tankstations binnen de j gemeentegrenzen worden in de toekomst op dezelfde wijze aan de markt aange boden. In de kleine zaal van Wenneker draait 6, 7,8 en 9 december Take This Waltz met Michelle Williams, Seth Rogen, Luke Kirby en Sarah Silverman. Een gevoelige film over liefde, trouw en ontrouw, met mooie scènes en spitsvondige dialogen. Kijk voor details op: www. wennekercinema.nl Na meer dan 90 Jaar heeft de Babbersmolen zijn wiekenkruis terug en hebben we weer een draaiende poldermolen. Nadat onlangs de roeden zijn gestoken, zijn ze deze week gebruiksklaar gemaakt. Ook het staartwerk is aangebracht dat nodig is om vanaf de houten balie de kap op de wind te kunnen draaien. De ingebruikname is ergens in 2013.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 8