houden we Schiedam schoon irado Samen houden we Schiedam schoon Betalen met pin Wijziging inzameldagen Een schone straat verdient een taart! f Irado stopt met textiel inzamelrondes Spiegeltje, spiegeltje- Winterse verrassing bij afvalbrengstation Samen Jan JochemS werkt 19 jaar bij Irado waarvan 16 jaar op het transport van glas en oud papier. "Steeds meer Schiedammers scheiden hun afval. Vooral rond de feestdagen zitten de glas- en papierbakken overvol. Gelukkig! Let wel op dat u geen melk- of sappakken bij het oud papier doet, deze hebben een waslaagje dat niet oplost tijdens het recyclen. En, in de glasbak hoort alleen verpakkingsglas. Een kapot wijnglas of een vaas doet u bij het restafval en niet in de glasbak. Twijfelt u? Breng uw. afval dan naar het afvalbrengstation. Wij verwerken het op de juiste manier zodat er minder afval in de verbrandingsoven verdwijnt. Zo zorgen we samen voor een schoner milieu. Vanaf 1 januari 2013 kunt u alleen nog met uw pinpas betalen bij het afvalbrengstation. Dus niet meer met contant geld. Houd hier rekening mee wanneer u puin of autobanden komt brengen, of uw camper wilt laten wegen. Een actueel prijsoverzicht van de diensten waarvoor we een (verwerkings)bijdrage vragen vindt u op onze website. Tijdens Kerst op 25 en 26 december en op Nieuwjaarsdag 1 januari zijn wij vrij en halen we geen huisvuil op. De ophaaldagen zijn verplaatst naar respectievelijk 22, 27 en 29 december. Zie de advertentie verderop in deze krant waarin vermeld staat wanneer welke container geleegd wordt. Ook het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550 is op deze feestdagen gesloten. Op 24 en 31 december is het afvalbrengstation gewoon geopend van 8:00 tot 16:00 uur. Houdt u samen met uw buren deze winter zelf uw straat ijs- en sneeuwvrij? Dan maakt u kans op een overheerlijke taart! Stuur uw leukste actiefoto voor 1 maart 2013 naar communicatie@irado.nl. Heeft u al gratis strooizout gehaald bij het afvalbrengstation en staan de sneeuwschuivers klaar? Omdat de strooivoertuigen van Irado niet overal komen, vragen we u daarom om ook zelf uw straat schoon te houden. Vanaf 1 januari 2013 haalt Irado géén oud textiel huis aan huis meer op in Schiedam. U kunt uw oude textiel zoals kleding, gordijnen en schoenen kwijt in de ondergrondse textielcontainers. Deze staan al op diverse plekken in Schiedam en worden binnenkort in een nieuwe jasje gestoken, zodat ze nog meer opvallen in het straatbeeld. Is uw oude kleding nog draagbaar? Dan kunt u deze natuurlijk ook bréngen bij kringloopwinkel Het GOED of Stichting U krijgt de winterse verrassing vanaf 22 december en zolang de voorraad strekt. Een speciale parkeerplek om de spiegels op de vuilniswagen af te stellen, dat is de 'spiegelafstelplaats' die Irado sinds kort heeft op het terrein aan de Fokkerstraat. Vrachtwagens, en dus ook onze vuilniswagens, hebben veel meer dode hoeken dan personenauto's en zijn daarom uitgerust met verschillende soorten spiegels. Het afstellen van deze spiegels moet nauwkeurig gebeuren. Gele lijnen en speciale vakken op de grond, helpen onze chauffeurs controleren of het zicht vanuit de cabine optimaal is voordat zij de weg opgaan. Wel zo veilig! Komt u deze winter naar het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat? Dan krijgt u in ruil voor uw grofvuil een winterse verrassing. Want afval scheiden loont! Door afval gescheiden aan te bieden, Verdwijnt het niet met het restafval in de verbrandingsoven en kan het hergebruikt worden voor nieuwe producten. Zo verminderen we de C02- uitstoot en besparen we op verwerkingskosten. En, dragen we samen bij aan een schoner milieu en een prettig leefklimaat. 010-262 1000

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10