Ruilbeurs in La Venezia een succes; de loop komt er al in li kkie en en een uc Kerstviering op kerstochtend Kerst bij het Leger Inloophuis open 2e kerstdag Het opknappen heeft museum alleen wat muurverf gekost Altijd actueel: de weekkrant, nl woensdag 19 december 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 19 Schiedam Bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB, wordt op kerstochtend 25 december om 10.30 uur een kerstvie ring gehouden voor jong en oud. In deze viering wordt het kerstspel Amahl en de bezoekers van verre naar de Opera van Gian-Carlo Me- notti gespeeld en gezongen. Belangstellenden zijn wel kom. Na afloop is er achter I in de kerk gelegenheid om koffie, thee of een glas glüh wein te drinken en elkaar te I ontmoeten. Schiedam Bij het Leger des Heilskorps Waterweg in de Magnolias- traat 41 (Vlaardingen) wor den de kerstdiensten gehou- den op zondag 23 december om 10.00 uur, maandag 24 december om 22.00 uur (Kerstnachtdifnst) en dins dag 25 december (eerste kerstdag) om 10.30 uur. Zondag 30 december om 10.00 uur is er ook een sa menkomst. Schiedam Wie er op tweede kerstdag even tussenuit wil; kan voor een gezellige middag terecht in Inloophuis de Wissel aan het Broersveld 123 tussen 14.00 en 17.00 uur. Drempel is laag, toegang is vrij. De winkel van het Jenever museum in het oude pand van ijssalon La Venezia in de Passage is een succes. Vele Schiedammers weten de door het museum georganiseerde ruilbeurs te vinden. Bedenker Henk Hettinga is tevreden. Frans Assenberg Schiedam Het is natuurlijk een toploca tie, de Museumwinkel. Veel Schiedammers lopen er voorbij en sommigen denken dat je er koffie kunt drinken... Maar dat is alleen voorbehouden aan be zoekers. Henk Hettinga, en ook zijn vrouw, doen er van alles aan het de bezoeker naar de zin te maken. Hettinga: „Je ziet dat de loop erin komt. Het opknappen van de winkel heeft het museum alleen wat muurverf gekost. Het meubilair is van ons." Als een volleerd winkelier heeft hij do micilie gezocht achter de toon bank en staat zijn bezoekers vriendelijk te woord. Dubbele kaarten Op een grote tafel liggen map pen met ansichtkaarten erin. De eigenaar ervan is een ken ner op het gebied van straten en pleinen. Hij heeft een stapel kaarten dubbel. „Die kun je ko pen", zegt hij. „Deze foto's heb ik af laten drukken." Het gaat om grote opnames van verschil lende plekken in de stad. Ze hebben een sepia, bruine, kleur en voor liefhebbers een genot ze te bestuderen. Scherpte Net als ansichtkaarten van an dere steden zijn ook de Schie- damse exemplaren van de bezoekers ware kunstwerken. Opvallend is soms de scherpte van de foto's. Een prent van het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan laat een modern gebouw zien. Het enorme pand is kennelijk net klaar, want alles oogt fris en nieuw. Nu ligt het terrein, na de sloop van het zie- kenhuis, al geruime tijd braak. Een parel is wel een sfeervolle ingekleurde ansichtkaart van de Lange Haven. Enkele schepen en de Appelmarktbrug geven de prent eeuwigheidswaarde. Het inkleuren van de kaarten geschiedde vroeger in speciale ateliers waar meisjes met enge lengeduld en een vaste hand de kaarten verlevendigden. De Kraton Een andere opname toont de restanten van molen de Palm boom aan de Noordvest na de brand aan de overzijde van de vest bij stoombranderij 'De Kra- Het zijn niet alleen mannen die belangstelling hebben voor lokale historie! Slechts enkele weken na de opening blijken ook veel vrouwen de winkel te kunnen vinden. FOTO: F. ASSENBERG ton'. Lange tijd stond de Palm boom er als een verlaten romp bij. Een ramp voor de eigenaren en voor Schiedam. In de Mu seumwinkel in de Passage kan de klant ook terecht voor boek werken over Schiedam. Maar de hoofdzaak is de ruilbeurs. De boeken gaan voornamelijk over jenever. Opvallend is het blad 'Jenever Co'. Volgens een artikel blijken ook vrouwen de jajem niet lan ger te schuwen. En dat allemaal in een voormalige ijssalon! Jeneveraiia in het museum Verzamelaars kunnen in het Jenevermuseum hun hart ophalen, want met grote regelmaat worden in de museumwinkel (aan de Lange Haven) bijzondere voorwerpen uit de jenever geschiedenis aangeboden. Ben je op zoek naar dat ene speciale kruikje om je collec tie compleet mee te maken, kom dan eens langs, of neem contact op met het Jenever museum. Uiteraard ben je ook van harte welkom als je een schenking wilt doen aan het Jenevermuseum. Zij zijn altijd op zoek naar voorwer pen ter aanvulling van hun collectie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 19