Schiedam in het kort 'Z0Ó4u.nl Bij ons kiest u zelf het bezorgmoment Afsluiting themajaar leder schilderij zijn eigen verhaal Het Mooiste Kerstlied Kerstconcert in de Basiliek Kerstavond dienst Westvest Oliebollenshow sluit jaar af Inloopconcert Grote Kerk Kerstsfeer in Jazz uit de Koffer The InCrowd in Graauwe Hengst 1 L w 1 29,95 Carocroc kat Met Kip Carocroc kat Met Vis Carocroc kat Met Lamb Carocroc kat Senior PREMIUM 7 kilo f 24,95 Content Economie BASIC 20 kilo 24,95 Houtkorrel zak 20 liter 4,99 |Puppy Junior Adult Light Sensitive Senior SUPER PREMIUM HONDENVOEDING PROBEERPRIJS 3 kilo voor i Catsan Hygiëne plus 20 liter Adult Light Sensitive Senioij SUPER PREMIUM KATTENVOEDING 8,99 IpROBEERPRIJS 1,5 kilo voor 8,95 Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 december 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 23 22.00 uur The InCrowd in het cafe te vinden. Freddy Haayen, manager van vooraanstaande bands zoals Golden Earring, wist in 1966 bij het zien en horen van The InCrowd onmiddellijk een platencontract af te sluiten bij het platenlabel Polydor. In het themajaar Verborgen Schatten zijn in 2012 bijzondere gebeurtenissen uit het rijke ver leden van Schiedam tot leven gekomen en hebben de Turks/ Nederlandse betrekkingen cen traal gestaan. In samenwerking met vele betrokkenen zijn ex posities en activiteiten georga niseerd. Het themajaar wordt feestelijk afgesloten op vrijdagmiddag 21 december in het Wenneker- pand en met een uniek concert in Theater aan de Schie. Het middagprogramma is gratis en vrij toegankelijk. Dit bestaat uit een pantomimevoorstelling, een jongerendebat en een the aterstuk. In de avond geeft Arzu Sahin een concert in Theater aan de Schie. Kaarten hiervoor via www.theateraandeschie.nl en kosten 15,00. Jeroen Staal exposeert tot en met woensdag 13 februari in de Bibliotheek Schiedam op het Stadserf1. Voor Staal heeft ieder schilderij zijn eigen verhaal. De tentoon stelling is gratis toegankelijk tij dens de openingstijden van de Schiedamse bibliotheek. De Jacobuskerk aan de Kerk- weg in Kethel is zondagmiddag 23 december helemaal in kerst sfeer. Schiedams historicus Han van der Horst vertelt dan op zijn eigen, humoristische wijze over Het Mooiste Kerstlied. Wat dat is? zijn verhaal gaat niet over Stille Nacht, Heilige Nacht.Van der Horst voert de luisteraar terug naar de Mid deleeuwen en de betekenis van de katholieke kerk. Het thema kan ook worden omschreven als Kerstmis en de gevaarlijke Koning Winter. Tegenwoordig vinden wij 'een witte kerst' leuk, maar eeuwen geleden was dat een bedreiging. Het program ma begint om drie uur met het Don Boscokoorkoor. Aanslui tend houdt Van der Horst zijn presentatie. Na afloop is er gele genheid om gezellig met elkaar een glas glühwein te drinken. De toegang is gratis. In een sfeervol versierde basiliek wordt zaterdagavortd 22 decem ber een bijzonder kerstconcert gegeven vanaf 20.15 uur. Het programma omvat werken van H. Schütz (Weihnachts-Histo- rie) en D. Buxtehude, samen zang en orgelspel. Het wordt uitgevoerd door het Vocaal Ensemble Basiliek Schiedam, Arco Mandemaker- tenor, het West Nederlands Ba- chorkest en staat onder leiding van de dirigent/organist van de basiliek: Bas van Houte. Kaarten: 12,- verkrijgbaar aan de kerk of via 471 82 07. Maandagavond 24 december is er om 19.30 uur weer een Kerst avonddienst in de Nederlands Gereformeerde Kerk, Westvest 30. Een dienst met 'open deu ren'. Het thema is: 'Licht voor de wereld'. Het thema krijgt deze avond extra glans door veel samenzang en de muzikale en vocale bijdrage van Gospelkoor Glorius Touch. Deuren open 19.00 uur. Radio Schiedam bestaat dit jaar 25 jaar. Met een grote Oliebol lenshow, die van vrijdag 28 tot en met maandag 31 decdmber wordt gehouden, sluit de lokale omroep dit jubileumjaar af. De diverse dj's en presentatoren van Radio Schiedam gaan een feestelijk programma van in to taal 75 uur (3x25) maken. De Oliebollenshow is op Radio Schiedam te horen en op Look TV te zien. De bedoeling is dat de luisteraars en kijkers het feest meevieren. Zij kunnen dit doen door een (vrolijke en feestelijke) plaat aan te vragen via telefoon nummer 426 12 12. Het laatste inloopconcert in de Grote Kerk van dit jaar wordt zaterdag 22 december gegeven door Kamerkoor Rotterdam, onder leiding van Hanneke Verbeek. Er worden een aan tal prachtige Carols en andere kerstliederen gezongen. Aan vang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Zaterdag 22 december staat de Masha Bijlsma Band op het po dium van Jazz uit de Koffer aan de Tuinlaan 50. De deur gaat open om 20.00 uur en de entree voor leden is gratis. Niet-leden betalen vijf euro, studenten 3 euro. Gratis valet parking. Kijk voor meer 'informatie en de agenda op: www.jazzuitdekof- fer.com Arthur Ebeling en Peer Was senaar treden donderdag 20 december op vanaf 22.00 uur. Zaterdag 22 december is vanaf Aanbiedingen geldig tot en met 31-12-2012 Carocroc hond Origanal 23/12 Carocroc hond Energy 25/16 Qrnm f Carocroc hond Large Breed 27/16 PREMIUM 15 kilo

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23