Gemeenteberichten 5CÜIICAM Gewijzigde openingstijden Gemeentearchief Een gezellig oud en nieuw maken we samen! gemeente Schiedam Uitnodiging nieuwjaarsbijeenkomst 19 DECEMBER 2012 - PAGINA 1 Het Gemeentearchief Schiedam heeft tussen kerst en oud nieuw gewijzigde openstelling. Op 24, 25, 26 en 31 december is het archief gesloten. Evenals op 1 januari 2013. 27 en 28 december is het Gemeentearchief open. Met ingang van 1 januari 2013 is de studiezaal van het Gemeentearchief van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur geopend. De studiezaal is gesloten op vrijdagen. Evenementenladder Het gemeentebestuur van Schiedam wenst u prettige kerstdagen en een gelukkig 2013! Via deze weg nodigt zij u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op zaterdag 5 januari 2013. De bijeenkomst vindt plaats van 16.00 tot 18.00 uur in de foyer van Theater aan de Schie, Stadserf 1. Tijdens deze nieuwjaarsbijeenkomst kunt u kennismaken met de burgemeester van Schiedam, de heer C.H.J. (Cor) Lamers. Lees Gemeenteberichten ook online WoansérvtcJ Wethouder Peter Groeneweg en bestuurder van Pameijer Linda Boot gaven op 13 december het startschot voor Woonservice Schiedam. On dernemer Wim Hemmes start met deze unieke service aan Schiedam mers vanuit de retourette van Albert Heijn De Wolf aan de Groenelaan. Tegen een kleine vergoeding kunnen mensen met een smalle beurs voor klussen in en om het huis een beroep doen op Woonservice Schiedam. Woonservice werkt met stagiairs van Schiedamse scholen en cliënten van de Pameijer stichting die via het project werkervaring opdoen. De feestdagen vormen een periode van warmte en gezelligheid. Helaas is het ook de periode van vuurwerkgerelateerde overlast en vernielingen. Om onregelmatighe den vroeg te signaleren en overlast te verminderen hebben de gemeente Schiedam, politie, brandweer, jongerenwerk, Woonplus én Schiedammers de handen ineen geslagen. Alleen samen maken we er een mooi feest van! Tot aan oud en nieuw ondersteunen- tiental len Schiedammers de verschillende instanties door de 'ogen en oren van de wijk' te zijn. Meerdere keren per dag hebben zij contact met gemeente en andere instanties over het vuurwerkgebruik in hun wijk. De bewoners zul len letten op: vinden er illegale vreugdevuren plaats? Zijn er leegstaande panden die niet goed afgesloten zijn? Wordt er in de buurt illegaal vuurwerk verkocht? Vindt er vernieling door vuurwerk plaats? Gerichte inzet Met de hulp van de vrijwilligers kunnen onre gelmatigheden vroegtijdig worden gesigna leerd. Aan de hand van hun informatie kunnen politie, brandweer en gemeente nog gerichter inzet plegen. Zo hopen alle partijen de overlast en risico's te beperken. Help mee! Wij hebben ook üw hulp nodig! Help ons als tublieft mee van de jaarwisseling een mooi feest te maken. Bel als u bijvoorbeeld ver dachte omstandigheden of vernielingen ziet naar 0900-8844 (geen spoed) of 112 (bij he terdaad en spoed). Melden kan ook anoniem via 0800 -7000. De lichtjes in de kerstboom op de Grote Markt branden weer! Burge meester Lamers ontstak de lichten samen mèt de kerstman tijdens het traditionele lichtjesfeest op 13 december. Uiteraard werden er ook kerst liedjes gezonden. Vocaal werd burgemeester Lamers bijgestaan door kinderen van basisschool St. Bernardus en de zangeressen van So Little Xmas. Namens het gemeentébestuur wenste de burgemeester de vele aanwezigen alvast fijne kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar. Wethouder Peter Groeneweg (Toerisme) ontving donderdag 12 decem ber van André Reumer, voorzitter Nederlandse Kampeerauto Club (NKC), de prijs behorend bij de titel Kampervriendelijkste gemeente. Schiedam is als winnaar gekozen vanwege haar zes mooie kamperovernachtings- plaatsen naast de Noordmolen. Samen met de twee plaatsen bij molen De Kameel beschikt zij over acht mooie plaatsen rond de binnenstad. De heer Reumer is ervan overtuigd dat veel kampeerautobezitters naar Schiedam zullen komen, óók uit het buitenland.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 25