ROGplus sluit nieuw contract af voor Regiotaxi Waterweg Overtredingen van regels in de bijstand worden strenger bestraft Openhaard stoken: gezellig, maar schadelijk! gemeente Schiedam Luchtverontreiniging en gezondheidsklachten 19 DECEMBER 2012 - PAGINA 2 Zo'n 8.000 inwoners uit de Waterweggemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, maken regelmatig gebruik van het aanvullend openbaar vervoer; Regiotaxi Waterweg. Op 31 decem ber loopt het huidige contract tussen ROGplus en Connexxion voor dit specifieke Wmo-vervoer speciaal gericht op ouderen en mensen met een beperking, af. Anja Goudzwaard Teamleider Klant Contact Centrum Vanaf 1 januari 2013 werkt het Klant Contact Centrum volledig op afspraak. 1. Wat houdt 100% op afspraak in? 100% op afspraak houdt in dat de Schiedammers eerst een afspraak moeten maken voordat ze bij ons langs kunnen komen voor de aanvraag van bijvoorbeeld een reisdocument of rijbewijs. Men kan dus vanaf 1 januari niet meer zomaar binnenlopen en een aanvraag doen of een uittreksel ophalen. 2. Waarom is voor deze werkwijze gekozen? Klanten hebben aangegeven dat ze het niet fijn vinden lang te moeten wachten. Met werken op afspraak voorkom je dit. Bo vendien kunnen we, doordat de persoonlijke gegevens bekend zijn, de klant ook beter helpen. Bijvoorbeeld door vooraf al wat zaken uit te zoeken of formulie ren klaar te maken. 3. Is deze werkwijze ook efficiënter? Deze werkwijze heeft zeker voordelen voor bijvoorbeeld de inzet van personeel, Je weet van tevoren immers precies hoeveel mensen er langskomen en hoeveel tijd dit zal vergen. Je kunt dus beter plannen. 4. Is Schiedam de eerste ge meente die zo gaat werken? Nee, Rotterdam, Vlaardingen en Dordrecht werken bijvoor beeld ook zo. Daar zijn ze heel blij met deze werkwijze. Al was het natuurlijk in het begin wel even wennen dat burgers niet zomaar meer- konden binnenlo pen bij de gemeente. 5. Hoe kan men een afspraak maken? Men kan een afspraak maken via de website www.schiedam. nl of telefonisch via 14 010. Men moet kiezen voor welk prodüct men een afspraak wil- en aangeven voor hoeveel per- éonen het product nodig is. Het is belangrijk dat dit zorgvuldig gebeurt, want aan de hand van die informatie wordt er tijd in de agenda gereserveerd. Via een Europese aanbestedings procedure hebben vijf aanbie ders aangegeven het Regiotaxi Waterwegvervoer de komende drie jaren uit te willen voeren. Na een zorgvuldige weging van de gestelde kwaliteitseisen en de kosten hiervoor heeft ROGplus, dat namens de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis een - aantal taken in het kader van de Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo) uitvoert, een overeenkomst gesloten met BIOS personenvervoer uit Rottèrdam. Probleemloze overgang Met deze gunning wordt vanaf januari 2013 na achttien jaar het Regiotaxivervoer niet langer ver zorgd door Connexxion Taxi Ser vices. Met BIOS personenvervoer 'zijn afspraken gemaakt zodat de overgang voor de reizigers zonder problemen verloopt; de dienstver lening moet op hetzelfde peil blij ven en reizigers hoüden hetzelfde taxipasje en reserveringsnummer. Vertrouwde chauffeurs Het Sociaal Fonds Taxi zfet toe op een correcte uitvoering van de CAO. Eén van de punten uit deze CAO is de verplichting tot over name van het huidige Regiotaxi Waterwegpersoneel. Het nieuwe contract heeft hierdoor geen ne gatieve gevolgen voor centralisten en chauffeurs. Reizigers van Regiotaxi Waterweg worden door ROGplus vóór 1 januari aanstaande nog uitgebreid geïnformeerd over deze wijziging. Vanaf 1 januari 2013 worden overtredingen van de uitkeringsregels strenger bestraft. Het is belangrijk dat geld, bestemd voor uitkeringen, alleen terechtkomt bij mensen die hier recht op hebben. De aangescherpte regels hebben alleen gevolgen voor men sen die de regels overtreden. Volgens de nieuwe regels moet bij overtredin gen het teveel ontvangen geld volledig worden terugbetaald. Daar bovenop wordt hetzelfde bedrag als boete opgelegd. Bij herhaling wordt de boete nog hoger, namelijk 150%. Daar naast kan de gemeente na de tweede over treding een bijstandsuitkering maximaal drie maanden stopzetten. Geef wijzigingen direct door! De gemeente baseert de hoogte van de uit kering op basis van een aantal gegevens die zij krijgt van de bijstandsgerechtigde. Als deze gegevens onjuist zijn, kan dit betekenen dat er teveel bijstand wordt uitgekeerd. Het is dus heel belangrijk dat wijzigingen in de situatie di rect door worden gegeven aan de gemeente. Het kan gebeuren dat mensen onbewust de uitkeringsregels overtreden. Wijzigingen nog niet doorgegeven? Alle klanten van de afdeling Werk en Inkomen hebben een brief ontvangen. De gemeente geeft hen de gelegenheid om wijzigingen die nog niet in de administratie bekend zijn voor 31 december 2012 door te geven aan de afdeling Werk en Inkomen via het wijzigingsformulier. Er wordt dan geen boete opgelegd. Als blijkt dat er teveel uitkering is betaald dan moet dat bedrag wel worden terugbetaald. Kijk voor meer informatie op www.weethoehetzit.nl of op www.schiedam.nl. In veel woningen zijn open haarden of houtkachels die zorgen voor warmte en gezelligheid. Het gebruik van een open haard of houtkachèl heeft echter ook een nadelig effect. Het kan luchtverontreiniging veroorzaken. En luchtverontreiniging kan weer schadelijke gevolgen hebben voor onze gezondheid. Het is dus belangrijk om op de juiste wijze te stoken. Wij geven u graag u graag tips om dit te doen. Omdat hout een natuurproduct is wordt vaak gedacht dat er bij verbranding geen schadelijke stoffen vrijkomen. Dit is niet waar. Bij het stoken stoten openhaarden en houtkachels kool-, stikstof- en zwaveldioxide, zwevende deeltjes en koolmonoxide uit. Deze stof fen staan bekend om hun ef fecten op de gezondheid en zijn (mede)veroorzaker van bijvoor beeld iuchtwegklachten. Beperk de gevolgen Verantwoord hout stoken beperkt de gezondheidsrisico's en de mi lieubelasting. Let daarom op het materiaal waarmee u stookt. 'Al- lesUranders' bestaan niet; stook alleen met geschikte brandstof fen. Gebruik daarnaast nooit brandbare vloeistoffen om haard of kachel aan te maken, maar aanmaakblokjes of aanmaakhout.' Doof het vuur niet door de lucht toevoer af te snijden; hier komen veel schadelijke gassen bij vrij. Zelf controleren? De kleur van de rook zegt iets over het stookgedrag. Witte rook is als regel een teken van goede ver branding. Donkergrijze rook geeft het signaal af, dat de verbranding steeds onvollediger is. Zwarte en dikke vette rook wijst op een hoog, roetgehalte. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 26