Schiedam Nieuws Roofoverval in vroege ochtend op woning Saffraanveld The Skydam Movie Project Post Scriptum geeft een I-Pod cadeau Hij is er, de SchavUITagenda voor kinderen! Lach en traan in Zuid 'Kerstmarkt in Haven Kerk enorm succes' Alles moet weg bij Schiebaraj Nieuwjaars concert Nieuwjaars receptie West Ruud Aret overhandigde afgelopen zaterdag een fraaie I-Pod aan Eline Kreuse. De gelukkige winnares was zeer in haar nopjes met haar mooie cadeau. FOTO: PR Schiedam culaire voorstelling van het Een bomvol Theater aan de Internationaal Danstheater. Schié, dat is de plek waar afgelopen maandag de eerste editie van de SchavUITagenda werd gepresenteerd. De kunst- erfgoed-, boeken-, theater-, en hoofdredactie zaten samen met 700 andere leerlingen van Primo Schiedam in de grote zaal waar zij als allereerste Schiedams eerste UITagenda speciaal voor kinderen moch ten bewonderen. De feestelijke middag begon officieel met het overhandi gen van de agenda aan de wethouders Grijzen en Stam. Daarna werden de kinderen getrakteerd op een specta- De SchavUITagenda is een initiatief van Stichting Kik'r en is een vernieuwende vorm van kunst en cultuureducatie en -participatie. Gedurende het project ver diepen kinderredacties van verschillende Primo-scholen zich in kunst en cultuur. Les sen worden afgewisseld met bezoeken aan tentoon- en voorstellingen. Daarnaast krijgen de leerlingen de unieke kans om mee te denken over het aanbod in hun stad. De agenda wordt verspreid in de groepen 5, 6, 7 en 8 van alle basisscholen in Schiedam. De wethouders Grijzen en Stam kregen de eerste agenda's uitgereikt afgelopen maandag. Ook alle kinderen uit de groepen 5, 6, 7 en 8 krijgen deze. FOTO: PR Bewoners in Schiedam-Noord werden zaterdagmorgen vroeg uit hun slaap gehaald door het geluid van een politiehelikopter boven hun hoofd. Meestal betekent dat twee dingen: of een ontsnapte gevangenisklant of een overval in de buurt. Helaas was het dat laatste. Van de redactie Schiedam In alle vroegte werd namelijk een woning aan het Saffraan veld (De Velden) overvallen. De daders waren gekleed in regenpakken en hadden bivak mutsen op. Het is nog ondui delijk of er iets buit gemaakt is bij de overval. In de woning was in ieder geval een vrouw aanwezig, maar die raakte niet gewond. Zoals gezegd werd de poli tiehelikopter ingezet om te helpen bij de zoektocht naar de daders. Die kunnen echter niet meer worden getraceerd. De Forensische Opsporing deed na afloop onderzoek in de woning. Opmerkelijk genoeg werd juist afgelopen weekend duidelijk dat het aantal over vallen in Nederland de laatste Zaterdagmorgen vroeg overvielen tenminste twee man nen in regenpak en bivakmuts een woning aan het Saf fraanveld in wijk De Velden. FOTO: FLASHPHOTO NL jaren extra surveillance wagens en helikopters in. Ook werden steeds meer winkels uitgerust met alarmsystemen en camera's. Door de maatregelen nam de pakkans voor overvallers flink toe. Dit jaar werd 36 procent van de overvallen opgelost, in 2009 was dat nog 24 procent. De laatste jaren ziet de poli tie het doelwit van overval lers duidelijk verschuiven. Van winkels en banken naar ouderen, supermarkten en de transportsector. drie jaar met dertig procent is afgenomen. Tot nog toe werden er dit jaar 1756 overvallen gepleegd. In 2009 waren dat er 2898. Ook als er in december extreem veel overvallen zouden zijn, blijft er sprake van een enorme daling, aldus de Taskforce die in 2009 in hef leven is geroepen door toenmalig minister Hirsch Ballin om het aantal overvallen fors terug te dringen. Gewilde doelwitten De politie zette in de afgelopen Meer dan twintig jongeren uit Spaland en Sveaparken hebben de afgelopen maanden pp vijf donderdagavonden een filmworkshop, geïnitieerd door de cultuurscouts en het jongerenwerk van Schiedam, gevolgd. Er ontstonden twee groepen: een meidengroep en een jongensgroep. Beide Schiedam Alles moet weg! Zaterdag 22 december zal het vuur écht voor de laatste maal opgestookt worden in Schiebaraj, het pop-up res taurant in de Monopole, en zullen de heerlijke geuren van het Turks-Nederlandse menu de Monopole voor het laatst omgeven. Voor wie nog niet geproefd heeft van de speciaal voor SchieBaraj ontwikkelde fu- sion-keuken of er geen ge noeg van kan krijgen: deze avond is uw laatste kans! Alles moet weg, dus houdt SchieBaraj een gezellige kliekjesavond op de Hoog straat. groepen leerden een script schrijven, een camera bedie nen en alles wat bij film maken komt kijken. Afgelopen zaterdag vond de draaidag van de meiden plaats en komende zondag zijn de jongens aan de beurt. Donder dagavond 10 januari om 20.00 uur worden de twee films ver toond in het Wennekerpand. Een jury kiest welke groep de beste film gemaakt heeft: de jongens of de meiden. Aan de filmworkshop ging het project Spookpark in Park Spaland vooraf. Tijdens een Halloween filmavond konden jongeren zich inschrijven voor de filmworkshop. De laatste leerlingen die met schoolzwemmen hun A-di ploma hebben gehaald FOTO: PR De laatste leerlingen die in schoolverband in Zwem bad Zuid hebben gelest en afgelopen zaterdag af moesten zwemmen voor hun A-diploma zijn geslaagd. Een historische gebeurtenis voor zwembad Zuid en alle betrokkenen. Per 1 januari wordt het school zwemmen namelijk stopgezet. Een bezuinigingsmaatregel van de gemeente. Isus is een dame van middelbare leeftijd die als vondeling in De Hargahoeve terecht is gekomen. Wie haar in haar waarde laat, kan er een gezellig poesje aan krijgen. Isus houdt van loungen, haar voorkeur gaat uit naar een hoge krabpaal. Aandacht stelt ze zeker op prijs, maar ze kan niet bij kleine kinderen. Isus wacht nu al zo lang op een lekkere loungeplek. Mag ze bij u komen loungen? FOTO: PR Schiedam Omdat zij mee heeft gedaan aan een wedstrijd uit de BLZ- kinderboekenweekbrochure ontving Eline Kreuse zaterdag 15 december uit handen van boekhandelaar Ruud Aret een I-pod touch. In de brochure stonden letters verborgen die tezamen een woord vormden. De Blz.- boekhandel Blz. is een samen werkingsverband van'100 zelfstandige boekhandels. Er wordt gezamenlijk inge kocht en alle reclame-acties en exclusieve kwaliteits uitgaven worden onder de Blz.-vlag uitgegeven. Maar voor het overige zijn alle Blz. boek- en kantoor- vakhandels zelfstandig en uniek. Eline was uiteraard zeer verguld met haar prijs. De Schiedamse Kerstmarkt 2012 is een geweldig succes geworden. De burgers zijn met groten getale naar de Haven- kerk gekomen. De prachtige ingerichte kerk met enthou siaste ondernemers die met veel plezier hun producten en waren toonden; het straalde van hun gezichten. De blijdschap keert weer terug bij de ondernemers, er zijn weer mogelijkheden in Schie dam. Het leeft, de bewoners zien dat het zinvol is. Ze hebben de oude bekende sfeer van vroeger weer gevonden. Schiedam heeft met deze Kerstmarkt aantoonbaar gemaakt dat de burgers positief worden en de koopkracht vergroot wordt bij het organiseren van eve nementen die sociaal gevoel en eenheid uitstralen. Gerhard de Kok Schiedam In de Grote Kerk vindt op 1 januari om 15.30 uur het in middels traditionele nieuw jaarsconcert plaats. Met organist Arjen Leistra en met werken van Bach gaan ze het nieuwe jaar in. Toegang is vrij. Schiedam SWS Welzijn en Bewoners- vereniging West houden donderdag 3 januari een gezamenlijke nieuwjaarsre ceptie in De Erker aan de Jan van Avenesstraat. Bezoekers van de Erker, van de BVSW en anderen zijn van 17.00-19.00 uur welkom. Met elkaar kan dan een toast worden uitgebracht op het nieuwe jaar, dat vol uitda gingen zit.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 34