Het hart o ONS FEYENOORD Feyenöord wil succesjaar in stijl afsluiten AFSPRAKENKAART Schwarzwald is een sprookje 4-, 6- of 8-daagse More Inclusive reis vanaf 99,- -ö Feyenoord oefent tegen AGO W Met halve seizoenkaart gratis naar Feyenoord - FC Groningen! FEYENOORD m FC GRONINGEN Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 december 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 51 Tegenwoordig zijn mensen steeds beter op de hoogte van hun eigen medische situ atie. En dat is goed, want een arts heeft de broodnodige vakinhoudelijke kennis en er varing, maar u kent uw eigen lichaam het beste. Daarnaast zijn er veel informatiebronnen beschikbaar, zodat u zich steeds beter kunt verdiepen in de aandoening en behan delmethoden. Dit helpt om goed aan te kunnen geven wat u zelf belangrijk vindt. Uw mening telt bij de behandeling van boezemfibrilleren Opkomen voor uzelf als u ziek bent, wordt ook wel 'zelfma nagement' genoemd. Ook bij boezemfibrilleren is zelfma nagement erg belangrijk, dit kan helpen om de juiste balans te vinden in het leven met uw aandoening. Wat is boezemfibrilleren? Boezemfibrilleren is een hart ritmestoornis, waarbij het hart onregelmatig en meestal snel ler klopt, wat kan aanvoelen als hartkloppingen. Ook is er een hoger beroerterisico dan bij mensen zonder boezemfi brilleren. Doordat het bloed in het hart door het onregelma tig samentrekken langzamer stroomt of zelfs stil staat, kan het bloed gaan stollen en kan zich een bloedprop vormen. Deze bloedprop kan losraken p teken rw,r,/oj.« Igjui. :g-gg [ri 9 <o i Ci 1 O ió irj Lezersactie en een bloedvat verstoppen, waardoor de aanvoer van vers, zuurstofrijk bloed geblokkeerd wordt. Wanneer dit in de her senen gebeurt, noemen we dit een beroerte, maar ook op andere plaatsen in het lichaam kan een dergelijke verstopping schade aanrichten. Wat is zelfmanagement? Zelfmanagement is het vermo gen goed om te gaan met alles waar u mee te maken krijgt als u langdurig ziek bent en zelfbe wuste keuzes te maken. Als pa tiënt heeft u dag in, dag uit met boezemfibrilleren te maken, ter wijl u de arts meestal maar een paar keer per jaar kort spreekt. Een goede voorbereiding van het gesprek met de arts is dan ook belangrijk om betrokken te zijn bij uw eigen behande ling. U kunt denken aan het zelf verzamelen van informatie over nieuwe ontwikkelingen in de behandelingsmogelijkheden, het opschrijven van vragen die bij u opkomen in de periode tus sen twee afspraken, en het goed luisteren naar uw eigen lichaam. Zo komt u er vanzelf achter wat voor u het beste werkt. Bij boe zemfibrilleren zoekt een arts altijd naar de behandeling die het beste bij u past, maar dan moet hij wel weten wat voor u belangrijk is. Meer informatie Op boezemfibrilleren.nl vindt u informatie over de aandoening en de behandelmogelijkheden. Ook vindt u daar uitgebreide in formatie over zelfmanagement bij boezemfibrilleren, met tips hoe u hiermee aan de slag kunt en een beroerterisico-check. Bovendien vertelt een arts waar om hij zelfmanagement belang rijk vindt voor zijn patiënten en hoort u de ervaringen van een patiënt die zelf een actieve rol speelt bij haar behandeling. Als u op de hoogte wilt blijven van het laatste nieuws met betrek king tot boezemfibrilleren kunt u zich ook aanmelden voor de e-nieuwsbrief van iuu) tu.boezemfibrilleren.nl Het Zwarte Woud is een heerlijk gebied om even bij te tanken! Wandelen door de prachtige bossen en heuvels, langs meertjes en waterval letjes. Slenteren door de sfeervolle vakwerkstadjes. Smullen van Kirschtorte en Schwarzwalder Schinken. U verblijft in het hart van het Zwarte Woud, ruim 10 km van de hoogste watervallen van Duitsland, in Triberg. Dit is de streek van de klok kenmakers. En met de inbe grepen gratis OV-kaart reist u alle kanten op! Uw verblijf U verblijft in hotel Schon- delgrund in Homberg. Dit hotel ligt bijzonder gunstig voor uitstapjes in het Zwarte Woud, bijvoorbeeld naar de beroemde Titisee, de water vallen van Triberg. Boven dien kunt u in de omgeving prachtig wandelen. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, een bar en een kegelbaan. U overnacht in een eenvoudige, maar nette kamer 4 Inbegrepen 3, 5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner of buffet lx welkomstdrankje lx kopje koffie met lekkernij lx gezellige kegelavond lx video-informatieavond over het Zwarte Woud dagelijks gratis openbaar ver voer in het Zwarte Woud Prijs 2/3/4 pers. kamer 1 4d 6d 8d 2/1-30/3 99 169 239 1/4-17/12 109 189 259 Prijzen in p.p. Niet inbegre pen: reserveringskosten en kos ten calamiteitenfonds. Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/Week- krant of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoekcode 85081 Feyenoord kan aanstaande zondag in De Kuip het succesjaar 2012 in stijl afsluiten. Nadat kort voor de zomer een verrassende tweede plaats werd veilig gesteld, doet de ploeg van trainer Ronald Koeman halver wege het huidige seizoen opnieuw volop bovenin mee. Bij winst op FC Groningen aanstaande zondag besluit Feyenoord het kalenderjaar 2012 op maximaal drie punten van de koploper in de eredivisie, waardoor de ploeg van Koeman volop meedoet in de titelstrijd. Feyenoord treedt de wedstrijd tegen FC Gro ningen met vertrouwen tegemoet. In eigen huis is Feyenoord al meer dan een jaar onge slagen. Zo was het elftal afgelopen zondag nog met 3-2 te sterk voor ADO Den Haag. 'Als we nu ook de wedstrijd tegen Groningen weten te winnen, kunnen we met een gerust gevoel de kerstdagen gaan vieren', zegt trainer Ronald Koeman. 'Bij winst sluiten we een fantastisch jaar goed af.' Koeman hoopt dat zijn ploeg voor de laatste wedstrijd van 2012 kan rekenen op de steun van een gevulde Kuip. Voor de wedstrijd te gen FC Groningen zijn nog kaarten verkrijg baar. Voor dit duel geldt een clubkaartver- plichting (2:1). Seizoenkaarthouders kunnen één kaart bijkopen. (Legioen)Clubkaarthou- ders kunnen twee kaarten kopen. Tickets zijn verkrijgbaar via TicketBox en.via www.feyenoord.nl/tickets. Feyenoord begint het nieuwe jaar met een vriendschappelijke wedstrijd tegen AGOW. Op zaterdag 5 januari om 14.30 uur wordt het oefenduel met de club uit de eerste divisie in De Kuip gespeeld. Kaarten voor deze wedstrijd zijn vanaf 5 euro per stuk te koop via www.feyenoord.nl/tickets en via TicketBox. Wil jij Feyenoord de hele tweede seizoenshelft op de voet volgen? Vraag dan nu een halve seizoenkaart aan. Met de halve seizoenkaart krijg je toegang tot alle acht thuiswedstrijden in de competitie die Feyenoord na de winterstop speelt. 1 liertoe behoren onder meer de topwedstrijden tegen FC Twente, Vitesse en PSV. Met de halve seizoenkaart krijg je bovendien toegang tot alle thuiswedstrijden in eventueel te spelen play-offs. Snelle beslissers die voor aanstaande zondag hun halve seizoenkaart bestellen, ontvangen grat is een kaart voor de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop tegen FC Groningen. Als houder van een halve seizoenkaart word je automatisch lid van Het Legioen en ontvang je maandelijks Feyenoord Magazine. 1 )e halve seizoenkaart is verkrijgbaar vanaf 120,00. Kijk voor prijzen enbeschikbaarheid of om direct een halve seizoenkaart te bestellen op www.feyenoord.nl seizoenkaart. De halve seizoenkaart is tevens verkrijgbaar aan de loketten van Feyenoord Service Tickets. ZONDAG 23 DECEMBER 14:30 UUR INFORMATIE KAARTVERKOOP www.feyenoord.nl/tickets

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 51