Van de Kik'r-redactie I I I I I Eerste SchavUITagenda voor en door kinderen is uit! Pas op, vuurwerk! KGR-lid Dikra ontmoet nieuwe burgermeester Rabobank laat kinderen meepraten Volg de kids van de KGR Nieuwe editie Mijn wijk, Jouw wijk EP Interview met Annie EF Zo gaat het dus met de DUS?! Dikra samen met de burgemeester. Namens de Kinderge meenteraad bracht zij de gelukswensen over en bood zijn vrouw een mooi bloemstuk aan. FOTO: PR Met de Rabo Kinderraad krijgen kinderen een stem bin nen de Rabobank Schiedam- Vlaardingen. Ze denken mee met verschillende zaken die de bank aangaan en beheren hun eigen Kinderfonds. De Rabo Kinderraad bestaat uit acht kinderen van verschil- lende basisscholen in Schie dam en Vlaardingen. In verschillende lessen leren de kinderen wat geld is, wat de belangrijkste functies van een bank zijn en waar een bank géld mee verdient. De kinderen gaan regelmatig op excursie om het geleerde in de praktijk te onderzoeken. Zo gaan ze in januari op bezoek bij de directeur van de Rabo bank. Er is ook een spel ont wikkeld: de Rabobank Quiz. Hiermee oefenen de kinderen hoe ze geld kunnen inzetten op bepaalde fondsen en leren ze dat er heel veel factoren zijn waar je rekening mee moet houden als je geld aan een bepaald goed doel wilt geven. Gedurende het project ontwik kelen de kinderen vaardig heden waarmee ze een eigen mening kunnen vormen en uiten, waarmee ze geld kunnen beheren en waarmee ze een advies kunnen formuleren voor het Kinderfonds. Daar naast wórden kinderen bewust van het nut van een bank. Ruendrick (11 jaar) met zijn gewonnen speelgeld. Hij speelde de Rabobank Quiz waarmee je goed met geld leert omgaan en meer functies van geld leert kennen. FOTO: PR Kunst en cultuur zijn voor jong en oud, maar toch zijn het voornamelijk volwassenen die hierover worden geïnfor meerd en mogen meepraten. Daar is nu verandering in gekomen! Stichting Kik'r, Primo Schiedam en Theater aan de Schie presente ren de SchavUITagenda, de eerste UITagenda speciaal voor kinderen, gemaakt door kinderen. Van de Kife'r-redactie Schiedam Kinderredactieleden Fre- derique en Ruby hebben de eerste SchavUITagenda in de aanwezigheid van 700 leerlin gen van verschillende Primo scholen gepresenteerd aan de wethouders Stam en Grijzen. Ontzettend knap natuurlijk, want het is heel spannend om voor zo'n grote groep mensen te staan. De SchavUITagenda is een vernieuwende vorm van kunst en cultuureducatie en -participatie. Gedurende het project ver diepen kinderredacties zich in kunst en cultuur. Lessen worden afgewisseld met bezoe ken aan tentoonstellingen en Op onderzoek voor de SchavUITagenda in het Jenever museum. De kinderen zijn duidelijk niet over een nacht ijs gegaan. FOTO: PR voorstellingen. Zo ontmoetten de kunstredactie van obs De Kring de wereldberoemde Schiedamse kunstenaar Daan van Golden. Tevens krijgen de leerlingen de unieke kans om mee te denken over het aanbod in hun stad. Zo heeft de theaterredactie van obs Het Windas al advies uit mogen brengen aan Theater aan de Schie over de programmering van kindervoorstellingen. De (kinder) hoofdredactie van De Klinker maakte samen met Tante Yo de SchavUITagenda, die vervolgens is verspreid in de groepen 5, 6, 7 en 8 van alle basisscholen. Wil je ook een SchavUITagenda? Je kan hem gratis ophalen bij verschillende culturele instellingen waaronder het WV kantoor en de biblio theek. En waar kan je de Schavuit het beste ophan gen? Op een plek waar het wel eens stinkt, maar je wel alle tijd hebt om het boekje rustig door te lezen: op de Wc! Hang de SchavUIT dus op en laat je inspireren door al die activiteiten die te doen zijn in Schiedam! We hebben al eerder ge schreven dat we druk bezig waren met het maken van de vuurwerklesbrief, weet je het nog? Nu is die klaar! Op 28 november is de vuurwerkles brief gepresenteerd door niemand minder dan bur gemeester Aboutaleb van Rotterdam, in een bomvol Door de theaterredactie van de SchavUITagenda Wij hebben met Annie gesproken! In het echt heet ze Mirre Licht. Ze is 13 jaar oud. Ze deed mee met een tv-programma en werd uit •duizenden meiden gekozen om Annie te spelen. De musical Annie is in maart in Theater aan de Schie te zien. Hoe voélt het om op het podium te staan voor zo veel mensen? Eerst vond ik het heel eng, maar als je het vaker hebt gedaan, dan is het juist heel erg stoer. Hoe kan jij zo goed zingen? Door veel te oefenen en op zangles te gaan. Elke dag zing ik wel. Het belangrijk ste is dat je er veel plezier in hebt. Oogziekenhuis in Rotterdam. Het was super spannend en ook heel erg druk. Overal waren fotografen en mensen van de krant die met ons wilden praten. De vuurwerklesbrief is nu gratis te vinden op www.vuurwerk- lesbrief.nl. Daarin kun je alles lezen over het oog en vuur werk, maar dan wel op een leuke manier. Aan de hand van filmpjes en verhaaltjes be leef je onze avonturen. We zijn heel erg trots op het resultaat, dus je moet zeker even een kijkje gaan nemen. En tijdens het vuurwerk afsteken zeker een vuurwerkbril opzetten! Afgesproken? Geef je tips door aan de kijideren van de Kindergemeente raad, zodat zij weten wat er in de wijk speelt. FOTO: PR Volg de kinderen van de kin dergemeenteraad op Twitter: @KGRSchiedam of @stich- tingkikr. Kan er iets in jouw wijk worden verbeterd? Geef je tips door aan het kinderraads lid in jouw wijk of mail naar info@kgrschiedam.nl. Wil je de lessen bekijken of excursies meebeleven, bekijk dan de filmpjes op www.stichtingkikr. nl. Op 17 december werd in Theater aan de Schie de eerste editie van de Scha vUITagenda gepresenteerd. Het eerste exemplaar werd overhandigd aan de wethouders Grijzen en Stam. Kinderredacties afkomstig van verschillende Schie damse basisscholen hebben de afgelopen weken hard gewerkt aan dé UITagenda voor en door kinderen, foto: pr Het is alweer een tijdje geleden dat de DUS?!, he.t magazine over alcohol en drugs voor jongeren, verschenen is in Schiedam en daarom zijn we druk bezig met de nieuwe editie. Samen met een grote groep jongeren denken we na over wie er nu precies op de voorkant moet, en wat er nu in moet komen te staan. De eerste mensen zijn al gestrikt en het beloofd een hele interessante editie te worden! Het is ook heel spannend wie er deze keer op de voor kant komt, we zijn druk in gesprek met meerdere bekende Neder landers. v Benieuwd hoe de nieuwe DUS?! er deze keer uit komt te zien en wat er alle maal in wordt verteld? Hou dan je ogen. goed open want in maart verschijnt 'ie al! Dikra (11) was dinsdag 4 december vertegenwoordiger van de kindergemeenteraad (KGR) tijdens de installatie van de nieuwe Schiedamse burgemeester Cor Lamers. Ze heeft de vrouw van de nieuwe burgemeester een bloemstuk gegeven en vervolgens de installatie bijgewoond. Het was best bijzonder om als enige kind in de zaal aanwezig te zijn en het was soms wel moeilijk om het allemaal te volgen. Na de installatie heeft Dikra nog gesproken met de burgemeester van Rotterdam, Aboutaleb, en hem uitgenodigd een keer langs te komen. Langs deze weg wil Dikra mevrouw Leemhuis nog be danken voor haar maanden in Schiedam. In 2013 start er een nieuwe editie van Mijn wijk, Jouw wijk met dit keer als thema architectuur. Tijdens het project onderzoe ken kinderen hoe hun wijk is opgebouwd en wat de invloed hiervan is'op de leefbaarheid van de wijk. Met dit project wil Stichting Kik'r kinderen actief mee laten denken over hoe ver- beterpunten in de wijk kunnen worden aangepakt. Kinderen organiseren zelf een bijzon dere activiteit, waarmee ze hun wijk presenteren aan kinderen uit een andere wijk. Bij die kinderen gaan ze vervolgens ook zelf op bezoek. Zo leren de kin- deren ook een andere wijk beter kennen. Om zoveel mogelijk kinderen bij het project te betrekken, wordt een wijkmonitor afgenomen bij alle leerlingen in groep 7 van alle basisscholen in Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 16