Week Toch mini- containers krant .ni Zorgen over jonge straatrovertjes Volgend huis? Woensdag 2 Januari 2012 Filezwaarte in regio daalt ZESDAAGSE Winterhart verlengd Poolse supermarkt overvallen Peters tot 2017 bij RET prettige feestdagen Gele Woudhoek moet eraan geloven Nieuwe Stadsblad Jaargang 65 Nummer 1 Oplage 40 440 Regio De filezwaarte in onze regio is vorig jaar gedaald met 20 pro cent. Dat blijkt uit berekenin gen van de ANWB. De meeste automobilisten zul len dit overigens niet zo hebben ervaren. "Op de Al 5 Europoort richting Ridderkerk en op de A20 Hoek van Holland richting Gouda stond het verkeer het af gelopen jaar veel vaker vast dan vorig jaar", meldt de ANWB. Landelijk daalde de filezwaarte het afgelopen jaar gemiddeld met 40 procent. Extra rij stroken hebben ervoor ge zorgd dat knelpunten zijn verdwenen, maar er ook weer nieuwe zijn ontstaan. De opvallendste wijziging in de top tien van knelpunten is dat de A4 (Amsterdam-Den Haag) is verdwenen. Gelet op de economische ontwik kelingen etr de verdere uit breiding van de infrastruc tuur verwacht de ANWB dat de gemiddelde filezwaarte in 2013 verder zal afnemen. Wereldklasse op 3 - 8 JANUARI 2013 de wielerbaan! ROTTERDAM -t f j tfloefcxx* cwtVzwdoasiM www.zesdaagserotterdam.nl HDI OERLINC VAL K Zo, de feestdagen zijn achter de rug. De versiering zit weer in de doos en de boom gaat terug in de grond. We maken ons weer op voor een geweldig jaar! januari is voor veel mensen even doorbijten, want wat verlangen we alweer naar een beetje zon... foto: wm Regio De korpsen Rotterdam-Rijn mond en Zuid-Holland-Zuid namen in 2012 zo'n 130.000 aangiftes op. De cijfers wer den onlangs gezamenlijk ge presenteerd, omdat de twee korpsen bij de start van de Nationale Politie op 1 januari zijn opgegaan in de Eenheid Rotterdam. "Vooral achter de schermen zal er veel ver anderen", zegt 'eenheidschef' Frank Paauw. "Inwoners zul len er niks van merken." Tij dens de presentatie werd ook dieper ingegaan op de cijfers omtrent inbraken, straatroven en vermissingen. Vorig jaar zijn er in de 'oude' Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl regio Rotterdam-Rijnmond, waarvan ook Schiedam deel uitmaakte, 104.271 aangiften gedaan, 5 procent minder dan in 2011. Het aantal woninginbraken steeg met 6 procent naar 7297. Voor dit vergrijp werden ^wel meer verdachten aangehou den, namelijk 607. Het aantal straatroven steeg eveneens. "Het is een delict van de jeugd. Vooral mobiel tjes zijn gewild", weet Paauw. In Rotterdam-Rijnmond ging het om 1650 straatroven, waar voor 653 verdachten zijn aan gehouden. Het overgrote deel is jonger dan 24 jaar. "Zo'n instroom van jonge daders is zorgwekkend. Mijn dienders zijn fors aan het 'vegen', maar dat is een beperkt gedeelte van de oplossing. Ouders hebben hier de grootste rol, maar ook scholen, reclassering «n jeugd zorg moeten fors aan de slag", aldus Paauw. Rotterdam-Rijnmond werd in de eerste drie maanden van 2012 opgeschrikt door een forse stijging van het aantal overvallen. Een allesomvat tende operatie om dit tot staan te brengen, lijkt volgens Paauw vruchten af te werpen. "Ik spreek niet van een suc ces, want elke overval is er één teveel. Wel kan ik het over resultaat hebben. We houden veel verdachten aan en weten ook overvallen te voorkomen door gerichter te surveilleren in gebieden die vaak getrof fen worden. Ook bewegen we andere partijen tot het nemen van preventiemaatregelen, zo als DNA-spray." Het aantal overvallen komt in 2012 naar verwachting uit op zo'n 365, een daling ten opzichte van de 381 van 2011. Bij de twee korpsen zijn in 2012 zo'n 2300 mensen als vermist opgegeven. Vrijwel ie dereen was weer snel terecht, maar dat slokte wel veel mens kracht op. Paauw zegt het er graag voor over te hebben, gevolgd door een 'maar'. "De ervaring leert dat een bepaalde groep jeugdigen regelmatig bij hun ouders weglopen en per sonen die bijvoorbeeld in een instelling verblijven zich wel erg vaak en makkelijk kunnen onttrekken aan begeleiders", is Paauw van mening. Schiedam Winterhart Schiedam, het kerstdorpje aan het Stadserf inclusief schaatsbaan is we gens groot succes verlengd tot 13 januari. Inmiddels hebben duizenden Schiedammers een bezoekje gebracht aan het gezellige dorpje binnen de stad en zijn de reacties overweldigd posi tief. Ook veel schoolklassen hadden voor de Kerst mas saal de ijzers ondergebonden in het winterdorp. Schiedam Tweede Kerstdag had een wel erg triest einde voor de eigenaar van een Poolse supermarkt aan de Rem- brandtlaan. Deze werd op de avond van Tweede Kerstdag overvallen door drie man die er na de overval Vandoor gingen. Onder bedreiging van een mes werd geld afge nomen. De eigenaar van de winkel raakte niet gewond. De po litie startte direct een zoek tocht in de omgeving maar trof de overvallers niet meer Schiedam Pedro Peters blijft tot zeker 2017 algemeen directeur van RET. Het vervoersbedrijf is zeer tevreden over Peters. "Hij wist de afgelopen vier jaar steeds de rendements doelstellingen te, halen en boekte veel progressie op het gebied van kostenbesparing, productiviteitsverbetering en klanttevredenheid", luidt de verklaring. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Gemeente Schiedam wenst u Het gemeentebestuur nodigt u uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op zaterdag 5 januari 2013 van 16.00 tot 18.00 uur in de foyer van Theater aan de Schie. Zet uw eigen nieuws op onze website Ook in het nieuwe jaar kunt u zelf uw nieuwsbericht kwijt op onze website onder het kopje De Bezoeker. Even inloggen en heel Schiedam is op de hoogte. www.nieuwestadsblad.nl PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! www.deweekkrant.nl w KLIK EN WIN ACTIE Win kaarten voor 'Toetanchamon, zijn graf en zijn schatten' www.deweekkrant.nl/actie Graag hadden de bewoners van de Toneelspelers- buurt -beter bekend als de 'gele Woudhoek'- het anders gezien, maar de kogel is door de kerk: de wijk krijgt minicontainers. Van de redactie Schiedam „Het schaam-je-rot-systeem", noemen bewoners het nu al. „Het draait bij de gemeente toch om een schone stad?", zo vragen zij zich hardop af. „Waarom dan juist in deze wijk minicontraihers invoeren, terwijl er zoveel ondergrondse containers zijn geplaatst in dit deel van de wijk tijdens de re constructie enkele maanden geleden. Status aparte De Toneelspelersbuurt is geen wijk als alle andere. Er zijn veel autovrije paden met een grote doorgaande weg eromheen. Be woners moeten hierdoor straks met hun minicontainer me ters zeulen om hem samen met honderden andere con tainers op een centraal punt in de wijk te stallen. „Wij kunnen geen container aan de straat zetten", legde bewoner Cor Valk eerder al eens uit. „Omdat de vuilnis wagen niet bij ons door de straat kan. Wij moeten hem dus straks ergens een dag parkeren en aan het einde daar weer ophalen. Dat gaat er niet fraai uitzien en is voor de bewoners lastig." Bewoners van de Toneel spelersbuurt maken al sinds 2010 bezwaar tegen dit systeem van afvalopha- len. Onlangs waren ze nog present op een hoorzitting waar naar hun bezwaren is geluisterd maar waar men tot de conclusie kwam dat de gemeente niets tegen de regels of wet doet als ze de wijk minicontainers geeft. Daarop halte het college de knoop definitief door. Lees elders verder

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 1