Afvallen zonder lijnen! Alleen 't beste van 't beste brood irado Wennekerpand start ZZP-Café Cusus Internet in de bieb Inloopspreekuren Vlietland Gemeente gaat toch door met de Rotterdampas Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Van Kooren heet de bakkerswinkel, een afkorting van de naam van Ronald Koorengevel. FOTO: ROB KAMMINGA Schiedam Toen Gorzenaar Ronald Koor engevel hoorde dat bakkerij Theo de Jong ophield te be staan, zag hij zijn kans schoon. Zijn droom: een luxe brood- en banketzaak op de Groenelaan, hoek Leliestraat. Niet een bak kerij van twaalf in 't dozijn maar een luxe, grote zaak, waar alles, alles om brood draait. Met luxe brood, banket en verwenca deautjes vlakbij de zitjes annex lunchroom. De moderne strak ke uitstraling is geïnspireerd op lunchrooms als 't Vlaamsch Broodhuys. De visie van Koor engevel: 'alleen het beste van het beste verkopen'. Daarom gebak van Dudok, brood van 't Fijntje en chocola uit Den Haag. „Noem het een speciaal zaak die dé winkelstraat van de Gorzen broodnodig heeft." Schiedam Het Wennekerpand start in de tweede week van januari met het Wennekerpand ZZP- Café. „Er zijn veel ZZP-ers die vanuit huis werken. Het Wennekerpand kan voor hen een ontmoetingsplek zijn. Je kunt een paar uurtjes in het Grand Café werken, mensen ontmoeten en zo ook nieuwe contacten opdoen", aldus Henk Kuipers, directeur van het Wennekerpand. Vooralsnog start het ZZP- Café met 5 ochtenden per week. „Afhankelijk van hoe dat loopt willen we het aantal uren uitbreiden", legt Kuipers uit. „De faciliteiten zijn beperkt, maar in tegen stelling tot sommige andere initiatieven in de regio vra gen we dan ook geen uurbe drag of entree. We hebben een plek om te overleggen, wifi, tafels om aan te werken en te. praten. Je betaalt voor je koffie en je thee een nor male prijs, verder niet. Het moet laagdrempelig zijn, geen tweede kantoor" Het ZZP-Café start op maandag 7 januari. Ope ningstijden van 9.00 - 13.00 uur. Internet is niet meer weg te denken uit het dagelijks leven. Zoeken naar een andere baan, je bankzaken regelen, online winkelen: het kan allemaal vanuit huis wanneer het uit komt. Daarom organiseert De Bibliotheek Schiedam een cursus Internet op 16, 23 en 30 januari en 6 februari van 09.00 tot 11.00 uur. Aanmel den of meer infomatie is te verkrijgen via nummer 714 63 00. Het Vlietland Ziekenhuis houdt maandelijks inloopspreekuren van verschillende patiëntenver- eriigingen. Belangstellenden kunnen daar terecht met vra gen over bepaalde ziekten en aandoeningen. Op 8 januari zit de Nationale Vereniging voor Fibromyalgie-patiënten van 14.00 tot 16.30 uur in de Nolet Hal. Donderdag 24 januari is van 10.00 - 12.00 uur de Ne derlandse Vereniging voor Rug patiënten in deze hal te vinden. Hoewel het er vorig jaar nog somber uitzag heeft de gemeente toch extra geld gevonden om in 2013 door te gaan met de Rotterdampas voor mensen met een minimum inkomen. Van de redactie Schiedam In de gemeentelijke be groting voor 2013 was nog opgenomen dat de pas zou verdwijnen in Schiedam. Met de Rotterdampas kan de groep die met weinig geld moet zien rond te ko men voordelig leuke dingen doen. Eigenlijk kan iedereen de Rotterdampas aanschaf fen, maar alleen mensen met een minimuminkomen beta len er het vriendelijke bedrag van vijf euro voor. Hoewel in de begroting dus was opgenomen dat de pas zou verdwijnen, omdat dat de ge meente een aanzienlijke bespa ring op zou leveren, heeft de ge meenteraad zich hard gemaakt voor behoud van de pas. Tijdens de begrotingsbehandeling werd duidelijk dat de gemeenteraad een volwaardig alternatief wil de en hierover werd uiteindelijk met algemene stemmen een motie aangenomen. Meedoen Verantwoordelijk wethouder Stam: „Het college heeft goed geluisterd naar de gemeente raad. Die vindt een stadspas be langrijk omdat het mensen met een laag inkomen in staat stelt om mee te doen in de samen leving. Het ontwikkelen van een goed alternatief bleek niet haalbaar. Gelukkig verwachten we in 2013 wat meevallers in de bijzondere bijstand waardoor we ook volgend jaar de Rotter dampas kunnen betalen." Voordelig naar Blijdorp is een van de voordelige uitjes die met de Rotterdampas mogelijk zijn. Ook in 2013 blijft dat gelukkig mogelijk voor Schiedamse minima. FOTO: PR Door Margon van den Berg 'Ik voel me 10 jaar jonger' SCHIEDAM - "Ik voel me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgeval len. Mijn lichamelijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthou siasme het 'Afvallen zonder lijnen' program ma volgen van Make It Easy. "Het leuke is, dat je normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Directeur Yvonne Bakker van Make It Easy hoort dit soort verhalen dagelijks. "Het programma bestaat uit een combinatiethe rapie. Zeventien jaar geleden zijn wij als eerste in ons land daarmee begonnen bij rookverslaafden. Inmiddels is gebleken, dat ook degenen die teveel eten of snoepen, met de combinatiemethode grote succes sen boeken." De basis is de auriculotherapie ofwel oor- acupunctuur. Daarmee wordt het lichame lijke aspect van teveel eten aangepakt. Er worden daarvoor kleine puntjes op het oor gezet. Het is abSoluut pijnloos. En het heeft meteen effect. Maar het programma bevat meer. "Als je niet anders gaat denken, blijft toch de gedachte hangen dat je iets moet opge ven, dat bijzonder is en lekker. Door ook je gedachtegang over eten aan te pakken, kan iedereen, die daarvoor open staat, slagen." Er wordt geen dieet voorgeschreven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je Bij de methode die Yvonne Bakker hanteert wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst. Deze zorgen voor een snel lere vetverbrandirtg en dat je. geen behoefte hebt mn zoetigheid en overmatig eten. geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen die je moet laten staan, zoals chips en koek jes. Verder mag je nagenoeg alles eten." De belangrijkste tip: "Maak van het afvallen zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt toepast in 24 praktijken in Nederland. Een van de therapeuten is Yvonne Bakker zij werkt uitsluitend op afspraak. Actie: in januari 2013 direct€ 20,13 retour bij inschrijving of 2.50 terug bij vervolgcon- sult! Bezoek voor de voorwaarden: www. makeiteasy.nl Om u nog beter van dienst te zijn, zijn er elke maand behandelingen in Schiedam bij De Ark, Hargplein 101. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 17.30 uur gebeld worden naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl inzameling Schiedam Is het tijd om uw kerstboom de deur uit te doen? Dan kan Irado u helpen. Hieronder leest u hoe. Kerstbomenroute op donderdag 3 januari 2013 Voor bewoners die hun afval aanbieden via de ondergrondse of bovengrondse container rijdt Irado een speciale kerstbomenroute op donderdag 3 januari 2013. Op die dag kunt u de kerstboom (niet verpakt) vanaf 5.00 tot 7.30 uur neerleggen naast de ondergrondse of bovengrondse container. Wijken minicontainers Bewoners die hun afval aanbieden via minicontainer (groen én grijs) kunnen de kerstboom op de reguliere inzameldagen los naast de container aanbieden. Afvalbrengstation U kunt uw kerstboom natuurlijk ook brengen bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550. www.irado.nl 010-262 1000 Compleet naar wens;

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5