'Geen uitzonderingen' Luchtvervuiling A13 hoger dan ooit Eerste milieucoaches Preventief fouilleren in donkere dagen Scouting-BvH steunt Serious Request Ook de gele Woudhoek gaat aan de minicontainer Er zijn hier nog ondergrondse containers bijgeplaatst Geen bedrijfsauto's meer in woonwijken Van de lezer Verdeling wijkbudgetten voor 2013 Boot loopt vol met water Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 7 Schiedam De politie houdt nog tot en met 1 april preventief fouil- leeracties in Schiedam. De burgemeester heeft in overleg met het Openbaar Ministerie op grond van de Apv besloten om een aantal gebieden aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Het preventief fouilleren maakt deel uit van het 'Donkere dagen offensief. Een veiligheidsrisicogebied is een gebied met een verhoogd risico op onder andere ge weldsmisdrijven zoals over vallen en straatroven. Vorig jaar is er voor eerst preven tief gefouilleerd. De reacties daarop waren overwegend positief. Doel is het aantal (vuurjwapens dat in omloop is te verminderen en het aan tal (gewapende) geweldsde licten te verlagen. Preventief fouilleeracties worden niet van tevoren aangekondigd. Wel is het zo dat voor elke actie de officier van justitie toestemming moet geven. Schiedam Scouting BvH is dit jaar in actie gekomen voor Serious Request. In de dagen voor Kerst haalde radiozender 3FM geld op voor het Rode Kruis. De scouts ondersteunden deze actie en hebben met het eindejaarsfeest geld opge haald. Ook de opbrengsten van de verkoop van kaarten ging direct naar de Serious Request-actie, die dit jaar in het teken stond van de stille ramp babysterfte. Scouting BvH organiseert al jaren een eindejaarsfeest voor leden, oud-leden en relaties. Dit jaar wilden ze er wat bij zonders mee doen en hebben door kaartenverkoop en col lectebus 250 euro opgehaald voor Serious Request. Niet alleen in Schiedam wa ren overigens scouts actief voor Serious Request. In tal van andere plaatsen in Ne derland kwamen ook andere groepen in actie voor Serious Request. Bij Scouting laten kinderen en jongeren op verschillende maniefen zien dat ze maat schappelijk betrokken zijn. De Toneelspelersbuurt krijgt toch minicontainers waar de buurtbewoners hun afval in moeten verzamelen. Dit tot grote ergernis van de bewo ners. De wijk kent immers een groot aantal ondergrond se containers waar al dat af val prima naartoe zou kunnen. Van de redactie Schiedam Het college heeft echter besloten dat de eengezinswoningen in de wijk een minicontainer krijgen, net als in de rest van Schiedam overigens, en dat het dus afge lopen is met de speciale positie van de wijk. De bewoners leg gen bij monde van spreekbuis Cor Valk uit dat het 'een draak van een plan' is die minicon tainers: „Wij zijn geen wijk als andere, hebben geen straten waar de vuilnisman voor onze deur dë container op kan halen. Je krijgt straks op de ophaaldag één 'grote hoop containers er gens in de wijk en wij moeten na afloop maar uitzoeken welke van ons is." De bewoners vinden dat er tij dens de hoorzitting niet goed naar hun argumenten is geluis terd. „Achteraf blijkt dat vooral is gekeken of de gemeente alles volgens de wet en regels doet, maar daar gaat het ons niet om. Dat geloven we best dat ze dit volgens de wet mogen doen. En dat ze refereren naar successen in andere wijken is ook onzin, omdat wij juist een apart soort wijk zijn, Bovendien zijn hier onlangs nog schitterende onder grondse containers geplaatst, maar volgens de gemeente zijn die juist weer alleen voor de flat bewoners. Wij hebben hier dus twee systemen in een wijk." Buurgemeente Vlaardingen is opmerkelijk genoeg juist ge stopt met de minicontainers en overgegaan op het plaatsen van ondergrondse containers in veel wijken. Reageren? redactie. ns@ whm.wegener.nl Schiedam De luchtvervuiling langs de A13 is hoger dan ooit. Dat blijkt uit een meting van GroenLinks Rotterdam. De partij méet sinds de verhoging van de maximum snelheid op vier locaties langs de weg de stijging van de lucht vervuiling. In november was de lucht met gemiddeld 75 micro gram stikstofdioxide per kubieke meter bijna twee keer vuiler dan de Europese gezondheidsnorm van 40 microgram. De snel heid op de A13 is een half jaar geleden verhoogd van 80 naar 100 km/uur. „Minister Schultz speelt Russisch roulette met de gezondheid van bewoners", zegt GroenLinks-fractievoor- zjtter Bonte. „Een minister zou mensen in bescherming moeten nemen. In plaats daarvan laat ze de omwonenden letterlijk stik- De eerste tien deelnemers hebben onlangs hun certificaat Milieucoach gehaald en uitgereikt gekregen. De coaches gaan kleine groepjes Schiedammers informeren hoe er bespaard kan worden op energiekosten. Hiervoor is een handige 'milieuladder' gemaakt, met informatie over mo gelijkheden die geld besparen en goed zijn voor 't milieu. Schiedam Het college heeft op verzoek van de gemeenteraad een raadsadvies opgesteld, dat het parkeren van bedrijfsau to's in woonwijken geduren de de avond en nacht tussen 19.00 en 07.00 uur, en op zon- en feestdagen wil ver bieden. B&W stelt voor om in West dit parkeerverbod als experiment in te voeren. Bij de voorbereiding van het voorstel heeft de gemeente intensief overlegd met het Openbaar Ministerie (OM) in Rotterdam. Een parkeer- verbod van bedrijfsauto's gedurende een bepaalde periode in woonwijken is namelijk uniek voor Neder land. Het handhaven van dit verbod zal voor de politie en de Licht Blauwe Brigade een nieuw onderdeel van hun taken zijn. Ook voor het Openbaar Ministerie is de vervolging van de overtreders van dit verbod nieuw en vraagt een zorgvul dige afhandeling. Experiment Wethouder Groeneweg (Ver keer en Vervoer) is blij dat het gelukt is om samen met het OM het voorstel voor dit experiment op te stéllen: „Het parkeren van bedrijfsauto's in woonwijken levert een ongewenste parkeer druk op, met name in de wijken waar het betaald parkeren niet is ingevoerd. De eigenaren of houders van deze bedrijfs auto's hebben meerdere redenen om deze in de wij ken te parkeren. Naast de eenmansbedrijven met een bedrijfsauto maken ook gro tere ondernemingen gebruik van de parkeercapaciteit in de wijken door hun mede werkers de bedrijfsauto mee te geven naar hun woning. Met name in de oude wijken is de parkeerdruk al groot, de aanwezigheid van de bedrijfsauto's leidt tot onge wenste situaties. Als we met dit parkeerverbod bereiken dat de buurtbewoners weer gewoon kunnen parkeren nabij hun huis ben ik zeer tevreden." ken." Rotterdam stapt naar de rechter om de verhoging van de maximumsnelheid van 80 naar 100 km/uur op de A13 terug te draaien. Deze maand overhan digt de partij 3000 handteke ningen aan de minister van be woners die zich zorgen maken. Winkelhart Zuid „Hierbij een reactie op de voorpagina van het Nieuwe Stadsblad van twee weken geleden: 'Zorgen om win kelhart in Zuid'. Het feit dat ook het winkel bestand in de Groenelaan helaas terugloopt is, dat hiervan niet alleen de crisis de oorzaak is, zoals wordt gesuggereerd. Een andere niet genoemde reden is dat veel familiebedrijven hun zaak sluiten omdat zij helaas geen opvolging hebben. Een gevolg van het feit dat hun kinderen langer doorleren dan vroeger het geval was en geen zin hebben om het stokje van pa en ma over te nemen en bereid zijn meer dan 40 uur per week te wer ken met alle risico's die eraan zijn verbonden. Mijn echtge note en ik hadden jarenlang een mannen- en damesmo dezaak in de Groenelaan die vanaf de jaren vijftig van maatkleding (mijn vader overschakelde op mode artikelen. Ook wij hadden helaas geen opvolging, dus restte ook ons wegens pen sionering slechts het sluiten van de zaak, maar echt niet vanwege de crisis. Wij missen wel de gezellig heid van het contact met onze klanten." F. Bijtel Schiedam Het college heeft voor alle wijken in Schiedam de wijk budgetten voor 2013 vast gesteld. Elk wijkbudget is opgebouwd uit een euro per huishouden en verder is bij de verdeling van het budget rekening gehouden met de gegevens uit de sociale in dex. De sociale index geeft een beeld hoe Schiedam en de afzonderlijke wijken er voorstaan wat betreft per soonlijke kansen, meedoen, sociale binding en leefom geving. Met de nieuwe be rekening verandert er voor de meeste wijken niet veel. Met name Centrum gaat er met deze berekening op achteruit, terwijl Nieuwland er in verhouding op vooruit gaat. Het Centrum scoort op meer dan de helft van de onderdelen bovengemid deld. Dit verklaart de da ling van het wijkbudget. In totaal is 190.000 euro be schikbaar. De verdeling is als volgt: Centrum 10.000 euro, Groenoord: 25.400 euro, Kethel 10.000 euro, Nieuwland 40.500 euro, Oost 32.500 euro, Spaland/ Sveaparken 12.800 euro, West 23.500 euro, Woud- hoek 14.800 euro en Zuid 20.500 euro. Schiedam Een boot in de Nieuwe Ha ven is door de hevige regen val rond de Kerstdagen vol gelopen met water. De boot is in onderhoud en het zeil dat over de boot ligt werkte als trechter voor het regen water. Een buurman zag dat de boot vol water stond en bel de de brandweer. Die haalde met een dompelpomp het water uit het ruim.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 7