Juridische hulp t/m 13 januari 2013! jedere dag ",eJjfUjt onze magazijnen! Alle showroom- magazijnmodellen collectie -12 héél veel voor de helft! Ook nieuwe modellen gaan eruit met hoge kortingen! Tijdelijk huren wij éxtra winkelruimte voor deze opruiming! Hulp nodig van de Rechtswinkel? Rotterdam naar rechter Ambtenaar van het jaar Careyn en De Margriet Start Rabobank Clubkas Campagne Maandag 7 januari beide vestigingen de gehele dag extra open! Rotterdam XXL i Den Haag Mega Store 2500m2 Den Haag 2 XL Store suum Kijk voor routebeschrijvingen en openingstijden op www.megabike.nl woensdag 2 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 8 Altijd actueel: de weekkrant.nl Schiedam De Stichting Rechtswinkel Schiedam kent geen telefo nisch spreekuur. Voor een advies kun je de winkel be zoeken op de Singel 85. Het inloopspreekuur wordt ge houden op: maandagavond van 18.00-19.30 uur en woensdagavond van 18.00- 19.30 uur. Het maken van een afspraak is niet mogelijk. Wie zijn zaak zo goed mogelijk voorbereid en zoveel mogelijk relevante documenten meeneemt, kan zo goed mogelijk worden ge holpen. Regio Milieudefensie is blij dat j Amsterdam en Rotterdam j in de bres springen voor de gezondheid van burgers en naar de rechter stappen vanwege het afschaffen van de 80-kilometerzones op de stadssnelwegen. „Met de snelheidsverhoging in I deze dichtbevolkte gebieden schiet niemand iets op, maar de lucht wordt wel veel on gezonder voor de omwonen den", zegt Ivo Stumpe van Milieudefensie. „De gezond- i heid van deze mensen moet zwaarder wegen dan die paar seconden tijdswinst voor de automobilist." De Milieu organisatie liet in november weten naar de rechter te stappen om het verdwijnen van de 80-kilometerzones. Problemen met de huurbaas over bijvoorbeeld het repa reren van gebreken aan het huis? Een werkgever die de arbeidsovereenkomst wil op zeggen of ontbinden? Voor on der andere dit soort juridische problemen is er de Stichting Rechtswinkel Schiedam. Van de redactie Schiedam Stichting Rechtswinkel Schie dam is in 1976 opgericht met als doel het verlenen van kosteloos juridische hulp aan minderver- mogenden. Sindsdien heeft de rechtswinkel velen op vrijwillige basis bijgestaan bij juridische ge schillen. De aan de rechtswin kel verbonden medewerkers zijn universitaire rechtenstudenten. Zij doen uiteraard hun uiterste best om iedereen van een zo'n goed mogelijk juridisch advies te voorzien, maar bij complexe vraagstukken verwijzen ze ook makkelijk door naar een advo caat of andere instantie. Mocht een advocaat nodig zijn, dan kan iemand, als hij aan be paalde voorwaarden voldoet, in aanmerking komen voor ge financierde rechtsbijstand. Dit betekent dat er dan slechts een (geringe) eigen bijdrage wordt verlangd en de rest door de overheid wordt vergoed. De Rechtswinkel is bereid om bij ieder vraagstuk te helpen,- maar neemt nooit zaken in behandeling waarvan het be lang een bedrag van meer dan 2.500,- beloopt. Bovendien behandelt de Stichting Rechts winkel Schiedam geen zaken omtrent strafrecht, vreemde lingenrecht en belastingrecht en wordt geen rechtshulp verleend aan bedrijven of professionele zelfstandigen. Afhankelijk van de complexiteit van het vraag stuk zal direct een kort advies worden gegeven of zal de zaak ingenomen worden. Schiedam Leon Verzijden is Ambte naar van het Jaar geworden van de gemeente Schiedam. Ondernemers in de bin nenstad zijn zeer over hem te spreken. „Het is een man die voor burgers en zeker ook voor de ondernemers in de binnenstad makkelijk te benaderen is en altijd open staat voor zaken die te ma ken hebben met het onder houd en verbeteren van de Openbare Ruimte", zegt het Centrum Management. Regio De directie van Careyn en het bestuur van hospice de Margriet hebben week een samenwerkingsovereen komst getekend. Daarmee is de verpleegkundige zorg en begeleiding van de in het hospice verblijvende bewo ners en aanwezige familie leden en vrienden gegaran deerd. Bovendien werd een overeenkomst gesloten voor verrichting van huishou delijke zorg door Careyn. Hospice de Margriet wordt gerealiseerd aan de Prin ses Margrietlaan in Vlaar- dingen voor inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De samenwerkingsovereen komst heeft een looptijd van een jaar. Een half jaar na de opening van hospice de Margriet vindt een evalu atie plaats met Careyn. Als beide partijen tevreden zijn over de samenwerking wordt de overeenkomst uiteraard verlengd. Hospice de Margriet opent rond de zomer van 2013 haar deuren.' Schiedam De tweede editie van de Ra bobank Clubkas Campagne georganiseerd door Rabo bank Schiedam-Vlaardingen start begin 2013. De Clubkas Campagne is onderdeel van het sponsorbeleid van de bank. Verenigingen en stichtingen die klant zijn van de bank kunnen een mooi sponsorbedrag binnen halen door mede hun achterban te mobiliseren. Veel mensen in de regio zijn, naast lid van een vereniging of stichting, ook klant en lid van Rabobank Schiedam-Vlaar dingen. Deze mensen zijn 'geld waard' voor hun club. Bij de Rabobank Clubkas Campagne bepalen namelijk de klanten van Rabobank Schiedam-Vlaar dingen welke verenigingen en stichtingen worden gesponsord en voor welk bedrag. Stemmen Tijdens de stemperiode, deze editie van 1 tot en met 30 april, kunnen klanten stemmen op hun favoriete vereniging en/of stichting. Iedere klant mag één stem uitbrengen. Leden van Rabobank Schiedam-Vlaardin gen mogen totaal twee stemmen uitbrengen. Ook nieuwe klanten die tijdens de stemperiode lid of klant worden van Rabobank Schiedam-Vlaardingen mogen stemmen. MASSALE TOTALE EINDEJAARSVERKOOP-», cnrtm Burg. van Walsumweg 2 Iedere zondag open Vrijdag koopavond Nederlands grootste fietsboulevard! Javastraat 267 - 269 Iedere zondag open Donderdag koopavond Wie goedkoop juridische hulp nodig heeft kan altijd even aankloppen bij de Rechtswinkel Schie dam. Twee avonden per week is er spreekuur. FOTO: WN

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8