Andere huldiging sweetdëallnii SLIMME KOPERS SLAAN DIRECT HUN SLAG OP SWEETDEAL.NL mli Frans Schaap verlaat Perkouw Glazen Schoen Award Kruger van Wyk coach Hermes Tijdnood breekt VST op Drie dagen indoor-softbal SWEETDEAL BIEDT ONGEKENDE KORTINGEN BIJ JOU IN DE REGIO. Volg ons op Twitter en vind ons leuk op Facebook sweet deal NL f fb.com/sweetdealnl Altijd actueel: de weekkrant.nl „Heel anders dan vorige keer", noemde wethouder Nathalie Gouweleew het kader waarin ditmaal de verkiezing van de sportvrouw en sportteam van het jaar was gezet. Door de bezuini gingen moest het allemaal kleinschaliger, maar dat had, zo bleek, ook zijn charme. Gerard S. Verver Schiedam De gemeente en de Dienst Sport en Recreatie moest kiezen uit niets of iets doen. In de Cornelis Hagazaal van het Stadskantoor werd dat laatste van de nodige flair voorzien. Geen consump tiebonnen ditmaal, maar ge woon een kopje koffie of thee dan wel een frisdrankje. Low cost. Britt Eerland, Nouchka Fontijn en Margriet Uil waren kandidaat voor sportvrouw- van-het-jaar. Excelsior'20- cricket, de hockeymannen van Spirit en bijna-kampioen Scy- edam-tafeltennis waren geno mineerd als sportteam. Bijna allemaal waren ze er. Dat bok- ster Fontijn ontbrak, kwam om dat ze ergens in de ring stond. Opvallend echter was de totale afwezigheid van de Spiritman nen. Niettemin was het een goed ingevuld en geanimeerd sportief uurtje, dat vooraf ging aan de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. Sportvrouw werd, dankzij het brons op het Euro pees kampioenschap tafelten nis, Britt Eerland. Ze bloosde er van, omdat ze nergens op had gerekend. „Zeker, omdat het in het begin van het jaar niet echt lekker liep." Nederlands kampioen cricket Excel- sior'20 werd sportploeg van het jaar. De Bl-junioren van voetbalclub WK werden gelauwerd, omdat ze onge slagen kampioen werden en het KNVB-bekertoernooi wonnen. Ook wielrenner Luuk Verburg(ll) kreeg een speciale vermelding. Schiedam Frans Schaap verlaat aan het einde van het seizoen derdeklas ser Perkouw. De Schiedamse trainer is er bezig aan zijn tweede seizoen. „Dat de ploeg tegen degradatie vecht is niet de reden om naar Schiedam De Nieuw-Zeelander Kru ger van Wyk (32) gaat in de komende cricketcompetitie bij Hermes DVS aan de slag als speler/coach en wordt daarmee opvolger van Greg Todd. De clubleiding meldt te vens, dat de handblessure van Mark Craig is hersteld en dat hij dit jaar weer in Harga zal acteren. Van Wyk is een rechtshandig batsman en wicketkeeper. Hij is al veertien jaar professional en speelde zeven seizoenen als first-class prof in Zuid-Afri- ka. Daarnaast 'overwinterde' hij elf seizoenen in Schot land, waar hij niet alleen ac tief was als speler maar ook de jeugd trainde. een andere club uit te zien. Het is namelijk een heel leuke ver eniging. Ook het steeds weer vanuit Schiedam naar Berkenwoude reizen is geen beletsel", meldt Schaap. „De enige reden is dat ik meen na twee jaar weer toe te zijn aan een nieuwe uitda ging." Hij wacht af wat er op zijn pad komt. „Ik ben er niet zo eentje, die zelf echt op zoek gaat. Tenzij ik hoor of zie, dat er een vereniging vrij komt, die me aanspreekt." Schiedam Van Stigt Thans werd tegen Denk&Zet slachtoffer van tijdnood. Waar het muntje in voor gaande wedstrijden nogal eens de goede kant op viel ging het nuviermaal ver keerd. Het leverde de Schiedamse dammers een 13-7 neder laag op. De enige winst partij kwam op naam van Heusdens. Rentmeester, Clerc, Luteijn, Gantwarg en Aliar speelden remise, terwijl Prinsen, Van der Stap, Stork en Van Schaik junior de vlag stre ken. VST zakte naar de ge deelde zesde plaats. Tegenwoordig acteert Hennie Sla (links) bij de veteranen van SC Spaland. In sportpark Kethel heeft hij een voet- balstatus opgebouwd, waarvoor je, zoals zijn maatjes het noemen, 'een buiging moet maken.' Voor bestuurslid Fred Meerhof alle reden hem te eren met de 'Glazen Schoen'. Korfbal Nadat Harga in eerder al met 25-5 van ELKV had gewonnen zetten de Schiedammers ook in de thuiswedstrijd een ruime uitslag neer (20-8). Ge smeerd liep het niet want bij de rust was de stand nog slechts 8-5. Veldrijden Luke Verburg reed in het Brabantse Bakel opnieuw naar een eerste plaats. De jongeling had weinig last van een stuurfout waar door hij in de tweede ronde onderuit ging. Hij maakte zijn achterstand snel weer goed. Schiedam De Internationale Softbal- IndoorCup doet op vrijdag 18, zaterdag'19 en zondag 20 januari Schiedam weer aan. Zestien damesteams, waaronder de 2012-win- naar Gryphons, spelen dan om de eindzege, die het best geklasseerde Europese team 450 dollar oplevert. Op don derdag wordt om 18.30 uur gestart in dé Margriethal. Een dag later wordt tussen 9.00 en 18.00 uur zowel in de Margriethal als in sport hal Groenoord gespeeld. Zondag is finaledag. Tussen 9.00 en 13.50 uur wordt in beide hallen gesoftbald. Om 14.10 uur volgt de finale in de Margriethal. in samenwerking met mmmÊÊmtHÊmmÊÈÊmm Waarom meer betalen dan nodig? Profiteer van de spectaculairste aanbiedingen uit je eigen regio voor de helft van de prijs of minder. Slimme kopers schrijven zich in op www.sweetdeal.nl en slaan direct hun slag. Een sportief dagje weg, een heerlijk diner, een behandeling in je favoriete schoonheidssalon. Sweetdeal biedt ongekende kortingen, die beginnen bij een minimum korting van 50%! De deals staan meestal 24 uur online. Je kunt de koop direct sluiten via de site. Wel zo handig! Iedere dag worden er nieuwe, verrassende deals aangeboden. Houd de site goed in de gaten en profiteer meteen! Wethouder Nathalie Gouweleeuw tussen de sporters, die zich in het afgelopen jaar in beeld gespeeld hebben. FOTO: WM

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12