Drukbezochte nieuwjaarsbijeenkomst Geef u op als Gast van de Raad! Vanaf 1 januari alleen op afspraak! gemeente Schiedam Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! Langskomen aan de balie? 9 JANUARI 2013 - PAGINA 2 Ronald Ultee Teamleider Sport en Recreatie ©p 5 januari werden de jaar lijkse sportprijzen uitgereikt. Wie werden sporter en sportploeg van het jaar? Welke sport(ploeg) kreeg de aanmoedigingsprijs? Een spannende verkiezing! 1Waarom worden de sport- verkiezingen gehouden? De sportverkiezingen worden georganiseerd als blijk van waardering voor de sportieve prestaties van Schiedamse sporters. De gemeente is uiter mate trots op deze prestaties en vindt het belangrijk hier aandacht aan te schenken. 2. Hoe worden de genomi neerden bepaald? Het grootste aantal genomi neerden wordt vanuit de sport verenigingen zelf voorgedragen. Daarnaast houdt Sport Re creatie alle prestaties zo goed mogelijk bij. Wij worden daarbij geholpen door en krijgen input van de pers. 3. Hoe wordt de winnaar gekozen? De winnaars worden door een vakkundige jury gekozen. De jury bestaat uit vertegenwoor digers van de lokale pers en (een) (voormalige) topsporter(s) uit de stad of regio. Dit jaar maakte voormalig topbokser Don Diego Poeder deel uit van de jury, naast Gerard Verver (Nieuwe Stadsblad), Patrick de Boer (Radio Schiedam), Karei Leeuwangh (LOOK TV) en Bas van de Berg (AD). 4. Dit jaar is er ook een aan moedigingsprijs; wat houdt die prijs in? De aanmoedigingsprijs is bedoeld voor sporters die een bijzondere prestatie hébben geleverd, maar die niet voldoen aan de criteria om in aanmerking te komen voor Sporter, Sport ploeg of Talent van het Jaar. 5. Worden ook in 2013 weer sportverkiezingen georgani seerd? Jazeker! Maar we proberen de verkiezingen te blijven ontwik kelen en te blijven vernieuwen. Voor volgende verkiezingen wordt daarom gekeken of we de inwoners van Schiedam ook een stem kunnen geven bij het bepalen van de winnaars. De traditionele nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Schie dam is afgelopen zaterdag erg goed bezocht. In de sfeervolle foyer van het Theater aan de Schie wensten vele Schiedammers elkaar een gelukkig nieuwjaar toe. Uiteraard kon er tijdens deze bij eenkomst ook kennis worden ge maakt met burgemeester Lamers, die sinds december burgervader van onze stad is. Er stond dan ook een lange rij om hem de hand te schudden. Dat was ook het geval bij de wethouders, die vanzelf sprekend ook aanwezig waren. Eerste nieuwjaarstoespraak Burgemeester Lamers hield zijn eerste Schiedamse nieuwjaars toespraak. De burgemeester gaf aan in een korte tijd al veel inwo ners en ondernemers te hebben gesproken en sprak de wens uit dat de komende tijd voort te zet ten. Daarnaast zei hij onder meer dat het belangrijk is om samen de schouders onder de uitdagingen van onze stad te zetten. Ambassadeur van Schiedam "Ik wil een ambassadeur van Schiedam zijn, zowel intern naar onze inwoners en ondernemers, maar zeker ook extern in de regio. Schiedam is als tweede stad van de regio een zelfbewuste speler in de regio waar partijen op kunnen rekenen. Maar ik ben niet de enige ambassadeur van Schiedam, u bent ook ambassadeur. U, ik, wij allen stralen Schiedam uit. Schie dam is een stad die het waard is. Een stad om trots op te zijn, laten we dat dan ook tonen." De gehele toespraak kunt u nale zen op de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Om meer contact te krijgen met inwoners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleggen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsverga dering wordt u ontvangen door burgemeester J.M. Leemhuis- Stout, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de ge meenteraadsvergadering en gé ven een toelichting op de onder werpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bo venal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Sinds 1 januari werkt het Klant Contact Centrum volledig op afspraak en zijn de openingstijden met zes uur per week ver ruimd. Door volledig over te gaan op het werken op afspraak, kan de bezetting van het Klant Contact Centrum optimaal wor den afgestemd op de vraag. Bezoekers hebben een minimale wachttijd en er wordt altijd voldoende tijd ingeruimd om men sen goed te kunnen helpen. Uiteraard kunt u ook veel zaken direct online regelen zodat u he lemaal niet hoeft langs te komen. Het digitale loket zal het komende jaar steeds verder uitgebreid wor den, waardoor u voor veel zaken altijd direct aan de beurt bent! Regel het gemakkelijk en snel via www.schiedam.nl. men aan de balie maakt u via www.schiedam.nl/afspraak of via telefoonnummer 14 010. Op de website'maaKt u eenvoudig zon der DigiD een afspraak door het product te selecteren, het aantal personen aan te geven en een datum te selecteren. U ontvangt een e-mail ter bevestiging. Langskomen aan de balie? Maak een afspraak! Een afspraak om langs te ko- Uiteraard is er voor bijvoorbeeld het ophalen van een paspoort en rijbewijs een afhaalbalie. Hiervoor is geen afspraak nodig, iedereen kan gedurende de openingstijden deze documenten afhalen. Nieuwe openingstijden De vernieuwde openingstijden zijn als volgt: maandag en vrijdag 8.30 - 17.00 uur dinsdag 8.30 - 12.30 uur woensdag en donderdag 8.30 - 20.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16