sz Gemeenteberichten De titels zijn verdeeld! En de winnaars zijn... Uitreiking van de jaarlijkse sportprijzen Luke SPORT! en jij? iHsYiNOOftB Uitgelicht Op donderdag 17 januari om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats in wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. Naast de standaardagendapunten wordt onder meer uitleg gegeven over het wijkbudget Nieuwland 2013, wordt er teruggeblikt op oud en nieuw en wordt een korte terugkoppeling gegeven over de inzet voor welzijns- activiteiten in 2013. Op donderdag 24 januari om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Groenoord plaats aan Van Beethovenplein 161. Naast de standaard agendapunten wordt onder meer uitvoerig stilge staan bij het concept Wijkactie Programma (WAP). Verder wordt teruggeblikt op oud nieuw en een korte terugkoppeling gegeven over het welzijnspakket 2013. De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert op 15 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis van Vlaardingen, Markt 11. Op de agenda staan de stand van zaken aangaande lopende onderzoeken, een nieuw op te starten onderzoek en de definitieve vaststelling van het onderzoeksprogramma 2013-2014 en het conceptjaar verslag 2012. U bent van harte uitgenodigd de vergadering bij te wonen. Aanmelden kan via de secretaris, Mieke van der Stel, mieke.vanderstel@vlaardingen.nl of 010 - 248 40 00. In verband met de verlengde opening van Winterland Schiedam (tot en met 13 januari) keert de weekmarkt pas op vrijdag 25 januari terug op het Stadserf. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op Sport neemt een steeds belangrijkere positie in de maatschappij in. Als in strument voor een betere gezondheid. Als oplossing voor maatschappelijke opgaven. Als verbinding tussen alle lagen van de samenleving. Maar bovenal is sport leuk; het geeft plezier en voldoening! Met de uitreiking van de jaarlijkse sportprijzen geeft de gemeente Schiedam uiting aan de waardering voor de sportieve prestaties van haar sporters en sportverenigingen en de stimule rende werking die hiervan uit gaat. Op zaterdag 5 januari reikte wethouder Nathalie Gouweleeuw (Sport en recreatie) de prijzen uit. "Een leven lang sporten en bewegen voor elke Schiedammer. Dat is het uitgangs punt van het Schiedamse sportbeleid. Mooie sportprestaties dragen op positieve wijze bij- aan het stimuleren van sporten en bewegen. Ik vind het dan ook een eer dat ik deze tóp sporters, die door hun prestaties jong én oud stimuleren om te (blijven) sporten en bewegen, deze titel uit mag reiken",1 aldus een trotse wethouder Gouweleeuw. Genomineerden Dit jaar waren genomineerd voör de titel 'Sporter van het Jaar 2012': Margriet Uil; zij won in juli de Europese titel Off road Triathlon in haar leeftijds categorie. Verder sleepte zij de titel'Ne derlands kampioen bij zowel de Offroad Triatlon als de Duatlon binnen. Britt Eeriand; als 12-jarig meisje debu teerde Britt al in de Nederlandse ere divisie tafeltennis. Dit jaar veroverde zij tijdens het Europees Kampioenschap de derde plaats bij het dubbelspel. Nouchka Fontijn; zij prolongeerde on langs voor de vierde keer op rij haar titel Nederlands kampioen Boksen. Daarnaast bemachtigde zij tijdens het Europees Kampioenschap de zilveren plak. Genomineerd voor de titel 'Sportploeg van het Jaar 2012'; Heren 1 TTV Scyedam; TTV Scyè- dam maakte met team Heren 1 voor het eerst sinds 1979 weer kans op de titel Nederlands kampioen; zij wer den uiteindelijk tweede in de Najaars competitie NK Tafeltennis. Heren 1 Excelcior '20 Cricket; voor de negende keer in de geschiedenis van de vereniging sleepte Heren 1 het Nederlands Kampioenschap Topklasse binnen. Heren 1 Hockeyclub Spirit; deze spe lersgroep van Hockeyclub Spirit werd kampioen in de 3e klasse en mag daar door terugkeren in de 2e klasse. En de winnaars zijn... "Alle sporters en sportploegen hebben ge weldige prestaties neergezet. Deze verkie zing kent dan ook géén verliezers", begon wethouder Gouweleeuw de bekendma king. "Maar de winnaars zijn:J3ritt Eeriand, Sporter van het Jaar! Team Heren 1 van Excelsior '20, Sportploeg van het Jaar! De aanmoedigingsprijs gaat dit jaar naar spe lersgroep WK B1 en naar Luke Verburg! WK B1 heeft een uitzonderlijke prestatie geleverd door zowel het kampioenschap in de 2e klasse in de wacht te slepen - en daarmee te promoveren naar de 1e klasse - als de. KNVB beker te veroveren. Luke Verburg won met wielrennen onder meer de Jeugdtour Assen en Utrecht. Allen, van harte gefeliciteerd!" Foto's: Bart Dane fotografie Kijk voor meer informatie over de sport- verkiezingen en een eerste reactie van de winnaars op www.schiedam.nl/sporten- recreatie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17