Raadslieden weg of niet? bno-groep leukste lub van/Schiedam krant .nij 'Afval gewoon elke week legen!' Woensdag 9 Januari 2013 Pas op voor babbeltruc Scootmobiel aangereden Incident Van Zutphenstraat Grijzen in de clinch met raad Rooie Molen Prijs 2013 tch op zondag! 19,95 Iedere vrijdag en zondag: uitgebreid en onbeperkt buffet voor 24,95 KIJK OP ONZE SITE OF BEL!!!! 0180-421008 - www.detheetulnrljsoord.nl Nieuwe Stadsblad Jaargang 65 Nummer 2 Oplage 40 440 De Scouting Tono-groep is door internetsite 'Verkiezing Leukste Vereniging' uitgeroe pen tot de leukste vereniging van Schiedam. De vereniging kreeg niet alleen de meeste stemmen, maar ook de hoogste waardering. Kijk ook eens op: www.scoutingtono.nl Lezers zijn niet blij met het voornemen van de gemeente om het afval voortaan tweewe kelijks in plaats van wekelijks op te halen. Voor de gemeente zou dat een forse kostenbespa ring opleveren. Een voordeeltje waarvan Schiedammers mee zouden profiteren via verreke ning in de afvalstoffenheffing. De plannen zijn te lezen in een concept-afvalstoffenverorde- ning die op het Stadskantoor ter inzage ligt. Hierop kan zes weken lang gereageerd worden bij de gemeente. Guus Melchers uit Woudhoek laat weten ernstig bezwaar te gen de plannen te hebben. „De container die ik nu wekelijks laat ledigen zit vaak al helemaal vol. Laat staan als de frequentie van één naar twee weken gaat", schrijft hij. A. van der Haagen deelt dat gevoel. „Het is nu al zo dat veel bakken te vol zijn en er nu en dan afval los wordt bij geplaatst." „Deze maatregel past weer in het rijtje; wij (gemeente) weten wat goed voor u is! Mijn contai ner zit wekelijks vol! Ergode capaciteit zou dan verdubbeld moeten worden. Afschieten dit lunatic idee! Ook de werkgele genheid is hier niet bij gebaat! vindt Joop Verboom. Ook Andrea Keijzer kijkt niet echt uit naar de dag dat haar afvalbak een week langer moet blijven staan. „Het vooruit zicht op een grijze bak vol met bijvoorbeeld luiers en daar naast nog een groene bak vol met konijnenuitwerpselen en Jazeker. De Hypotheken Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 Bericht voor onzé adverteerders l.v.m. een vernieuwde tarievenstructuur per medio april 2013, vindt u de meest actuele advertentietarieven op: www. wegenermedia.n1 weGeNeR Media Huis-aan-huiskranten x *d beschimmeld groenafval twee weken lang voor de deur klinkt mij niet echt verleidelijk in de oren. De bakken zitten bij ons meestal ook aardig vol na 1 week en dat ligt niet aan het feit dat wij niet aan gescheiden afval doen, maar een gemid deld huishouden verbruikt nu eenmaal een en ander aan (verpakkings)materiaal. Om nou met ruikende luiers en be dorven groente naar de super markt te gaan waar de contai ners ook niet altijd leeg genoeg zijn lijkt ons ook geen optie. De besparing die de gemeente hiermee op het oog heeft ver dwijnt dan weer met het oprui men van extra straatvuil." „Nu staat het vuil al vaak naast de containers dus laat staan als het pas om de twee weken opgehaald wordt. Als het dan er naast staat krijg je weer een boete", besluit M. van Dijk. Schiedam In de Grevelingenstraat is A afgelopen week een onge- veer 50-jarige man actief geweest die een bewoon ster om de tuin leidde met een babbeltruc. De man, met een fors pos tuur en rijdend in een rode bestelauto, deed zich voor als een medewerker van Evi- des. Dit voorval vond afgelopen donderdag rond 11.45 uur plaats. De politie waarschuwt bewoners om nooit zomaar iemand binnen te laten, ook niet als zij zich voordoen als medewerkers van een of an der bedrijf. Vraag altijd naar identiteitspapieren. Mensen die ook slachtoffer zijn ge worden kunnen zich melden bij de politie. Schiedam Een man is maandagmid dag in zijn scootmobiel aan gereden door een auto op een oversteekplaats aan de 's-Gravelandseweg. Naast een ambulance werd ook de traumahelikopter gealar meerd, maar deze werd kort na het opstijgen alweer afge meld. De verwondingen van de man leken mee te vallen. Een foto van het ongeluk is te vinden op onze website: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Maandagmorgen zijn hulp diensten massaal uitgerukt voor een incident in de Jan van Zutpenstraat (Nieuw- land). Het MMT, twee ambulan ces en de brandweer werden ingezet. Een slachtoffer werd met de hoogwerker naar be neden gehaald. De ambulance ging vervol gens met spoed naar het zie kenhuis. Het zou om een incident binnen de huiselijke kring gaan, maar dat kon niet of ficieel worden bevestigd. Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Wensboom laat wensen in vervulling gaan Langskomen aan de balie? Alleen op afspraak! Winnaars Schiedamse sportverkiezing bekend U vindt de pagina's in het midden van deze krant Zet je eigen nieuws op onze site! Onder het kopje 'De bezoe ker' kun je op ozne web site zelf je nieuws plaatsen. Laat heel Schiedam weten wat jou bezighoudt. www.nieuwestadsblad.nl PI ETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/actie „Vlaardingen is een goed alternatief", zo verdedigde wethouder Johan Grijzen zijn besluit om het Instituut Sociale Raadslieden te sluiten. De raad, met alleen VVD vóór sluiting, ziet dat anders want dit zou ken nis en ervaring weggooien. Toch wil B&W doorzetten. Franfe Willemse Schiedam „Het begint een vervelende zaak te worden", zegt Marcel Breg- man van D66. Nog in novem ber nam de gemeenteraad met ruime meerderheid een motie aan die wethouder Grijzen op droeg de sluiting van het ISR te heroverwegen. Het college werd opgedragen te onderzoeken hoe de functie van de sociaal raads lieden (ISR) niet voor de stad verloren zou gaan. GroenLinks-wethouder Johan Grijzen vindt het echter be ter dat de Sociaal Raadslieden samen gaan met Vlaardingen onder de vlag van Maat- UP schappelijke Dienstver lening NWN. Daarmee zouden de twee raadslieden naar Vlaardingen verhuizpn en niet langer ambtenaar van Schiedam zijn. Met die bezuinigingsbeslissing kreeg de wethouder het aan de stok met een meerderheid van de raad. De PvdA, CDA en D66 willen het ISR-bu- reautje met drie mensen juist behouden. Grijzen blijft er echter bij dat samenwerking in een collegiale omgeving beter is voor het adviserende werk van de raadslieden. Hij kondigde aan dat hij per ja nuari de zaak wil opdoeken en toch aan de motie wil voldoen. De bezuiniging gaat door, maar niet ten koste van de Schiedammer, stelt hij, want het werk blijft gedaan worden. „Onbegrij pelijk dat hij de motie naast zich neerlegt", stelt Breg- man. Schiedam kent veel kwetsbare bewoners die hülp hard nodig hebben." KLIK EN WIN ACTIE Win een driedaagse skivakantie in Winterberg Schiedam Op de Nieuwjaarsborrel van de SP-Schiedam in kunstwinkel 't Walvis aan de Brandersssteeg zal vrijdag 11 januari om 19.30 uur de 'Rooie Molen Prijs' 2013 worden uitgereikt. Deze prijs wordt jaarlijks toegekend aan een persoon, groep of instelling die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op sociaal en/of cul tureel gebied voor de inwoners van Schiedam. Dit jaar is de prijs toegekend aan stichting 'Het Dak Op', een groep enthousiaste mensen die het voormalige sportfond- senbad in Schiedam-West weer leven in heeft geblazen onder andere door het organiseren van theatervoorstellingen, exposi ties en kinderactiviteiten. De prijsuitreiking en de borrel zullen worden opgeluisterd met vioolspel van Wilco de Bruijn, de nachtdichter van Schiedam, Manuel Schiesser draagt voor uit eigen werk. Vorig jaar ging de bokaal met een rood molentje bo venop naar Actiecomité Red Zwembad Zuid die op bij zondere wijze actie hadden gevoerd om het zwembad voor de wijk te behouden. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten l'iuimendijk 16 - Rijsoord ^Geldig tot 1 maart 2013, niet geldig i.e.m. andere acties en kortingen^

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 1