'Als iemand mijnheer Bolnes oproept, blijf ik lekker zitten' sweetdèal.n IMaaslandcollege fifi Tnffiiwir "Infill W DEAL VAN DE DAG sweetomductS: NU€14 ?s Project jongeren verlengd Finalisten StartOp op de website Lentiz OPEN DAGEN INSCHRIIFOCHTEND sweetjgjsj DEAL VAN DE DAG DEAL VAN DE DAG sweet Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 9 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 8 De familie van Bol'Es Laat je niet overvallen door de winter. Bereid je voor met deze hypermoderne handschoenen. Deze Bilderberg gloves zijn zo ontworpen zodat je jouw iPhone of Galaxy S ook met warme handen kunt bedienen. Inclusief verzendkosten. VAN €29,95 korting 50% Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook ft @SWEETDEALNL f /SWEETDEAL.NL Deze deals koop je alleen op www.sweetdeal.nll Schiedam Het Fonds Schiedam Vlaar- dingen verlengt het program ma 'Jouw idee' voor jongeren in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Jongeren met een goed idee 'kunnen een aanvraag indie nen bij het Fonds en maken daarmee kans op een dona tie van maximaal tweedui zend euro om hun plan te financieren. In september vorig jaar start te het Fonds met 'Jouw idee'. Tot half december konden aanvragen worden ingediend door jongeren van 13 tot en met 25 jaar die een bijdrage willen leveren aan de samen leving. Inmiddels zijn al wel een aantal aansprekende ini tiatieven binnengekomen. Schiedam De drie finalisten van StartOp, de wedstrijd voor startende ondernemers, presenteren zich deze week op onze website. Zo krijgt u alvast een beetje idee welk vlees het publiek maandag 14 januari in de kuip heeft en uit welke drie starters een keuze kan worden ge maakt. Volgende week een uitgebreid verslag in deze krant over de coöperatie avond van Rabobank Schie- dam-Vlaardingen waarop de winnares/winnaressen bekend worden gemaakt: www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad bracht vorig jaar een uiterst suc cesvolle serie artikelen over familieleden van 'Schiedamse straatnamen'. Zo vertelde de dochter van architect Horvath over 'haar' Horvathweg en bezocht Leen van Bol'Es uit Rotterdam de Laan van Bol'Es, omdat hij het bestaan ervan maar net had ontdekt. Van de redactie Schiedam Op dat laatste artikel reageerde mevrouw Prinsen uit Rotter dam. Haar Rotterdamse vriend is ook een Bol'Es. Maar niet één die tot voor kort nooit van de straat had gehoord. „Ik heb er wel een miljoen keer doorheen gereden", vertelt hij vanuit zijn Rotterdamse appartement. „Omdat ik voor mijn werk altijd door die straat reed." Het arti kel in het Nieuwe Stadsblad was reden om die andere Bol'Es, die dus al in de krant had gestaan, eens op te zoeken. „Een bijzon der geslaagde ontmoeting", zegt hij daarover. „We voelen echt dat we familie zijn, kan bijna niet anders. Want wat hij kent, ken ik. Maar tot dat artikel in de krant hebben we nooit van el- kaars bestaan geweten." Inmid dels is er nog een Van Bol'Es opgespoord. „Die woont ook in Ommoord." Ook deze Van Bol'Es-telg heeft altijd wel geweten dat hij een bijzondere naam draagt. „Je moet het altijd spellen, maar daar ben ik inmiddels al wel aan gewend geraakt. Maar ik sta er wel op dat mensen mijn naam goed uitspreken. Als ze in het ziekenhuis bijvoorbeeld mijn heer Bolnes oproepen, blijf ik lekker zitten..." Maar als een Van Bol'Es maak je ook wel veel leuke dingen mee door je naam. „Ik werd ooit eens aangehouden op de Laan van Bol'Es door de poli tie. Ik had mijn auto daar gepar keerd waar het niet mocht. Die agent vroeg mijn naam en ik zei 'Bol'Es? Neem lekker iemand anders in de maling!' natuurlijk: Bol'Es. Die agent werd echt boos. 'Neem lekker iemand anders in de maling', stierde die. Ik bleef er natuur lijk bij en toen moest ik mijn rijbewijs laten zien. Toen heeft hij wel zijn excuses aangeboden achteraf en die bekeuring heb ik nooit gehad." Achterafhebben de twee naam genoten vroeger ook al eens met elkaar te maken gehad. „De vrouw van Leen heeft nog ge werkt met mijn moeder. En zelf heb ik 'r ook nog gezien toen ik jong was, een jaar of 15 of 16. Daar zijn we pas achter geko men toen we met»elkaar contact I Commandeurskade 22, Maasland (010) 591 04 99 De familienaam Bol'Es is een bijzondere, zo blijkt uit de stukken die er over te vinden zijn. Mijnheer Van Bol'Es laat ze met gepaste trots zien. FOTO: ROB KAMMINGA hebben gezoclit, maar is natuur lijk wel toevallig allemaal." De twee naamgenoten zijn in ieder geval van plan contact met elkaar te houden. Dat houdt in dat regelmatig een bezoekje wordt gebracht aan wooncentrum Rubroek waar Leen woont. „Pas geleden was ie ziek, voelde hij zich niet zo lekker, maar soms gaan we op bezoek. Da's gezellig, zeker als er bingo is", zegt de vriendin van mijnheer Bol'Es, mevrouw Prinsen. Heeft u ook een bijzondere achternaam? Ook een bijzondere fami lienaam? Laat het ons dan weten. Dat hoeft echt niet per se een straatnaam te zijn waar we u aan kunnen linken. Elke andere fami lienaam met een bijzondere geschiedenis kunt u bij ons melden. Vorig jaar leverde dat al bijzondere artikelen op die zeer werden gewaardeerd door de lezers. Ook hadden we eens het verhaal van een antieke piano die ooit eens was verkocht en waar die was gebleven. Ook dat soort dingen kunt u altijd bij ons melden. Mail: redactie.ns@ whm.wegener.nl of bel: 010- 445 55 90. Stop nu voorgoed met roken en bespaar bakken met geld. Ga voor een goede gezondheid. Je wordt in een betrouwbare omgeving in trance gebracht. In een gefocuste staat wordt je onderbewuste geprogrammeerd. Bij 100% motivatie is de slagingskans 95%. L irt Oordopjes met microfoon voor iPhone 4(s). Koord lengte; 1.2 meter. Inclusief verzendkosten. Verkrijgbaar in de kleuren roze, oranje, lichtroze, paars en geel.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8