Supermarkt Coop in Svea overvallen KERAMIEKE PAN 109.- soia 149.- 3?5 mw> Schiedam krijgt 2,7 miljoen euro aan uitkeringsgeld terug j w -y ':yy y j 10.- voor uw oude koekenpan bij aankoop van een Fabriekswinkel koopzondag Klein Nieuws Houd je eigen stoep schoon WEBSHOPVOORDEEL BESPAAR 133 9.95 14.95 17.95 19.95 19.95 fftiitiibAAiwii) Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Voor de derde keer in korte tijd vloog er afgelopen vrijdag avond een helikopter boven het Noordelijk deel van de stad. Terwijl bewoners zich nog voorzichtig afvroegen wat er aan de hand was, verschenen op Twitter al de eerste geruchten over een overval. Dit keer was super markt Coop op de Malmo het doelwit van twee overvallers die nog niet zijn gevonden. Van de redactie Schiedam „Het was net een enge film", zegt een bewoonster van De Velden daags na de overval. Omdat de overvallers weg wa ren gevlucht richting het Laven- delveld ging de wijk enkele uren hermetisch op slot en kamde een politiemacht de wijk huis voor huis uit. Want die overval lers moeten toch ergens blijven, zou je denken. Om half acht vond de overval plaats. Cassières en klanten die in de winkel aanwezig waren werden met vuurwapens be dreigd. Het was de overvallers om geld te doen. De één droeg een capuchon over zijn hoofd, de ander had een ringbaartje, maar behalve dat de mannen lichtgetint zijn is er niet heel veel over bekend. Natuurlijk heeft de supermarkt beveiligingscame ra's en zal de politie de beelden nauwkeurig analyseren. De Coop werd rond half acht vrijdagavond overvallen door twee overvallers die wegvluchtten richting De Velden en vervolgens spoorloos verdwenen. FOTO: FLASPHOTO NL Een groot aantal jongeren is getuige geweest van de overval, omdat het pleintje voor de su permarkt een geliefde hangplek is voor jeugd uit de buurt. Ook bij de pizzeria aan de overkant is het rond dat tijdstip altijd erg druk, maar niet veel mensen daar hebben iets van de overval meegekregen. In de nabijgelegen wijk De Vel den was dat heel anders. Zodra de politie de melding binnen had dat de twee daders richting Lavendelveld waren gevlucht, ging de wijk op slot. Iedereen die de wijk uitwilde werd aan gehouden en gecontroleerd. Een jongen op een fiets werd aangezien voor één van de da ders, maar even later toch weer vrijgelaten. Bewoners in De Velden hadden nog lang politie over de vloer. „Heel de straat stond vol met mensen in kogelvrije vesten en geweren, Zoiets heb ik nog jooit van mijn leven ge zien", zegt een bewoonster. „Mijn kinderen zijn er best van overstuur allemaal. Je kunt wel tegen ze zeggen dat het allemaal niets voorstelt, maar die weten natuurlijk ook wel dat het niet normaal is dat je hele straat ineens vol staat met agenten." Agenten keken in de wijk in tuinen en schuren, maar van de daders was geen spoor meer te bekennen. In supermarkt Coop loopt inmiddels een beveiliger rond om klanten en werk nemers een veiliger gevoel te geven. Schiedam Schiedam heeft over 2011 met terugwerkende kracht een een malige uitkering van het Rijk van ruim 2,7 miljoen euro ge vraagd én ontvangen voor de extra gemaakte kosten voor bij standsuitkeringen. Het college heeft hierover een brief ontvangen van de Staatse cretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Deze een malige uitkering was al ver werkt in de jaarrekening van de gemeente en levert dus helaas geen 'extra geld' op. In 2011 heeft Schiedam meer geld uitgegeven aan bijstands uitkeringen dan wat de ge meente hiervoor van het Rijk heeft ontvangen. Dit tekort moest de gemeente zelf betalen of voorschieten, zo blijkt nu uiteindelijk. Eenmalige uitkering Schiedam diende een aanvraag bij het Rijk in om dit geld terug te krijgen. Dit heeft nu geleid tot de eenmalige uitkering van 2,7 miljoen euro. De staatssecretaris vindt dat de gemeente geen schuld had aan het tekort op de bijstandsuitke ringen in 2011. De stad heeft goede" keuzes ge maakt in beleid en uitvoering om het aantal bijstandsuitke ringen zo veel mogelijk te be perken. Oorzaak Het tekort is veroorzaakt door de uitzonderlijke arbeidsmarkt situatie in Schiedam en in de re gio Rijnmond. Overigens heeft de gemeente geen tekort in 2012 omdat het aantal bijstandsuitkeringen in het afgelopen jaar fors is gedaald dankzij actief beleid hierop. Column gj^gt In deze krant stond een artikel dat de gemeente het afval in de vuilniscontainers in plaats van elke week, om de week gaat ophalen. Hierdoor zou de gemeente veel geld besparen. Wij vinden dat de gemeente de containers elke week moet legen. Wij zien vaak dat er afval naast een container wordt' gedumpt, ómdat deze al vol is. Dat wordt heel sme rig en gaat erg stinken. Dat is ook zo als mensen hun vuilniszak bij de flat laten staan, omdat ze te lui zijn om het verder weg te brengen. In onze wijk valt het gelukkig wel mee, maar iedereen moet zich wel goed aan.de regels houden. Iedereen weet dat afval op straat gooien niet goed is. Wij doen het ook wel eens, als we het te ver lopen vinden naar een prullenbak, daar zijn. wij eerlijk in. Maar ei genlijk is dat heel erg slecht. De gemeente moet het dan weer opruimen en dat kost veel geld. Het is ook heel slecht voor het milieu. Om de gemeente kosten te laten besparen, vinden wij dat iedereen zijn eigen stoep minimaal elke twee maanden goed moet schoonmaken. Dit kan binnen een halfuur gebeurd zijn en zorgt ervoor dat je beter gaat na denken wanneer je iets op de grond gooit. Gwentley (11) Mohammed(12) en Sabri- na (11) obs De Troubadour Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mogelijk be trekken bij de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel be langrijk. Daarom geven kinderen in deze column s commentaar op het nieuws. ROYALE RUIL www.sola-fabriekswinkel.nl 4-delige kookset zilverwitedelstaal Square: strak en handzaam Strakke, stijlvolle vormgeving met beschermende handvatten Handig: deksels met stoomgaatjes, pannen met maatverdeling mn izn nr X777 ACTIEPRIJS VAN DE TV 479. 209. ACTIEPRIJS bakken, braden en wokken met pannen met een keramieke anti-aanbaklaag. Koekenpan 020 cm Utiiimtimwi'l'll INRUILPRIJS 19.95-10. Koekenpan 0 24 cm INRUILPRIJS 24.95-10. Koekenpan 0 28 cm* INRUILPRIJS 27.95-10.- Wok 0 30 cm INRUILPRIJS 29.95-10. Hapjespan met deksel 0 28 cm INRUILPRIJS 29.95 10. bestekset 70-delig 8-persoons - zilverwit edelstaal model Donau Meent 7a+9a Rotterdam tegenover pannenkoekenhuis gekleurde mesjes Met groene, rode of oranje VANAF 9 CM ACTIEPRIJS 12.00-17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10