Gemeenteberichten I \\\vè 1 1 Langskomen aan de balie? gemeente Schiedam Vanaf 1 januari alleen op afspraak! Lamers bezoekt oudste Schiedammer Vk 16 JANUARI 2013 - PAGINA 1 Sinds 1 januari werkt het Klant Contact Centrum volledig op afspraak. Door volledig te werken op afspraak, kan de bezetting van het Klant Contact Centrum optimaal worden afgestemd op de vraag. Bezoekers hebben een minimale wachttijd en er wordt altijd voldoende tijd ingeruimd om mensen goed te kunnen helpen. Uiteraard kunt u ook veel zaken direct on line regelen. Het digitale loket wordt het ko mende jaar steeds verder uitgebreid, waar door u voor veel zaken altijd direct aan de beurt bent! Regel het gemakkelijk en snel via www.schiedam.nl. Maak een afspraak! Langskomen? Een afspraak maakt u via www.schiedam.nl/afspraak of telefonisch via 14 010. Op de website maakt u eenvoudig zonder DigiD een afspraak door het product te selecteren, het aantal personen aan te geven en een datum te selecteren. U ontvangt een e-mail ter bevestiging. Uiteraard is er voor bijvoorbeeld het ophalen van een paspoort en rijbewijs geen afspraak nodig, ledereen kan gedurende de openings tijden deze documenten ophalen bij de af- haalbalie. Nieuwe openingstijden De vernieuwde openingstijden zijn als volgt: maandag en vrijdag 8.30 - 17,00 uur dinsdag 8.30 - 12.30 uur woensdag en donderdag 8.30 - 20.00 uur Mevrouw Paap - Lauret vierde 10 januari haar 103e verjaardag. Zij werd daarmee de oud ste inwoonster van Schiedam! Mevrouw Paap woont in Zorgcentrum Drie Maasstede en heeft •het daar erg naar haar zin. Zij vierde haar verjaardag omringt door haar familie en ver zorgsters van de zorginstelling. Burgemeester Lamers bracht namens het gemeentebestuur de felicitaties over. UIT DE PORTEFEUILLE VAN.. Eind december reikte wethouder Johan Grijzen (Milieu en Vrijwilligers werk) de eerste certificaten uit aan de milieucoaches; opgeleide vrijwil ligers die hun medeburgers informeren over energie- en waterbesparing, afval en duurzaamheid. Deze coaches stimuleren wijkgenoten om be wuster om te gaan met energie. Zij maken daarbij gebruik van de É.Koffer (een koffertje vol demonstratiemiddelen) en de speciale 'meetlat' waarop je kunt zien wat de besparing oplevert. Mevrouw Jorritsma, voorzitter Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), reikte op donderdagmiddag 10 januari de BNG Erfgoedprijs 2012 uit aan burgemeester Lamers. Aan de prijs is een geldbedrag verbon- den'van 25.000,-. Jorritsma prees Schiedam om het feit dat zij haar erfgoed als werkkapitaal jen als motor voor de toekomst ziet. Schiedam zet het erfgoed vooral in voor de oplossing van een bekend Nederlands probleem: de leegloop van onze historische binnensteden in de vorm van (winkel)leegstand. Betrokkenheid en inzet van eigen inwoners en onder nemers zijn daarin cruciaal. Burgemeester Lamers: "Ik ben heel blij met deze prijs. Het college ziet de prijs als een bekroning voor het vele werk, dat Schiedammers en maatschappelijke instellingen hebben verricht om het erfgoed te behouden en te gebruiken, ook in de toekomst". Donderdagavond ontving de gemeente alle organisaties, die betrokken zijn bij het mooie erfgoed, in het oude stadhuis om samen het behalen van deze prijs te vieren. In zijn toespraak citeerde de burgemeester uit het juryrapport: "De gemeente Schiedam weet zeer ingewikkelde pro- jecten aan te pakken. Bij het bespreken van Schiedam karakteriseerden de juryleden regelmatig der inzending als stoer." De burgemeester vindt de karakterisering stoer zeker passen bij Schiedam. "En ik voeg er het woord trots aanrtoe, want dat mogen we ook best zijn!", aldus burge meester Lamers. Hij nodigde de gasten uit om ideeën aan te dragen voor de besteding van de geldprijs. Agenda Datum Locatie Tijd Raadscommissie 21 januari Aleidazaal, Stadserf 1, Stadskantoor 20.00 - 23.00 uur Het Stadserf 22 januari Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 20.00 - 22.30 uur Gemeenteraadsvergadering 31 januari Aleidazaal, Stadserf 1Stadskantoor 20.00 - 00.00 uur Wijkoverleg Nieuwland 17 januari Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 19.30 - 22.00 uur Wijkoverleg Groenoord 24 januari Van Beethovenplein 161 20.00 - 22.30 uur Wijkoverleg Kethel 28 januari Het Tfefpunt, Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.30 uur Wijkoverleg Woudhoek 29 januari 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30-22.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15