Nieuwe zinnen op het Poetry Pavilion gemeente Schiedam 16 DECEMBER 2012 - PAGINA 2 De raadscommissie vergadert Jeffrey Bakx Projectleider Wijkgerichte aanpak Jeffrey Bakx werkt sinds drieënhalf jaar bij de gemeente Schiedam voor de afdeling Werk Inkomen. 1Wat is je rol bij de gemeente Schiedam? Sinds 2011 begeleid ik projec ten waarbij het op een juiste maniêr gebruik maken van sociale voorzieningen, zoals een uitkering, centraal staat 2. Wat houdt het project Wijkgerichte aanpak in? In de wijkgerichte aanpak werken we samen met een aantal overheidsdiensten en zorginstanties en pakken we problemen aan die spelen op het gebied van zorg en hand having. Bij zorg kun je denken aan armoede en bij handhaving aan fraude. 3. Wat is het beeld van de wijk Oost? Oorspronkelijk is Oost een mooie wijk met mensen die hart hebben voor elkaar en voor hun woonomgeving. Maar de laat ste jaren kent de wijk veel door stroom; mensen blijven maar kort in de wijk wonen. Daar naast bestaat de buurt deels uit goedkope en kwalitatief slechte woningen. Onder andere illegale bewoning en illegale arbeid zijn daardoor een veelvoorkomend probleem. Mensen voelen zich door deze problemen niet pret tig of onveilig. Daar willen we iets aan doen. 4. Waarom werkt de gemeente Schiedam in dit project samen met andere instanties? We merken dat er op één adres vaak meerdere problemen spelen die moeten worden aan gepakt. Door samen te werken met andere instanties kunnen we meer informatie delen en sneller een zaak aanpakken of mensen helpen. 5. Wat wil de gemeente Schiedam bereiken met de wijkgerichte aanpak? Waar we ons voor inzetten is dat de leefbaarheid en veiligheid in Oost weer op peil komen en dat we dat terugzien in de cijfers van de sociale index. Sinds het begin van dit jaar is er nog slechts één raadscommissie. De com missies Samenleving en Bestuur (SB) en Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer (ROB) zijn opgegaan in deze raadscom missie. De raadscommissie vergadert op maandag 21 januari 2013. U bent van harte uitgeno digd om hierbij aanwezig te zijn. Presentatie Kadernota Handhaving Omgevingsrecht Voorafgaand aan de commissie wordt een presentatie gegeven over de Kadernota Hand having Omgevingsrecht. Deze presentatie wordt gehouden in de Aleidazaal en start om 19.00 uur. Vergadering raadscommissie Datum: maandag 21 januari 2013 Voorzitter: de heer H. Hofland Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 20.00 uur Tijdens de reguliere vergadering spreekt de raadscommissie onder meer over: Het Rapport Rekenkamercommissie "Code Lichtblauw: OK" De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaar- dingen heeft onderzoek gedaan naar handha ving en toezicht door de Lichtblauwe Brigade van de gemeente Schiedam. De resultaten van het onderzoek vormen de basis voor en kele aanbevelingen. Vanaf 19.50 uur wordt een korte film vertoond ter introductie van het rapport. Wijziging Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Schiedam De huidige APV voldoet op een aantal punten niet aan hogere regelgeving (Gemeentewet, Opiumwet, Wet op de kansspelen). Daarnaast is er behoefte om de APV beter aan te laten sluiten op de uitvoeringspraktijk. Vaststellen bestemmingsplannen "Brandweerkazerne" en Polderwetering De adviezen van de subcommissie zienswijzen worden nagestuurd. De subcommissie hoort de indieners van zienswijzen (bezwaren). Herziening Grondexploitatie Schieveste fase 2 Als gevolg van de economische situatie dient deze grondexploitatie te worden aangepast. Een overzicht van de agendapunten is te vin den op www.schiedam.nl. Hier vindt u ook alle informatie bij de agenda's en het programma en nadere informatie over Het Stadserf. Inspreken Wilt u inspreken? U kunt zich hiervoor per e-mail aanmelden bij de griffie via griffie@ schiedam.nl. De spelregels voor het inspre ken tijdens commissie- en raadsvergaderingen kunt u vinden op www.schiedam.nl. Meer informatie Heeft u vragen of bent u op zoek naar meer in formatie? Neem in dat geval contact op met de griffie van de gemeente Schiedam, per e-mail via griffie@schiedam.nl of door te bellen met de commissiesecretaris de heer J. Pegtel. Het Stadserf Op dinsdag 22 januari vindt een Stadserf- bijeenkomst plaats. Voorzitter: de heer R.A. Oosthof Locatie: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Onderwerp van deze bijeenkomst is het par keerverbod voor bedrijfsbusjes in de woonwij ken van 19.00 uur tot 7.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor om hiervoor een experiment te starten in Schie- dam-West. Tijdens het Stadserf komen aan de orde de achtergronden van dit voorstel, welke voertuigen hieronder gaan vallen, in welk ge bied het experiment zal worden uitgevoerd en gedurende welke uren het verbod zal gelden. De aanwezigen krijgen de gelegenheid vragen te stellen en hun mening kenbaar te maken. Vorig jaar is aan alle Schiedammers een oproep gedaan om een tekst of citaat in te sturen voor op het nieuwe kunst werk 'Public Poetry Pavilion'. Dit kon tot 10 december 2012. Uit alle inzendingen werd een selectie gemaakt en vanaf 1 januari 2013 zijn de gekozen zinnen te lezen op het kunstwerk. De vraag betrof een tekst of citaat die recht uit het hart komt, een zin die je aan het denken zet of woorden die je een glimlach ontlokken. De zin mocht niet langer zijn dan 15 woorden. Gemeente Schiedam werd blij verrast door de vele inzendingen. Kunstenaars Martin en Inge Rietbeek beoordeelden alle zinnen op geschiktheid. i Winnende zinnen Uit de grote hoeveelheid inzendingen is een selectie gemaakt. Een paar van de winnende zinnen zijn: Happy ending? Dat ligt er maar net aan waar je jouw verhaal wilt laten ophouden. Stel niets uit tot later, want morgen kan zo maar later zijn. Als jij was zoals ik zou moeten zijn. Heb me lief zoals ik jou liefheb. Schiedam is mooier dan je denkt. Een stad om lief te hebben. Wat uit het hart komt kost geen moeite. Liefde moet je delen dan kan je samen ge nieten. Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewon der... Schiedam! Kom en luister, dan fluister ik iets liefs in je oor. Ik denk eigenlijk dat wij wel bij elkaar zouden passen. Kunstwerk van de Schiedammers Met deze zinnen is het kunstwerk echt van de Schiedammers zelf. Maar er zijn nog veel meer zinnen geselecteerd voor op het kunstwerk. De hele selectie kunt u nalezen op de website van de gemeente Schiedam, Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16