ss Gemeenteberichten Wijkgerichte aanpak Oost Aanpak leefbaarheid en veiligheid in Oost r 16 DECEMBER 2012 - PAGINA 3 In 2013 start in Schiedam Oost de wijkgerichte aanpak. Dit is een van de acties van de gemeente Schiedam om een aantal problemen in Oost aan te pakken. De gemeente heeft het afgelopen jaar meer en meer signalen gekre gen vanuit de wijk die reden geven tot bezorgdheid. Vervaging van normen en waarden en overtreding van geldende wet- en regelgeving. De inwoners van Schiedam Oost hebben hier last van en dat is te zien in de cijfers van de sociale index en de veiligheidsindex. Wijkgerichte Aanpak De gemeente wil de leefbaarheid in de wijk Oost echt verbeteren. Daarom wordt door het Interventieteam de wijkgerichte aanpak gestart. Dit project richt zich op handhaving en op zorg. Naast de aan pak van misstanden worden bewoners en ondernemers bezocht die behoefte hebben aan ondersteuning. Niet elke be woner kent de weg naar het juiste loket, waardoor zij soms noodzakelijke maat schappelijke en financiële ondersteuning mis kan lopen. Ondernemers die welwil lend zijn, maar soms door de bomen het bos niet meer zien, hebben behoefte aan advies. Hiermee kan voorkomen worden dat zij op termijn een probleem met de overheid krijgen. Maar soms is er ook gewoon sprake van strafbare feiten. Illegale woningverhuur, illegale arbeid, onterechte uitkeringen of toeslagen zijn zaken die in Oost aan de orde zijn. Sociale Index Schiedam Oost scoort slecht op ver schillende gemeentelijke indexen zoals een sociale index en de veiligheidsindex. In verhouding komen er veel kansarme mensen de wijk in. Oost heeft te maken met illegale bewoning en er zijn veel slecht onderhouden woningen en bewo ners voelen weinig binding met de buurt, weinig saamhorigheid en weinig gevoel van verantwoordelijkheid voor de buurt. Veel bewoners zijn kwetsbaar en hebben extra steun nodig. De bewoners van Oost geven het laagste rapportcijfer voor het openbaar gebied. Inwoners hebben veel last van bijvoorbeeld jongeren, buren en geluid. De groep bewoners die zieke'en hulpbehoevende medebewoners onder steunen is klein, Op de veiligheidsindex scoort Oost een 5.8. Dit is lager dan het Schiedamse gemiddelde van 6.5. Zowel de objectieve gegevens over criminaliteit als de beleving van bewoners op het ge bied van leefbaarheid en veiligheid scoort zeer matig. In de veiligheidsindex scoort Schiedam Oost hoog op vernieling en geweld. Illegale kamerverhuur en hen nepkwekerijen worden op succesvolle wijze aangepakt, maar der problemen zijn daarmee niet opgelost. Samenwerking De gemeente werkt samen met de Be lastingdienst, het UWV, de politie, Sociale Verzekeringsbank, Inspectie SZW maar ook met lokale partners in de wijk. Zij vormen samen het Interventieteam. Door intensieve samenwerking ontstaat een grotere pakkans bij fraude maar zo wordt bijvoorbeeld ook gelijk duidelijk of men sen wel voldoende gebruik maken van voorzieningen waar zij recht op hebben. Met het project komt de gemeente achter de voordeur van bewoners en bedrijven. Op die manier ontdekt zij ook de schrij nende gevallen waar echt zorg en hulp nodig is. Als dat geboden kan worden en de fraude teruggedrongen wordt, neemt de leefbaarheid in Oost zeker toe. Uitgelicht Als onderdeel van de aanleg van de A4 Delft-Schiedam wordt een fietsviaduct en een trambaan aangelegd op de Brederoweg over de landtunnel. Van januari tot en met april treft A4all voorbereidingen om dit viaduct en de nieuwe trambaan te kunnen aanleggen. Tijdens de werkzaamheden doet de stoep aan de zuidzijde van de trambaan dienst als voet- en fietspad. Het noordelijke fietspad is afgesloten voor alle verkeer. Dit geldt ook voor de kruising Brederoweg-Zoomweg. Verkeer wordt daar vanaf februari tot eind 2013 omgeleid. Zorgcentrum DrieMaasStede en tenniscentrum Kethelhaghe blijven bereikbaar. Op donderdag 17 januari vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats. Er wordt onder meer uitleg gegeven over het wijkbudget Nieuwland 2013 en een korte terugkoppeling gegeven over de inzet voor welzijnsactiviteiten in 2013. Op donderdag 24 januari vindt het wijkoverleg Groenoord plaats. Er wordt onder meer uitvoerig stilgestaan bij het concept Wijkactie Programma (WAP). Op maandag 28 januari om 20.00 uur vindt het Wijkoverleg Kethel plaats. Op de agenda staan onder meer bezoek Kindergemeenteraad Schiedam, project 'Mijn Wijk, Jouw Wijk' en evaluatie oud en nieuw. Op dinsdag 29 januari om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Woudhoek plaats. Tijdens de vergadering wordt onder meer aandacht besteed aan de afvalinzameling. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17