Geen kopers zusterhuis R Vragen over dure parkeertarieven Woensdag 16 Januari 2013 Wijten gelooft wel in Oranjéburgh Gewonde man overleden PRE-PAID TELEFOON In de Wolken wint StartOp 2013 Je bank of alle banken? VMBO MBO OPEN DAGEN Nieuwe Stadsblad Win een verblijf bij Canvas Holidays tei waarde van 300 eui www.deweekkrant.nl/actie Reageren? Laat ons uw mening weten! Wie zijn mening kwijt wil over artikelen dié in het Nieuwe Stadsblad staan, kan het beste een mail sturen naar ons redactie-adres. www.nieuwestadsblad.nl Jaargang 65 Nummer 3 Oplage 40 440 PI ETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! www.deweekkrant.nl De openbare inschrijving leverde slechts één magere kandidaat op. Daarop besloot wethouder Wijten de plannen voor het zusterhuis in de ijskast te zetten. Weer een tegenslag voor het bouwpro ject waarop menig wethouder al de tanden stuk beet. Franfe Wïllemse Schiedam Het leek zo goed te gaan. Nog deze zomer toonde een elftal projectontwikkelaars belang stelling voor investering in het zusterhuis. Maar slechts één ko per deed een (mager) bod van 25 procent van de getaxeerde grondwaarde. „Ja, dit valt vies tegen", moet Arie Wijten (CDA) bekennen. De nieuwe wethouder uit het Westland probeert sinds zijn aantreden het luxe bouwproject Oranjéburgh los te trekken. Al jaren ligt het terrein braak. Vorige zomer gaf Wijten het startschot voor bouwen op ei gen kavels grond. Kleinscha lig bouwen en niet door één grote projectontwikkelaar. Voor het monumentale zus terhuis moest de wethouder wel op zoek naar grote inves teerders. „Wij hadden graag een zorginstelling of starters- woningen in het zusterhuis gezien", meldt hij. „Zonder belangstelling uit de markt gaan we ons beraden over hoe nu verder." Al eerder moest Schiedam 4 miljoen afboeken op de gfondexploitatie wegens gebrek aan response door investeerders. Deze selectie procedure staken kost Schie dam niets omdat volgens de wethouder 'de rentetikker voor het zusterhuis pas vol gend jaar gaat lopen'. Wijten blijft optimistisch ondanks de tegenzittende bouwmarkt. De eerste 12 villa's op eigen grond zijn verkocht en de in schrijving voor fase 2 loopt redelijk, beweert de wethou der. Schiedam De 54-jarige man die afgelo pen Vrijdag zwaargewond is aangetroffen in zijn woning aan de Kortlandstraat (West) is uiteindelijk toch overleden aan zijn verwondingen. Zijn vrouw had de man vrijdagmiddag in hun woning zwaargewond aan getroffen en meteen de politie gebeld. Al snel werd duidelijk dat 4e man er zeer slecht aan toe was. Hij werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht. Daar is hij in de nacht van zondag op maandag aan zijn verwondingen overle den. Uit sporenonderzoek van de politie is gebleken dat de man vermoedelijk door geweld gewond is geraakt. Ook kwam de recherche een 27-jarige Rotterdammer op het spoor die in de nacht van zaterdag op zondag is aan gehouden. Hij zit nog vast. Woensdag wordt er- sectie op het lichaam van de man verricht. Schiedatn kleurde maandagmiddag al snel wit toen de eerste vlokken naar bene den dwarrelden. Voor de kinderen betekent dat veel pret. Zij kunnen naar hartelust sneeuwballen gooien en sleeën. foto: wm Schiedam De fractie van D66 heeft vra gen aan B&W gesteld over de in het oog springende verho ging van de parkeertarieven bij het Vlietland Ziekenhuis en achter het station. Op deze laat ste locatie steeg het tarief met maar liefst 130 procent. „2013 is nog maar net begon nen en inwoners van Schie dam en bezoekers van onze stad worden al getrakteerd op twee zeer vervelende en vooral dure verrassingen", schrijft de partij. Bij het Vlietland Ziekenhuis betaalde de bezoeker vorig jaar nog een euro per uur, nu is dat 1,50 geworden. Een dagkaart kost 7,50 in plaats van 4 euro. Het ziekenhuis verdedigt deze prijsstijging door te stellen dat deze 'marktconform' is en dat de extra inkomsten gebruikt worden voof 'goede patiënten zorg'. Het gemeentebestuur van Vlaardingen heeft eerder al te kennen gegeven hierover opheldering te willen hebben van het ziekenhuis. Q-park „Nog bonter maakt het bedrijf Q-park het", zegt D66. „Dit bedrijf heeft per 1 januari vol komen geruisloos en zonder enige uitleg het tarief voor het parkeren achter station Schie dam Centrum verhoogd van 2,44 naar 5,60 per dag. Een verhoging van maar liefst 130 procent, terwijl gebruikers bo vendien de laatste weken veel vuldig zijn geconfronteerd met lange uitrijtijden ten gevolge van defecte apparatuur. Buiten alle proporties De fractie van D66 vindt de?e verhoging buiten alle propor ties en zeer ontmoedigend voor OV-gebruikers die gebruik ma ken van de P&R-voorziening achter het station." Actie ondernemen De partij vraagt het "Schie- damse bestuur of ze het stand punt van D66 deelt dat deze verhogingen van parkeertarie ven bij ziekenhuis en station buitensporig en niet gewenst zijn. Ook wil ze weten of het gemeentebestuur bereid is, waar nodig met het gemeen tebestuur van Vlaardingen, actie te ondernemen en zowel het Vlietland Ziekenhuis als Q-park dringend te verzoeken deze buitensporige prijsverho gingen terug te draaien. Reageren Wilt u iets kwijt over de geste gen parkeertarieven, mail dan naar: redactie.ns@wegener- media.nl Schiedam Anna en Roos van Muziek theater In de Wolken hebben maandagavond de onderne mersprijs voor startende on dernemers gewonnen tijdens de finale van StartOp in het Theater aan de Schie. Nadat de drie finalisten, naast het muziektheater Miriam van Rangelrooij van MIR Nazorg en Erna Paauws van Erna's Tasty Food, hun eindpresentatie hadden gedaan, mocht het publiek beslissen wie er uit eindelijk met de hoofdprijs vandoor zou gaan. Omdat de zaal vol zat met ongeveer zeshonderd ondernemers die af waren gekomen op de coöperatieavond van Rabo bank Schiedam-Vlaardin- gen, waar ook Cor Molenaar kwam spréken over (digitaal) ondernemen, was er aan stemmers geen gebrek. Interview In het prijzenpakket zit een jaar lang ondersteuning van diverse partijen en een stuk in het Nieuwe Stadsblad,"dat volgende week dus te lezen zal zijn. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl EPVAART iTRANSPORT rc 18 JANUARI! [mtms 19 JANUARI WWW.WEREUMHn.EH3IIK.lil 1 Vlaardingen Voorburg VI- Fransenstraat 20 Vo- Herenstraat 48 Ma.: 13:00h - 17:30h nfpw Dl.-Fr.: 09:30h - 17:30h WUMSjWÊ Za.: 10:00h - 17:00h m'tWffl'tt fl'm Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Langskomen aan de balie? Alleen op afspraak! Nieuwe zinnen op het Poetry Pavilion Aanpak leefbaarheid en veiligheid in Oost U vindt de pagina's in het midden van deze krant

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 1