Van de lezer I I I I I 1 Positieve start in 2013 'streepjescode op container' Hoe goed een bank ook is, ze verkopen je toch alleen maar hun eigen producten. Wij bij De Hypotheker kiezen onafhankelijk uit het beste van het totale aanbod. Bedrijfsauto's weren kost mensen hun baan Nu te huur en te koop! Jazeker. De Hypotheker. vesteda^ *6^ Garages op plek buurthuizen Vijf kamerappartementen in de Z-flats Schiedam 3 J. Harte wil reageren op het voornemen van de gemeen te om bedrijfsbusjes uit de wijk te weren. „In Schiedam is het fijn wonen, maar niet als je een hardwerkende Schiedammer bent die is aangewezen op e^n bedrijfsauto met reclame. Dit wordt hard aangepakt. Deze auto's vaak vol duur gereedschap moeten worden geweerd, zo zegt een bestuur de^ want dan zou het het parkeerprobleem zijn opge lost. Hij realiseert zich echter niet dat deze maatregel voor veel werkgevers reden is deze mensen te ontslaan omdat er niet meer in servicedienst ge werkt kan worden en het dure gereedschap te grabbel wordt gegooid. Let wel: 70% van alle bedrijfsauto's zijn personen- leaseauto's zonder reclame van mensen die niet meer dan een aktetas te vervoeren hebben, maar waar het toch de vaak de 2e of 3e auto voor de deur is. Daar wordt niets aan gedaan. Tijdens de kerstdagen was het goed parkeren in de wijk, om dat alle Polen, Roemenen, Bul garen en Russen in hun (geen belastingbetalende auto's naar huis waren. Mijn advies; luister wat beter naar de bur ger, dan kunnen hardwerkende servicemonteurs ën bouwvak kers hun baan behouden." De gemeente begint in West met een pilot om bedrijfsauto's te weren uit de wijk om het parkeerprobleem op te lossen. Alleen bussen met reclame. FOTO: WM „Een burgemeester met een sociale aanpak voor de Schiedammers. Wat heb ben wij lang zitten wachten op een vader tussen de burgers zoals die nu aanwe zig is. De centrummanager Chris Coppens stopt er mee en maakt plaats voor een nieuwe manager. Het zal moeilijk zijn om deze vacante plek in te vullen door een geschikt persoon met een brede blik op het zakelijk bestaan van de winkeliers in Schiedam. Misschien een enquête in het Niéuwe Stadsblad om door de winkeliers aange dragen persoonlijkheden naar voren te schuiven en hem of haar een kans te bieden. Wie weet wat daar naar voren wordt gebracht. Na de prachtige gezellige Wie volgt Chris Coppens op, de centrummanager die plaats maakt voor een nieuwe manager? Heeft u suggesties, laat ze ons weten! FOTO: WIEBE HOOGEVEEN decembermaand waar een ieder in de stad blij was een Schiedammer te mogen zijn. Dit zal nu door bestuurlijk Schiedam vastgehouden moe- Gerhard d.e Kok Reageren: redactie.ns@wege- nermedia.nl „Ik maak ernstig bezwaar tegen het plan om de ophaal frequentie van ons afval naar twee weken te brengen. Daar wij een gezin hebben met kleine kinde ren gebruiken wij de mini containers erg vaak, nu zijn wij al in het bezit van drie van containers, nl. de rest afvalbak, de groen afval bak en de papierbak. Als de ophaalfrequentie naar om de week gaat zal de overlast alleen maar toenemen met als gevolg dat de Irado meer moet komen opruimen. Een beter systeem zou dan wezen net als in ver schillende steden in Brabant een streepjescode op de con tainer, 1 keer in de week legen maar wie zijn of haar container elke week aan de straatkant zet betaalt meer dmv van de gescande streepjescode. Is de container dus half vol en denk je 'ach ik red het nog wel een weekje', dan zet je dus je con tainer niet langs de straat en betaal je voor die week niet hoe simpel is dat. Maar: Handen af van de ophaalfrequentie!" D. Balvers „Ik heb zeker bezwaar tegen het parkeren van bedrijfsauto's in woonwij ken. Het kan niet zo zijn dat velen slecht geparkeerd staan of op de stoep waar door er weinig mensen na hun werk slecht of totaal niet bij huis kunnen par keren. Schiedam staat op de 8e plek in het AD op de lijst van criminelen steden. Een kleine plaats onder de grote plaatsen die genoemd worden. Als we de auto ver van huis moeten parkeren is de veiligheid naar huis ook niet gegarandeerd. Dus dat betekent in de praktijk dat een auto ongeveer een kilometer in de omtrek geparkeerd wordt, ook daar is dan geen zicht op en dan te voet naar huis lijkt me ook niet de bedoeling. Als meneer B. van Assen dan ook met eventuele oplossin gen komt dat heb je nog wat aan de kritiek. Als oplossing zou ik me een parkeerga rage kunnen voorstellen op de plek waar buurthuizen staan of de stad veiliger ma ken of beide. Ik zelf woon in een oude wijk met mooie huizen als je deze tenmin ste nog kunt zien door de hoge busjes Daar knapt de buurt echt niet van op." S. van Agtmaal Nu te huur en te koop! - vijf kamerwoningen met ruim balkon - veelal vrij uitzicht - Te huur vanaf 665,- exclusief servicekosten - Te koop vanaf 125.000,- k.k. Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Kijk voor meer informatie voor huren op www.vesteda.com Schiedam of bel (010) 404 46 11 Kijk voor meer informatie over kopen op www.ankebodewes.nl of bel (010) 246 *44 44 BODEWES efi

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 24