Parkeerplekken weg voor wandelpromenade Samen 90 zangjaren College geen voorstander van vuurwerkshow D66 reikt weer Valen- tijnsprijs uit Bedrijven vrezen parkeeroverlast aan de Buitenhavenweg Wie gaat daar lopen flaneren pal naast de industrie? CvdK Jan Franssen kondigt vertrek aan Rooie Molen voor Het Dak Op Tweets van de Week Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina3 Schiedam Het college voelt niet veel voor een vuurwerkshow als oplossing voor het voorko men van vuurwerkleed en schade in de stad. Ieder jaar laait na Oud&Nieuw weer de dis cussie op over een verbod op het afsteken van vuurwerk door particulieren. Hoewel de kosten van vernielingen en preventiemaatregelen elk jaar weer hoger uit lij ken te vallen is het college geen voorstander van een allesoverkoepelende vuur werkshow. „Illegaal vuur werk en vuurwerkongeluk ken worden niet voorkomen door het organiseren van een vuurwerkshow. Daar is meer voor nodig", zegt de gemeente. Net als vorig jaar is ze dus geen voorstander van een compleet verbod op consumentenvuurwerk. „Het afsteken van vubrwerk is in het algemeen een fees telijk gebeuren in de stad dat ook bijdraagt aan de saam horigheid." Maar het col lege heeft wel oog voor de overlast die het afsteken van vuurwerk en met name ille gaal vuurwerk met zich mee brengt. Schiedam Een mooie D66-traditie wordt ook dit jaar in Schie dam weer voortgezet: het toekennen van de D66 Va- lentijnsprijs. D66 vertrouwt op de eigen kracht van men sen en heeft grote waarde ring voor diegenen die de eigen verantwoordelijkheid nemen voor hun leefomge ving, zelf keuzes maken en actief zijn om hun, doelen te' bereiken, zonder meteen naar de gemeente te wijzen. De partij vindt het bélangrijk dat deze mensen het respect krijgen dat ze verdienen voor het werk dat ze doen. Schie dammers kunnen bewoners, clubs en verenigingen nomi neren die op vrijwillige basis een positieve bijdrage aan de leefomgeving hebben ge leverd door een mail te stu ren aan: D66Schiedam@ gmail.com, het liefst voor 1 februari. De winnaar zal op donder dag 14 februari verrast wor den door D66 Schiedam. igjfoag. De parkeerplaatsen aan de Buitenhavenweg moeten plaatsmaken voor een wandelpromenade tussen Zuid en Centrum. Voor een alternatief wordt volgens de bedrijven daar niet gezorgd. FOTO: ROB kamminga Het bedrijventerrein Nieuw- Mathenesse moet nodig worden opgeknapt. Het gebied van Schie naar Maas wordt opgeknapt met de Bui tenhavenweg als toeristische toegangspoort richting het centrum. Maar: „Die nieuwe wandelroute gaat ons wel 120 parkeerplekken kosten", klagen de bedrijven aldaar. Frank Willemse Schiedam De Buitenhavenweg achter de Koemarkt is al jarenlang een parkeerplek voor bezoekers die het centrum bezoeken. Dat gaat drastisch veranderen nu er plan nen zijn om langs de Schie een wandelpromenade te maken. Vanaf de Koemarkt gaan de parkeerplekken langs de Schie eruit en komt daar een 2,5 me ter breed wandelpad voor in de plaats. Bedoeld voor bezoekers en toeristen van en naar het centrum. Die plannen, al uit het Mas- terplan Nieuw Mathenesse uit 2005, stuiten op grote bezwaren van de aanwezige bedrijven aan de Buitenhavenweg. Die schre ven op hoge poten een brief, zo als Koninklijke de Kuyper, die zegt te zijn geschrokken van de 6 miljoen kostende plannen om het gebied te renoveren. „Waar moeten onze werknemers en gasten dan parkeren?", klagen de directies van bedrijven als distilleerderij De Kuyper, glas fabriek O-I, Bingham en MTC poedercoating. Bestrating De bedrijven zijn weliswaar blij dat de omgeving opgeknapt gaat worden. Maar alleen de bestra ting en uniforme lantarenpalen aanpakken vinden zij genoeg. Voor een promenade voelen zij niets, vooral omdat het gratis parkeerplekken kost. „Waarom een promenade langs een in dustrieterrein?", zo vragen zij zich af. „Het moet wel een in dustriegebied blijven", aldus de protesterende bedrijven. Wethouder Peter Groeneweg (Economische Zaken en Toe risme verdedigt de plannen door te stellen dat de wandel promenade -een kilometerlange weg langs de Schie- één van de toegangspoorten naar Schie dam Centrum is. „Daar passen geen slordige parkeerplekken bij", aldus de wethouder. Een promenade van 2,5 meter breed langs het water zal de route opfleuren, vindt Groeneweg. Vooral ook omdat er uitzicht is op de tuinen van de aangren zende Tuinlaan. Het opknappen van industrie gebied Nieuw Mathenesse is al lang een hot item in de Schiedamse politiek. Het in dustriegebied steekt als een taartpunt van het Gustoter- rein, Merwehaven richting het Schiedamse Centrum. Een plek waar industrie en bewoners el kaar tegenkomen. Nu staat de Buitenhavenweg met haar rug tegen de huizen van de Plantage en Rotterdamsedijk aan. Door van dwarse parkeerplekken een wandelpromenade te maken, hoopt de wethouder de omge ving aantrekkelijk te maken en bij het centrum te trekken. Parkeerbeleid De bedrijven moeten volgens het Schiedamse parkeerbeleid zelf maar voor ruimte zorgen. Maar voor bedrijven die geen plaats hebben is het niet accep tabel dat mensen die er werken parkeergeld moeten betalen. Bovendien vragen ze zich af wie daar in hemelsnaam gaat lopen flaneren? Niet de bewoners van de Maasboulevard-flats in ie der geval die liever via de lom merrijke Plantage naar de stad gaan. Maandag 31 januari wordt de brief van de protesterende be drijven in de raad behandeld en zal B&W haar plannen verde digen. Regio Jan Franssen legt dit jaar het ambt van Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland neer. Dat kondigde hij aan in zijn traditionele nieuwjaarstoespraak, dié hij begon met de woorden: '2013 is onbestemd ontvan gen. Veranderingen hangen in de lucht.' Franssen sloot zijn toespraak af met: „Ook voor mij per soonlijk is de toekomst on bestemd. Dat heeft niets te maken met een snelle ophef fing van de provincie Zuid- Holland. Wel staat vast dat dit mijn laatste nieuwjaars toespraak is als Commissa ris van de Koningin in Zuid- Holland. Uiterlijk eind dit jaar zal ik het ambt van Commis saris neerleggen. Wat ik hierna ga doen weet ik nog niet, maar dit is een goed moment om het voornemen bekend te maken." Vernieuwing Volgens Franssen getuigen de voorstellen van het huidige ka binet voor bestuurlijke vernieu wing, zoals de opschaling van provincies en gemeenten, 'van in het duister tastend stapvoets voortgaan'. Landsdelen Commissaris Franssen ging ook concreet in op het plan van mi nister Plasterk om voor maart 2015 de provincies Flevoland, Utrecht en Noord-Holland, als zogeheten FUN-pro- vincie, samen te voegen. Volgens Franssen is het van belang dat dit kabinet zich ook uitspreekt over de vraag wat het met de rest van Ne derland wil. Zuid-West Nederland Hij herhaalde zijn eerdere pleidooi voor een landsdeel Zuidwest-Nederland, waar bij in zijn visie de huidige grenzen van Zuid-Holland niet heilig zijn. „Als dat bre dere perspectief op dit mo ment niet haalbaar blijkt, is het raadzaam ook dit vraag stuk aan de door mij bepleite commissie mee te geven." Schiedam Op de Nieuwjaarsborrel van de Schiedamse SP is afgelo pen vrijdag de 'Rooie Molen Prijs' uitgereikt. Dit jaar was de winnaar stichting 'Het Dak Op' van wege hun verdienste op soci aal-cultureel vlak. Gememoreerd werd dat zij al meer dan zes jaar theater voorstellingen maken, kin deractiviteiten en buurtac- ties organiseren in en rond het voormalige sportfond- senbad aan de BK-laan. Vorig jaar ging de eigenaar van het pand failliet en nu kunnen zij geen gebruik meer maken van deze loca- Steeds meer leuke en gezellige nieuwe enthou siaste ondernemers op de Hoogstraat in Schie dam, binnenkort weer 2. stofstudioshop Gaat het dan toch ge beuren! Het gaat weer vriezen en wij zijn er kjaar voor, met huidige voorspellingen dinsdag ijsbaan van Vliet weer open! @tennisvanvliet Zijn ze nou helemaal koekoek hier? Gewoon de hond laten plassen te gen het voorwiel en ket- tingslot van de scooter AAAARRGGHHH @RoseGovaart Gistermiddag (woens dag) is er voor Wijkcen trum Oost Schiedam alweer een elektrische damesfiets gestolen, weet u iets?? @nvanoudenaarde Kinderopvang nodig tij dens een receptie, bor rel of feest? #KomKids Events regelt dit voor u! Mail voor meer info naar: events@komkids.nl @KomKids_Events Dochter staat in Delft; #NS vergeet te stoppen op station Schiedam Centrum. #fail @Annerike De bisschop van Rotterdam, mgr, Van den Hende, was zon dagochtend onverwacht in de Liduinabasiliek. Na afloop van de eucharistieviering werden vier koorzan gers van 'In Honorem Dei' in het zonnetje gezet. Zij hadden samen bijna 90 zangjaren op hun naam staan. Koploper was dhr. Bontenbal met 50 jaar. FOTO: R.PLUIJM

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3