HLflMECff 10% voordeel Twee stukken voor de prijs van één Koffïebroodje koren Versterking dermatologie Politieke stamtafel Nieuwe uitgave Digitale Scyedam Man steekt in op ex en steekt tuinhuis in brand Een nieuw plafond in 1 dag! ftkakkerp ammenaan Taart bestellen.. www.bakkerammerlaan.nl Bezoek onze showroom: ma -vr: 09.00-17.00 za: 10.00-15.00 Plafonds Sierlijsten Verlichting er Katinka's op alle SULTAN matrassen Ml Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Als eerste ziekenhuis in Ne derland heeft het Vlietland een academisch werkend opleider aangetrokken. Sinds kort is prof. Bergman, hoogleraar Dermatologie in het Leids Uni versitair Medisch Centrum sa men met twee dermatologen in opleiding, één dag in de week werkzaam op de poli Dermatologie. Omdat ook dermatoloog Schuller is toe gevoegd, zullen de wachtlijs ten snel afnemen. D66, Progressief Schiedam en GroenLinks organiseren zaterdag 19 januari weer een politieke Stamtafel in restau rant Zaalig op de Grote Markt. Tijdens de Stamtafel kunnen Schiedammers de raadsleden op eén informele manier ont moeten en meningen en ge dachten uitwisselen. Iedereen kan aanschuiven, aanmelden is niet nodig. Elk onderwerp kan worden aangedragen. De stam tafel is van 15.00 tot 16.30 uur. Schiedam De CD met de artikelen uit het tijdschrift 'Scyedam' van de Historische Vereniging Schiedam is weer verkrijg baar. De nieuwe CD is uit gebreid met de jaargangen tot en met 2011. In totaal staan nu 186 nummers van het blad 'Scyedam' op de CD, inclusief alle afbeeldin gen (deels in kleur). De CD is verkrijgbaar tij dens de openingstijden van het bezoekerscentrum van de Historische Vereniging Schiedam aan de Hoogstraat 74a. De prijs is 35,-. Voor le den geldt een gereduceerde prijs van 25,-. Wie de vorige uitgave van de CD reeds in zijn/haarbezit heeft (uitgave 2004), kan bij inlevering van dat exemplaar 10 euro kor ting krijgen. De CD kan ook besteld worden via ledenad ministratie @Historische- VerenigingSchiedam.nl. De openingstijden van het bezoekerscentrum zijn: woensdag van 10.30 tot 13.30 uur, vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. 'Een lichte lunch' van Peter van Straaten speelt zich afin een restaurant waar twee zussen zich te goed doen aan de meest delicate gerechten en een overdaad aan wijn. FOTO: PR Schiedam Utile Dulci speelt zaterdag avond 19 januari twee bijzon dere eenakters in het Stedelijk Gymnasium: De Bankschroef van Luigi Pirandello en Een Lichte Lunch van Peter van Straaten. Het zijn twee 'zeer onderhou dende producties', verklapt regisseur Guido Jonckers. De Bankschroef is een bloedstol lende thriller, 'Een lichte lunch' een luchtige komedie. Het Stedelijk Gymnasium is te vinden aan de Valeriusstraat 31. Aanvang van de stukken is 20.30 uur, toegangsprijs is vijf euro, inclusief koffie/thee en natuurlijk een glaasje wijn of fris na. Reserveren verdient aanbeve ling via nummer 0182-614088 of mail: j.heukelom@tele2.nl. Justitie eist voor poging doodslag 18 maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Zijn ex wil 950 euro smartengeld. Uit spraak over twee weken. y FOTO: WM Schiedam Een 44-jarige Schiedammer, die het niet kon verkroppen dat zijn 40-jarige ex de re latie had verbroken, is in oktober bij de vrouw thuis verhaal gaan halen met een fileermes in zijn zak. De met alcoholisme kampende trucker deed - volgens eigen zeggen onlangs in de rechts zaal - nog een laatste poging de relatie te redden. „Maar het liep uit de hand en werd zwart voor mijn ogen", zegt hij. Nadat hij het steekwapen tegen haar buik duwt, grijpt zij het lemmet en buigt dat krom, wat haar sneeën in de hand oplevert. „Als jij mij kapot maakt, maak ik jou ka pot," roept hij. Vechtend be landen ze in de keuken, trekt zij een la open en grijpt een broodmes, waarop hij het- pand uitvlucht. Nog steeds dronken gaat hij de volgende dag door de sloot het terrein van Volkstuinvereniging Zui- derbuurtseweg op, waar zij een tuinhuisje heeft. Na de deur te hebben geforceerd, plaatst hij een werkende aggregaat om ringd met gasflessen tegen een vliegenhor. De schade blijft beperkt tot wat brandplekken. „En de tuin blaas ik op," heeft hij haar ge-smst. „Als ik daar niet met haar gelukkig kan zijn, kan niemand dat," zegt de nu 98 dagen in voorarrest zittende Schiedammer. Doodsangsten heeft de vrouw doorstaan en nog steeds slaapt ze onrustig en is ze bang dat hij weer op vrije voeten komt. Gedragsdeskun digen vinden hem door zijn alcoholisme en een persoon lijkheidsstoornis verminderd toerekeningsvatbaar. Alleen behandeling met eventueel op name in een afkickkliniek kan helpen. „Als dat moet, moet het. Misschien moet ik nooit meer drinken, maar ik weet niet of dat lukt." terwijl de meubels blijven staan A PLAFONDS "Vitrona Plameco Vakbedrijf", Grote Woerdlaan 36c 2671 CL Naaldwijk, tel.: 0174-631125, www.vitrona.nl Aanbieding is geldig van 7 t/m 20 januari 2013, alleen bij IKEA Barendrecht 200 gram Deze aanbiedingen gelden van donderdag 17 t/m woensdag 23 januari IKEA.nl/barendrecht

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5