Jeugdbieb 30 januari open Stedelij het kun isiummiiEt w Irado houdt de boel droog en schoon Wie haalt mij op? Vernieler op heterdaad betrapt Schiedam heel actief op Twitter Start 'Plekken en Vlekkerï- spreekuur Garage Sale op het Bachplein: werkelijk alles moet weg Boeken en spullen in de verkoop in plaats van bij grofvuil Hoe vuil is de lucht op de Vlaardingerdijk? Expositie schoolfoto's Benefiet Total Music leder schilderij eigen verhaal Live jazz in Jazz uit de Koffer Burgemeester op ProNova Wandeling Piet Paaltjens Akijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 8 Schiedam De politie heeft maandag morgen een 33-jarige man op heterdaad betrapt en aangehouden nadat deze een ruit had vernield op de Nieu we Damlaan in Nieuwland. Hij werd door de politie voor verhoor pvergebracht naar het politiebureau in Vlaar- dingen. Schiedam Over de gemeente Schiedam wordt heel wat meer getweet dan over buurgemeenten Vlaardingen en Maassluis. Dat blijkt uit cijfers van Ge- meentebuzz, die zich bezig houdt met het gebruik van sociale media in de Neder landse gemeenten en hier een ranglijst van bijhoudt. GemeenteBuzz heeft ten eerste als doel gemeenten een beeld te geven van de omvang en inhoud van het gesprek dat burgers over hen voeren op sociale media. De afgelopen twee'weken werden er 4098 berichten op Twitter gezet die betrekking hadden op Schiedam, het merendeel -daarvan is posi tief van aard. Vlaardingen en Maassluis blijven flink achter met respectievelijk 2630 en 1481 tweets. Koploper is het waddeneiland Vlieland. Schiedam In januari start er onder lei ding van professor Bergman een 'Plekken en Vlekken"- spreekuur op de polikliniek Dermatologie van het Vliet- land Ziekenhuis. Met dit spreekuur kan het Vlietland voldoen aan de toegenomen vraag naar on derzoek en behandeling van huidtumoren en moeder vlekken. Door de komst van dit spreekuur is er een nieuw sa menhangend traject ontwik keld voor patiënten die door de huisarts verwezen worden naar het ziekenhuis. Door de toevoeging van deze hoogleraar en nog een andere dermatoloog zullen naar verwachting de wacht lijsten snel slinken op deze afdeling. Er wordt steeds meer duide lijk over hoe de Bibliotheek Schiedam in Noord verder gaat nu het filiaal aan het Bachplein de deuren heeft gesloten. Op 30 januari gaat het jeugdfiliaal in De Klinker open, voor senioren komt er een aangepaste collec tie in De Nieuwe Harg. Op beide locaties kunnen nu al boeken worden ingeleverd. Varr de redactie Schiedam Een groot deel van de collec tie die ooit op het Bachplein te vinden was, blijft over. Maar ook daar is een oplossing voor bedacht. Zaterdag 9 februari wordt er een grote Garage Sale georganiseerd in de oude bibli otheek. Alles gaat tussen 10.00 - en 16.00 uur in de aanbieding tijdens een totale leegverkoop. Niet alleen de volledige afge schreven collectie boeken en dvd's wordt verkocht, maar ook de resterende boekenkasten, ta fels, bureaus en rolkasten gaan tegen schappelijke prijzen van de hand. In deze tijden van economische krapte, heeft de Bibliotheek Schiedam besloten de sluiting van de locatie Noord af te ron- den met een totale leegverkoop; om te voorkomen dat mooie boeken en bruikbaar meubilair bij het grofvuil worden gezet maar ook om iets terug te laten vloeien naar de gemeenschap. „We zijn tenslotte een gesubsi dieerde instelling", zegt direc teur Karin Visser. „Hiermee kunnen we wat teruggeven aan de inwoners en de opbrengst van de verkoop wordt besteed aan het verbeteren van onze dienstverlening." Win een gratis boek Houd de komende weken deze krant goed in de gaten, want je maakt kans op een cadeaubon waarmee je één boek uit de col lectie gratis meekrijgt tijdens de Garage Sale op 9 februari. De leerlingen van het Stedelijk O-ymnasium zetten afgelopen week letterlijk hun beste beentje voor tijdens de jaarlijkse cultuurdag. Ze konden kiezen uit workshops theater, vormgeving en dans en om dat laatste te leren kwamen zelfs de dansers van Scapino langs. Overdag werd er geoefend, 's avonds was er een voorstelling. P0TO: ROB KAMMlNGA Schiedam Irado heeft het druk nu Ko ning Winter zijn intrede heeft gedaan. Toen het nog niet sneeuwde was Irado al gestart met preventief (nat) strooien. Hierbij wordt een mengsel van zout en water op het wegdek gestrooid een paar uur voordat het glad wordt. Toen maandag rond een uur of twaalf de eerste sneeuw viel werd er overgegaan op droog strooien en borstelen. Ook dinsdag werd er volop ge strooid en geveegd. Irado rijdt de zeven vastgestelde routes, in totaal 100 kilometer fiets padenroute en 150 kilometer hoofdwegenroute van het pri oriteitenplan van de gemeente. Voor de fietspaden worden spe ciale strooiers ingezet die aan de voorkant zijn uitgerust met een borstel om indien nodig de Elin is een klein rank poesje van ongeveer een jaar dat een groot deel van haar leventje op straat heeft doorgebracht. Zo'n poesje wordt doodongelukkig als ze binnen moet blij ven, dus we zoeken voor haar een baasje die haar lekker buiten laat spelen. Elin is een leuk huisgenootje dat op z'n tijd van knuffelen houdt. Meer info bij Hargahoeve. Schiedam Voormalig GroenLinks- gemeenteraadslid Hennie Hagen vraagt aandacht voor de luchtkwaliteit van haar omgeving: „Wij wonen echt heel dicht naast de snelweg en als je het balkon schoon maakt, merk je dat: er is veel fijnstof en roet; het water is zwart!" Zij start daarom een actie om in samenwerking met Milieudefensie een meet- buisje op te hangen bij de flats aan de Vlaardingerdijk. Milieudefensie wil zo meten hoe het met onze luchtkwa liteit zit en of de normen overschreden .worden. In dien dat zo is, moeten er wettelijk maatregelen komen. Om een professionele lucht- analyse te maken zal Milieu defensie een buisje ophangen. Daaraan zijn echter de nodige kosten verbonden. Het gaat om een bedrag van 450 euro. Dat is geen klein bedrag en daaróm vraag Hennie aan bewoners van de Vlaardingerdijk of zij bereid zouden zijn een deel van de kos ten (bijvoorbeeld 5 euro) voor hun rekening te nemen. Bewo ners kunnen ook op de hoogte gehouden worden van de mee tresultaten. GroenLinks Schiedam is blij met het initiatief van Hennie Hagen. „De luchtkwaliteit in en rondom Schiedam baart ons grote zorgen en vormt een belangrijk speerpunt. Het onderwerp maakt daarnaast onderdeel uit van de por tefeuille van GroenLinks Wethouder Johan Grijzen. Eerder al pleitten we voor metingen van de luchtkwa liteit. Luchtvervuiling is een van de grotere gezondheids problemen in Nederland", zegt de partij. Volgens het Milieu- en Na- tuurplanbureau zijn de aan wezige concentraties fijnstof in Nederland verantwoor delijk voor het eerder ster ven van duizenden oude ren. Kinderen in vervuilde gebieden hebben vaker last van de luchtwegen en van allergieën. sneeuw zoveel mogelijk weg te vegen. Vervolgens wordt aan de achterkant van het voertuig ge strooid. Irado wordt via Meteo Consult dag en nacht geïnfor meerd met gladheidvoorspel lingen, waardoor de wagens bijtijds weg kunnen. Schiedam In het bezoekerscentrum van de Historische Vereni ging op de Hoogstraat 74a is een kleine tentoonstelling met Schiedamse school- en klassenfoto's te zien. Het is een vervolg op de tentoon stelling die eerder dit jaar werd gehouden, want, nadat de Historische Vereniging Schiedam naar aanleiding daarvan een groot aantal oude schoolfoto's had ont vangen, is het de moeite waard om de tentoonstelling met de nieuw ontvangen fo to's opnieuw te houden. De expo duurt tot half januari. Schiedam Bij Total Music in de Ca- landstraat wordt 18 januari een benefietconcert gehou den: Ride for Mike. Entree is tien euro en aanvang is 20.00 uur. Presentatie is in handen van Bob van Rutten. Schiedam Jeroen Staal exposeert tot en met woensdag 13 februari in de Bibliotheek Schiedam op Stadserf 1. Voor Staal heeft iedere schilderij zijn eigen verhaal. De tentoonstelling is gratis toegankelijk tijdens de ope ningstijden. Schiedam Het verwachte koude win terweer gaat nu toch door zetten! Tijd dus om je te komen opwarmen bij de groovy found van 'NeX-t'. Deze band staat voor spet terende, swingende, funky jazz. De band treedt zater dag 19 januari op in Jazz uit de Koffer aan de Tuinlaan 50 vanaf 20.00 uur. Entree voor leden is gratis, niet-le- den betalen vijf euro, stu denten 3 euro. Gratis valet parking, dus parkeer je auto voor de deur en laat verder alles aan ons over. Nog veel meer informatie op www.jazzuitdekoffer.com. Schiedam Burgemeester Lamers heeft tijdens een ken- nismakingsbezoek aan Nieuwland ook een bezoek gebracht aan het ProNova College. In NXTdoor, het restaurant wat onderdeel uitmaakt van de school, heeft hij onder het genot van een kop koffie kennis gemaakt met het praktijk onderwijs. Hij beloofde, voor hij zijn wijktour her vatte, zeker nog een keer terug te komen. Schiedam Vanuit Pand Paulus wordt zondag 20 januari weer een Piet Paaltjens-wande- ling gemaakt. Ditmaal op een gewijzigde tijd: 14.00 i -15.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8