De vlag gaat uit voor Co Corbijn I I I I I i I Echtscheidings bemiddeling Tweede bieblocatie in Noord open vanaf 11 februari in Nieuwe Harg Klein Nieuws Geloof geen spookverhalen C PAS 5 AG SCHIEDAM ACTIVITEITEN FEBRUARI Zondag 3 febr, KOOPZONDAG Zaterdag 9 febr. HART VOOR VALENTIJN W LOKAAL NIEUWS 1EBERICHTEN GA memm t Kijk ook op: deweekkrant.nl Visser Quispel Heidema Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Witte en rode ballonnen zijn stille getuigen van het vorige week gehouden feestje bij Decokay van Loenen. Boekhouder Co Corbijn (84) vierde er namelijk zijn 50-jarig jubileum. Bart van der Linden Schiedam Al meer dan 50 jaar komt Co Corbijn elke donderdagmorgen naar speciaalzaak Decokay van Loenen op de Dam. Niet om er verf of behang te kopen, of een nieuwe vloer uit te zoeken, maar om de cijfers tegen het licht te houden. Want zonder gezonde financiën is een winkel immers niets waard. Eigenaar Sander Jongepier is maar wat blij dat hij nog steeds gebruik kan ma ken van de expertise van Co Corbijn. i)5Hij is in die 50 jaar meer geworden dan een werk nemer. Ik zie hem ook gewoon als familie." Nietsvermoedend stapte de in Walcheren geboren boekhou der vorige week donderdag met zijn tasje de zaak binnen. Zoals altijd. Alsof het een doodnor male dag zou worden. Dat werd het dus niet. „Het was anders", vertelt Co Corbijn. „Ik snapte er niets van. Er waren heel veel mensen, ook mijn vier kinde ren." De verrassing was groot. „We hebben het feestje gevierd en zijn daarna met z'n allen gaan lunchen." Hoe kijkt hij te- Co Corbijn, hier samen met Sander Jongepier, werkte vroe ger voor de familie Van Vollenhoven en was zelfs op het huwelijk van Pieter en Margriet. FOTO: R. KAMMINGA rug op al die jaren, waar hij drie generaties Van Loenen/Jonge- pier meemaakte? „Als een heel mooie periode", aldus Corbijn die ooit via verffabriek Thur- lings bij VanXoenen terecht is gekomen en daar zijn loopbaan begon op 1 januari 1963. Oude stempel Je zou zeggen dat Corbijn een boekhouder van de oude stem pel is, maar niets is minder waar. Ook hij moest met zijn tijd mee en belandde dus in het razendsnelle digitale tijdperk, terwijl hij vroeger nog werkte met een zogeheten doorschrijf systeem, een administratiesy steem waarbij in één handeling meerdere formulieren werden beschreven. Sander Jongepier, eigenaar sinds Visser Quispel Heidema is een modern advocatenkantoor te Oud-Beijerland. flét kantoor is werkzaam op verschillende rechtsgebieden. Eén van de specialisaties van het kantoor is het familierecht. Mr. C.K. Visser is lid van de Vereniging Advocaten Echtscheidings bemiddeling (VAS). Zij heeft bij deze vereniging een speciale opleiding genoten. Het bieden van echtscheidingsbemiddeling kan in de praktijk grote voordelen bieden. Vele'problemen die vaak samen gaan met een scheiding kunnen in onderling overleg worden opgelost. Dit geeft voordelen voor beide partners en de betrokken kinderen. Schiedam. De bibliotheeklocatie in de Nieuwe Harg is vanaf maan dag 11 februari officieel open voor het publiek. Eerder werd al bekend dat de jeugdboeken voortaan te leen en te lezen zijn in basisschool De Klinker vanaf 31 januari. Locatie De Nieuwe Harg is voortgekomen uit een unieke samenwerking tussen de Fran- kelandgroep en de Bibliotheek Schiedam. In het zorg- en dien stencentrum aan het Hargplein 116 wordt een compacte collec tie geplaatst gericht op Groot- 2010, typeert hem als een doorzetter: kundig, precies en stipt. „De accountants die hem helpen corrigeert- ie weieens. Hij is nog zeer scherp van geest en ik heb veel van hem geleerd. Ook als mens. En hij heeft na tuurlijk een schat aan kennis en ervaring." Dat is wat de geest van de boekhouder ook zo scherp houdt. Ervaring. Opgedaan in al die jaren. Uniek •Corbijn gaat nog wel een tijdje door. Jongepier: „Het is zeer uniek dat iemand van zijn leeftijd nog zo betrok ken is en zo fit blijft. Hij is een stabiele factor die in al die jaren bijna nooit verstek heeft laten gaan." letterboeken, streekromans en actuele romans. De materialen kunnen op basis van een lid maatschap van de Bibliotheek Schiedam geleend worden. Tijdschriften Bezoekers van het dienstencen trum en bewoners uit de wijk Noord kunnen gebruik maken van de faciliteiten op deze bibli otheeklocatie,"waaronder WiFi en een collectie tijdschriften en kranten. Er wordt een ophaal- en inleverpunt gecreëerd waar gereserveerde materialen afge haald en geretourneerd kunnen wordgji. In de eerste week van febru ari worden de werkzaamheden aan de inrichting uitgevoerd en wordt de collectie overgebracht. De voorlopige openingstijden worden: maandag, dinsdag en vrijdag: 10!00 - 12.00 uur, woensdag en donderdag: 10.00- 17.00 uur. Alle boeken, materialen en in richting van de Blauwe Brug die niet herplaatst worden, gaan za terdag 9 februari van de hand tijdens een grote Garage Sale. Meer daarover elders in deze krant. Column In het Nieuwe Stadsblad stond, in een artikel dat er afgelopen jaar maar liefst tien procent meer woninginbraken zijn geweest dan in 2011. Wij schrikken hiervan, want wij vinden het belang rijk dat thuis een veilige plek is. Zo worden ook inbraken gepleegd waarbij mensen aanbellen en zich voordoen als iemand anders, zoals van de politie. Zeker kinderen moeten voorzichtig zijn met het open doen van de voordeur. Wanneer je alleen thuis bent en een vreemd iemand Voor de deur staat, zou het goed zijn óm door een kijk gat te kijken. Als je dat niet hebt, doe niet open en ook als je die-persoon niet kent. Zeg het ook daarna tegen je ouders. Gelukkig voelen wij ons in onze wijk veilig. Wij horen soms verhalen van anderen dat er bijvoorbeeld kinderlokkers lopen, maar dat hoeft zeker niet waar te zijn. Dat zijn dan spookverhalen en zorgen datje alleen maar onveilig gaat voelen. Kijk vooral goed om je heen en zorg tijdens het buitenspelen datje altijd met een vriend of vriendin ben. Dan kan je altijd op elkaar letten. Buitenspelen is het veiligste wanneer het buiten licht is. En als de straatverlichting aan gaat, ga dan naar binnen. Want al hoeft er niks te gebeuren, in het licht kunnewandere mensen je toch beter in de gaten houden. Bryan (11) Andrea (10) en Cihangir (11) obs De Peperklip Kinderen geven in deze column wekelijks com mentaar op het nieuws met hulp van St. Kik'r. 17 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN O*** Met vrolijke muziek en Maak je eigen CD! Met cadeauballonnen en de Love Mobiel! www.passageschiedam.nl Gratis 'Pspreekuu i 'onderlag 1 Zoo uur Indien u vragen over bovenstaande heeft kunt u zich wenden tot Mr. C.K. Visser. V**» «1 Advocatuur - Letselschade - Incasso Koningin Wilhelminahaven NZ 1 31 34 KE Vlaardingen T. 010-4342886 www.vqh.nl info@vqh.nl Tevens gevestigd in Oud-Beijerland

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10