Woonplus nieuws Wijkontwikkelingsmaatschappij Groenoord is opgeheven Bouw onderdeel Het Kwartet gaat toch door Renovatie Roëllstraat 6PI Omgeving Wat betekent dit voor u als bewoner van Groenoord? Onderhoud Algemeen^ Openbaar gebied Voor vragen over het openbare gebied, kunt u zich weer rechtstreeks melden bij de gemeente, via het Klanten Contact Centrum. Telefoonnummer: 140 10. Huurwoning Woonplus Huurt u een woning van Woonplus en heeft u vragen met betrekking tot uw woning, dan verandert er voor u niets. U kunt con tact met ons opnemen via onze website www.woonplus.nl of via (010) 204 51 00. Eigenaar koopwoning Bent u eigenaar van een koopwoning die is ontwikkeld door de WOG, dan verandert er voor u niets. Neemt u bij vragen over uw woning, in overeenstemming met uw garantiecertificaat, contact op met de bouwer van uw woning. Notenbalk, Beatles, Ensemble Voor vragen over de resterende plannen Notenbalk (Jan Damenstraat), Beatles (Dirk Schaferplein) of Ensemble (ten zuiden van de Laan van Bol'Es), kunt u contact opnemen met Woonplus, afdeling Vastgoed. Bachplein, Madonna, Elvis, Elton Voor vragen over de resterende plannen voor h*et Bachplein, Madonna (Jac. Urlus- plein), Elvis en Elton (kruising Eduard van Beinumlaam/Vivaldilaan), kunt u contact opnemen met Gemeente Schiedam. Ondanks de investeringsstop die Woonplus in het najaar van 2012 instelde, gaat de bouw van een onderdeel van nieuwbouwproject Het Kwartet door. Dat werd mogelijk doordat alle negen eengezinswoningen in het betreffende blok konden worden verkocht. In september 2012 werden de 36 woningen van het eerste deel van het nieuwbouw project tussen de Noordvestsingel en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan op geleverd. Hiertegenover moet het tweede deel met nog eens 36 woningen komen, met een hofje en parkeerplaatsen daar tussen. Nu de bouw van de negen wonin gen doorgaat, kan ook het hofje worden gerealiseerd. Hierdoor ontstaat een meer afgerond geheel. Wanneer de overige drie woonblokken worden gebouwd is nog niet bekend. Meer weten? De aannemer start nu met de voorberei dende werkzaamheden. Meer informatie over het project en de woningen is te vinden op www.hetkwartetschiedam.nl. In de Roëllstraat en omgeving, in Nieuwland, renoveert Woonplus de douche en het toilet van in totaal ruim tweehonderdvijftig woningen. Voordat de douche- en toiletruimtes worden vernieuwd, verwijdert een gespecialiseerd bedrijf de asbest- platen die daar zijn aangetroffen. Het renovatieproject start in februari en loopt tot september. Strakke planning Om de overlast voor de bewoners tot het minimum te beperken, wil Woonplus de renovatieperiode per woning zo kort mogelijk maken. Samen met de betrokken aannemers is daarvoor een strakke planning uitgewerkt. De werkzaamheden duren in totaal slechts zeven werkdagen. Op de eerste dag wordt het asbest verwijderd. Op die dag mogen de bewoners niet in hun woning zijn. Om hen op te vangen is een woning ingericht, waar zij dié dag kunnen verblijven. Ongeveer een maand voordat de werkzaamheden in een woning starten, komen medewerkers van Woonplus langs om alles goed met de bewoners af te stemmen. Eind 2012 is de Wijkontwikkelingsmaatschappij Groenoord (WOG) opgeheven. De WOG is een samenwerkingsverband tussen Gemeente Schiedam en Woonplus, dat tien jaar geleden is opgericht om de 'Wijkontwikkelingsvisie Groenoord 1999-2015' uit te voeren. Deze wijkontwikkelingsvisie is een gezamenlijk plan van Gemeente Schiedam, Woonplus en bewoners. Omdat de wijkontwikkelings visie grotendeels is uitgevoerd en de planning en uitvoering van de resterende plannen door de veranderingen op de woningmarkt niet bekend is, hebben de gemeente en Woonplus besloten de WOG op te heffen. plannen zullen zij de omwonenden van die ontwikkellocaties hierover informeren. (In het kader hiernaast staat contactinformatie voor vragen over deze projecten.) Tien jaar WOG Hoewel de omstandigheden voor bouw projecten de laatste jaren moeilijker zijn geworden, is er veel bereikt in de tien jaar die de WOG aan de herstructurering van Groenoord heeft gewerkt. In deze periode zijn 365 woningen, 152 garages, een dieren kliniek en een kerk gesloopt. Na de sloop zijn de gebieden opnieuw ingericht. In totaal zijn er 258 nieuwe woningen gebouwd, waarvan 132 eengezins koopwoningen, 52 appartementen voor de middeldure huur en 74 appartementen voor de sociale huur. Verder kwam er een nieuw wijkwinkel centrum en een nieuwe dierenkliniek. Daarnaast is ongeveer 30 hectare openbaar gebied opnieuw ingericht, waarvan Groenoord zuid, het Oreliopark, Bachplein Noord en de Obrechtstraat en omgeving duidelijke voorbeelden zijn. Samen met de realisatie van diverse reno vatieprojecten in Groenoord zorgen deze resultaten voor een meer gevarieerde wijk voor verschillende bewoners. Het openbare gebied is met de opheffing van de WOG weer overgedragen aan de gemeente. De overgebleven ontwikkel locaties (van het Bachplein en de 2e fase van de Notenbalk, het Poppark en het Ensemble) zijn overgenomen door Gemeente of Woon plus. Wanneer er meer bekend is over de invulling en realisatie van de resterende o 5 Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T(010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Websites nieuwbouwprojecten www.overhetwater.nl www.hetkwartetschiedam.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 februari 2013.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12