houden we Schiedam schoon I I I I I I I irado Samen houden we Schiedam schoon Afva Ischei di ngwi jzer Niet ontvangen? Nieuw seizoen Kindertuinen Dure Oudejaarsnacht V, Kerstbomenroute weer een succes Padden veilig op weg Vrijwilligers Irado in gesprek over MVO Itivua - ^RDAGp, Samen Richard Vellekoop is belader op de gft-wagen en werkt 10 jaar bij Irado. "At vier jaar rijd ik op de gft-wagen. Leuk werk, vooral de vrijheid en het buitenleven bevallen goed. 's Winters is het werk wel iets lastiger. Omdat in groente-, fruit- en tuinafval veel vocht zit, vriest het gemakkelijk vast aan de containers en krijgen we de bakken niet goed geleegd. Daar heb ik wel tips voor, zoals uw gft-afval verpakken in een oude krant, en de bak tussendoor eens goed schoonmaken. Ook helpt het om de bak dichterbij huis of in de schuur te zetten, daar is het een paar graden warmer. Deze week valt bij alle inwoners de Afvalscheidingwijzer Schiedam op de deurmat. Een kleurrijke folder waarin precies staat beschreven hoe u uw afval kunt scheiden en waar u met het geschejden afval terecht kunt. Want, afval scheiden begint bij u thuis. Heeft u een ja/nee of nee/nee sticker op uw brievenbus, dan ontvangt u geen Afvalscheidingwijzer. Wilt u deze alsnog ontvangen? Vul dan het aanvraagformulier in op de website van Irado: www.irado.nl. En u krijgt de Afvalscheidingwijzer alsnog opgestuurd. De Afvalscheidingwijzer kunt u ook downloaden op de website van Irado. Kinderen vinden het prachtig om spelenderwijs kennis te maken met de natuur. Dat stimuleert Irado graag! En daarom kunnen Schiedamse basisschoolkinderen uit groep 5 zich ook dit jaar weer inschrijven voor de Kindertuinen. Kinderen leren in de Kindertuinen alles over tuinieren, natuur en milieu. Ze kweken hun eigen bloemen en groenten, wieden zelf onkruid en mogen hun eigen oogst uiteraard mee naar huis nemen! Het kindertuinseizoen begint in april en aanmelden loopt vanaf deze week via de basisscholen. Ook dit jaar hadden onze afvalbakken, verkeersbordea en straatmeubilair het zwaar te verduren tijdens de Oudejaarsnacht. Het lijken misschien onschuldige kwajongensstreken, maar de vuurwerkschade loopt ieder jaar flink in de papieren. Om u een idee te geven: dit jaar sneuvelden 64 afvalbakken, voornamelijk in Centrum, Zuid, West en Nieuwland. Het vervangen van één afvalbak kost €500. Ook zijn er 28 speeltoestellen beschadigd waarvan de reparatiekosten oplopen tot €35.000. En er gingen twee Jongeren Opvang Plekken in Woudhoek in rook op. Schade €10.000. Geld dat we liever op een andere manier besteden! 0p 3 januari reden we weer onze speciale kerstbomenroute. Door heel Schiedam haalden we ongeveer 500 oude kerstbomen op. Inmiddels zijn deze bomen versnipperd en worden ze hergebruikt voor de halfverharde paden in de parken van Schiedam. Heeft u uw oude kerstboom nog? Dan kunt u deze kleinmaken en in uw gft- container aanbieden of afgeven bij het afval- brengstation aan de Fokkerstraat. Wij zorgen voor verdere verwerking. Ieder jaar rond februari/maart ontwaken padden uit hun winterslaap waarna ze massaal teruggaan naar hun geboortesloot om daar eitjes te leggen. Een tocht die ze ondernemen met gevaar voor eigen leven, want om bij hun geboortesloot te komen moeten ze vaak drukke wegen oversteken. Rijdt u daarom ook rustiger in de omgeving van de Kerkweg/Harreweg. Irado en wijkverenigihg Spaland zijn een 'reddingsactie' gestart. Hiervoor zoeken we nog enthousiaste vrijwilligers die in maart een paar avonduurtjes per week de padden willen helpen oversteken. Interesse? Stuur een e-mail naar Rob van der Drift: radrift@versatel.nl. Irado gaat en staat voor maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO). Dat betekent dat wij verantwoordelijkheid nemen voor de effecten van onze bedrijfsactiviteiten op mens, milieu en maatschappij. Zo dragen we bijvoorbeeld bij aan een schone lucht door onze vuilniswagens op milieuvriendelijke brandstof te laten rijden. Maar ook gaan we in gesprek met onze omgeving. Zo gaan we binnenkort praten met een aantal vertegenwoordigers van Schiedamse wijkverenigingen hoe zij denken dat Irado haar maatschappelijke betrokkenheid verder kan vergroten. Meer over ons MVO-beleid en de uitkomsten van deze bijeenkomst, leest u op onze website. pfiESI flOtlADDtn 010-262 1000

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16