Gemeenteberichten Langskomen aan de balie? Giphart bezocht gemeentearchief v\\VAV1 "vSÜ Vanaf 1 januari alleen op afspraak! gemeente Schiedam UIT DE PORTEFEUILLE VAN Agenda Gemeenteraadsvergadering Wijkoverleg Zuid Wijkoverleg Centrum Wijkoverleg Oost Wijkoverleg West Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Datum Locatie 31 januari Aleidazaal, Stadserf 1Stadskantoor 4 februari Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 5 februari Stichting Pameijer, Spinhuispad 19, .11 februari Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 12 februari Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 14 februari 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 Lees Gemeenteberichten ook online Tijd 20.00 - 00.00 uur 19.30 - 22.00 uur 20.00 - 22.30 uur 20.00 - 22.30 uur 20,00 - 22.30 uur 19.30 - 22.00 uur x Geëmotioneerd nam Chris Coppens op 16 januari afscheid van de diver se functies die hij jarenlang in Schiedam bekleedde. Onder toeziend oog van de vele aanwezigen irrZaal Beatrix kreeg hij voor zijn verdiensten uit handen van burgemeester Lamers de M.C.M. de Groot-speld uitgereikt. Hij ontving de speld omdat hij afscheid neemt na zich ruim 35 jaar meer dan verdienstelijk te hebben gemaakt voor Schiedam en de Schiedamse binnenstad in.het bijzonder. Chris Coppens is een zeer gewaardeerde ondernemer en vrijwilliger voor onze stad. Hij begon zijn 'carrière' voor de Schiedamse binnenstad in 1977, was onder meer betrokken bij de oprichting van de Branders feesten en was voorzitter van het Centrum Management Schiedam. Met ingang van 2011 werd Coppens Centrummanager. Een betaalde functie voor 24 uur per week, maar zoals het hem kenmerkt zette hij zich daarnaast ook vrijwillig vele uren in, 7 dagen per week. Door Chris zijn energie en doorzettingsvermogen is er meer aandacht gevestigd op de binnenstad, zijn ondernemers en winkeliersverenigingen de krachten gaan bundelen en zijn er overlegplatformen ontstaan. De M.C.M. de Groot-speld geeft in goud met zilver de grens aan van de stad Schiedam. De onderscheiding is in 2004 ingesteld om personen te eren die zich buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt op sociaal maatschappelijk, cultureel-economisch of sportief gebied. Burgemeester Lamers feliciteerde het echtpaar Thijssen-Wessling na mens het gemeentebestuur met hun 70-jarig huwelijk. Het echtpaar trouwde op 21 januari 1943 in Schiedam. Zij zijn ouders van 3 kinderen en tevens in het rijke bezit van 7 klein- en 11 achterkleinkinderen. Van hun hele leven is een prachtig fotoboek gemaakt, dat zij met veel trots aan de burgemeester lieten zien. Het .echtpaar vierde hun huwelijksjubileum omringd door hun dierbaren met een gezellige brunch op de Euromast in Rotterdam. Sinds 1 januari werkt het Klant Contact Centrum volledig 'op afspraak. Door volledig te werken op afspraak, kan de bezetting van het Klant Contact Centrum optimaal worden afgestemd op de vraag. Bezoekers hebben een minimale wachttijd en er wordt altijd voldoende tijd ingeruimd om mensen goed te kunnen helpen. Uiteraard kunt u ook veel zaken direct online regelen. Het digitale loket wordt het komende jaar steeds verder uitgebreid, waardoor'u voor veel zaken altijd direct aan de beurt bent! Regel het gemakkelijk en snel via www. schiedam.nl. Langskomen aan de balie? Maak een afspraak! Langskomen? Een afspraak maakt u via www. schiedam.nl/afspraak of telefonisch via 14 010. Op de website maakt u eenvoudig zon der DigiD een afspraak door het product te selecteren, het aantal personen aan te geven en een datum te selecteren. U ontvangt een e-mail ter bevestiging. Uiteraard is er voor bijvoorbeeld het ophalen van een paspoort en rijbewijs geen afspraak nodig, iedereen kan gedurende de openings tijden deze documenten ophalen bij de af- haalbalie. Nieuwe openingstijden De vernieuwde openingstijden zijn als volgt: maandag en vrijdag 8.30 -17.00 uur dinsdag 8.30 - 12.30 uur woensdag en donderdag 8.30 - 20.00 uur Verborgen verleden, Nederland 2, 20.15 .tot 21-05 uur. In de televisieserie Verborgen verleden van de NTR gaan bekende Nederlanders op zoek naar hun familiegeschiedenis. In de uitzending van aanstaande zaterdag (2 februari staat Ronald Giphart centraal. Hij bezoekt hiervoor onder meer het Gemeentearchief Schiedam. Giphart (1955) is auteur van verschillende ro mans, waarvan er enkele verfilmd zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19