9 De gemeenteraad vergadert Garage Sale in Bibliotheek Schiedam Noord gemeente Schiedam Garage Sale 30 JANUARI 2013 - PAGINA 2 Vijf vragen aan Peter Rosendaal Persvoorlichter Stichting CPNB Peter werkt al zes jaar als pers voorlichter bij Stichting CPNB. Hij is betrokken bij de organi satie van de Nationale Voor leesdagen die dit jaar worden gehouden van 23 januari tot 2 februari. 1Hoe is het idee van de Nationale Voorleesdagen ontstaan? Stichting Lezen is begonnen met een campagne om voor lezen te stimuleren bij ouders. Later werd er door Stichting Lezen" en Schrijven onder lei ding van Prinses Laurentien een voorleesontbijt georganiseerd, waar bekende Nederlanders (BN'ers) voorlezen op basis scholen en peuterspeelzalen. Het doel van de stichting is om analfabetisme tegen te gaan. 2. Waarom is voorlezen zo belangrijk volgens u? Voorlezen is belangrijk om kinderen vanaf een half tot zes jaar taal en beeld bij te brengen. Voorlezen helpt kinderen hun taal te ontwikkelen en dit helpt ze in de toekomst met het zelf lezen. 3. Wat komt er allemaal kijken bij de organisatie van deze dag? Het begint bij het informeren van scholen, peuterspeelzalen en bibliotheken. Daarnaast zor gen we voor de verkiezing van prentenboek van het jaar en dat hiervan een mini-editie met dvd wordt uitgegeven. Ook nodigen we BN'ers uit om voor te lezen aan de kinderen. 4. Hoe wordt het prenten boek van het jaar gekozen? Er wordt een vakjury, bestaande uit jeugdbibliothecarissen, kiest uit het complete aanbod van prentenboeken van 2012 een winnaar. Het winnende boek moet genoeg interactie met de peuters bieden. 5. Heeft u nog tips om goed voor te lezen? Als je peuters voorleest is het goed om rustig voor te lezen en interactie aan te gaan. Dit kun je doen door vragen te stel len of door de kinderen actief mee te laten doen tijdens het voorlezen. Vanaf zaterdag 2 februari verzorgt de RET voor alle inwoners van Schiedam Noord 's avonds vanaf 19.30 uur en op zondagmorgen tot 12.00 uur het openbaar vervoer met een ringbuslijn. Deze ringbuslijn vervangt de huidige pendellijn. Sinds de invoering van de dienstregeling 2013 rijdt tram 21 tussen de Esch en Woudhouk niet meer in de avonduren en op zondagochtend. Tram 24 rijdt de hele dag van de Esch naar Vlaardingen Holy en terug. Voor het deel van Woudhoek rijdt nu gedurende genoemde uren een pendelbus Vanaf Hof van Spaland naar de Harreweg en terug. .Samen met bewo ners uit Schiedam Noord heeft de gemeente Schiedam bij de Stadsregio en de RET ervoor gepleit om de tramvervanging in Woudhoek anders vorm te geven. 's Avonds de ringbuslijn Vanaf 2 februari wordt de pendelbus vervan gen door een ringbuslijn. Deze ringbuslijn is in de avonduren het alternatief voor tram 21 en stopt bij het Hof van Spaland, Boeier, Harre- weg, de Akkers, de Vlinderhoven, de Gaarden, Kerklaan, Koekoekslaan en Schiedamseweg. In overleg met RET wordt gekeken hoe de ringbuslijn toegankelijker gemaakt kan worden voor mensen met een lichamelijke beperking. Overdag met de tram Overdag rijden zowel lijn 24 (Vlaardingen Holy - De Esch) als lijn 21 (Woudhoek - De Esch) ieder kwartier. Op het deel van het traject waar beide trams haltes hebben (het samenlooptra ject; van Bachplein tot De Esch) rijdt daarmee elke 7,5 minuut een tram. In de weekenden rijden beide lijnen elke 20 minuten, waardoor er elke 1*0 minuten een tram rijdt op het sa menlooptraject. In' de avondüren rijdt alleen tramlijn 24 met een kwartiersdienst. Op donderdag 31 januari 2013 vergadert de gemeenteraad vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De vergadering kunt u live volgen via LOOK TV en www.schiedam.nl. Op de agenda staan A- en B-stukken. A- stukken zijn 'hamerstukken'. Hiermee heeft de raadscommissie unaniem ingestemd; over deze stukken hoeft de raad in principe alleen nog een besluit te nemen. B-stukken zijn 'be- spreekstukken'; voorstellen waar geen over eenstemming over is en waarover nog overleg moet plaatsvinden. Als B-stuk staan op de raadsagenda: Herziening Grondexploitatie Schieveste fase 2 De gemeenteraad wordt voorgesteld de ka dernota Grondexploitatie Schieveste fase 2 december 2012 vast te stellen, inhoudende: een verhoging van de voorziening bouwgrond exploitaties met 739.880,-. Deloitte-onderzoek Schieveste Dit onderwerp is niet in de raadscommissie van 21 januari 2013 aan de orde geweest. Behandeling heeft eerder in de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer plaatsge vonden. De gemeenteraad heeft de keuze uit: a. geen actie te ondernemen en de commis sie Motie 27 mei 2010. te ontbinden, of b. het instellen van een raadsenquête. Als A-stukken staan op de agenda: Rapport rekenkamercommissie "Code Lichtblauw: OK" Wijziging Algemene Plaatselijke Verordening 2013 Bestemmingsplan Brandweerkazerne Bestemmingsplan Polderwetering Voor meer informatie over de vergadering, kunt u telefonisch contact opnemen met de griffie via 14 010 of per e-mail via griffie@schiedam. nl. Meer informatie over de commissies en de gemeenteraad, de verslagen, raadsstukken en de volledige raadsagenda, vindt u op www.schiedam.nl. Humor, romantiek, nagelbijtende spanning, misdaad en educa tie. Het is allemaal in de aanbieding op zaterdag 9 februari in filiaal Noord van de Bibliotheek Schiedam. Aan het Bachplein 589 in Schiedam vindt van 10.00 tot 16.00 uur een leegverkoop plaats. Niet alleen de volledige afgeschreven collectie boeken en dvd's wordt verkocht, maar ook de resterende boekenkas ten, tafels, bureaus en rolkasten gaan tegen schappelijke prij zen van de hand. Boekliefhebbers en filmkijkers opgelet! Voor een prikkie koop je al een prachtig boeken ais jé meer mooie, interessante of leuke exemplaren koopt, krijg je zelfs korting. Naast boeken en dvd's, kun je mogelijk ook een lamp, een bureaustoel of een boekenkast voor een leuk prijsje op de kop tikken. Sla je slag en kom op 9 februari naar de Garage Sale op Bachplein 589 in Schiedam Noord. In tijden van krapte.... In deze tijden van economische krapte, heeft de Bibliotheek Schie dam besloten de sluiting- van de locatie Noord af te ronden met een totale leegverkoop. Niet in de laatste plaats omdat het zonde is mooie boeken en bruikbaar Zaterdag 9 febtuari 201 meubilair bij het grofvuil te zetten. Maar zeker ook om iets terug te. laten vloeien naar de gemeen schap. "We zijn ten slotte een gesubsidieerde instelling.", zegt directeur Karin Visser. "Hiermee kunnen we wat teruggeven aan de inwoners van Schiedam en de opbrengst van de verkoop wordt besteed aan het verbeteren van onze dienstverlening." Kijk voor meer informatie op www.debibliotheekschiedam.nl. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20