Gemeenteberichten Burgemeester en wethouders lezen voor gemeente Schiedam Nationale Voorleesdagen 2013 Woensdag 23 januari gingen de Nationale Voorleesdagen 2013 van start. Deze dagen werden afgetrapt met een voorleesontbijt op verschillende scholen, peuterspeelzalen en bibliotheken. Ook burgemeester Lamers en de Schiedamse wethouders bezochten scholen om leerlingen voor te lezen. Burgemeester Lamers ging op bezoek bij groep acht van Openbare basis- schooi (Obs) Het Startblok. Hij las voor uit het boek 'Mees Kees'. "De burge meester was goed voorbereid en de' leerlingen vonden dat hij goed voorlas. De kinderen mochten na afloop vragen stellen over zijn werk, dat vonden ze erg leuk", aldus Kees Bol van Het Startblok. Wethouders bezoeken scholen Ook de wethouders gingen op pad om voor te lezen. Zo was wethouder Stam op bezoek bij Christelijke Basisschool Kethel. "Wethouder Stam las een pittig verhaal over Griekse oudheden voor aan groep acht... Hij deed dit helemaal fantastisch! De leerkracht en leerlin gen hebben het positief ervaren", vertelt Connie Mac Gillavry. Wethouder Groeneweg was op bezoek in groep acht van Obs De Taaltuin. Wethouder Wijten was te gast op Obs De Gorzen en wethouder Grijzen las de leerlingen van R.K. Basisschool Sint Jan op onnavolgbare wijze voor. Ook kinderopvang bezocht Wethouder Gouweleeuw was te gast bij KomKids kinderopvang. "Het was een gezellige ochtend en mevrouw Gou weleeuw heeft goed voorgelezen. Ze vertelde dat ze zich had voorbereid door het boek voor te lezen aan haar eigen dochtertje. Het was hartstikke leuk", aldus Jessica van Zanten van KomKids. Wethouder Gouweleeuw las voor uit het prentenboek van het jaar. Uitgelicht Jan van der Ploeg, Leendert van der Waal en Jan van Kampenhout Prentenboek van het jaar Het prentenboek van het jaar 2013 is 'Nog 100 nachtjes slapen' van Milja Praagman. Dit boek is gekozen door een vakjury bestaande uit jeugdbibliotheca rissen. De jury vindt dat het boek een goed verhaal heeft met aantrekkelijke il lustraties. Ook biedt het boek voldoende aanknopingspunten voor interactie met de peuters en verwerkirig van het ver haal in hun spel na het voorlezen. Initiatief van Stichting Lezen De Nationale Voorleesdagen zijn geor ganiseerd door Stichting CPNB (Collec tieve Propaganda van het Nederlandse Boek) en is een initiatief van Stichting Lezen. De Nationale Voorleesdagen be staan sinds 2004. Het doel van deze dagen is het stimuleren van voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Een belangrijke doelgroep voor deze dagen zijn ouders van kinderen tussen een half jaar en zes jaar oud. De Nationale Voorleesdagen duren nog tot 2 februari. Foto's: Op 22 januari stond Het Stadserf in het teken van het voorstel om de Algemene Plaatselijke Verordening aan te vullen met een verbodsbepaling om bedrijfsauto's en -bussen te parkeren. Het college bereidde een voorstel voor om dit parkeerverbod bij wijze van experiment in Schiedam-West in te voeren. Tijdens de drukbezochte bijeenkomst is het voorstel toegelicht en zijn bezoekers in de gelegenheid gesteld hun mening te geven en vragen te stellen. Er is geen besluit genomen over het voorstel. Op maandag 4 februari om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Schiedam Zuid plaats. Tijdens de vergadering wordt onder meer aandacht besteed aan het Wijk Actie Programma. Op dinsdag 5 februari om 20.00 uur vindt het Wijkoverleg Centrum plaats. Naast de standaard agendapunten wordt teruggeblikt op oud en nieuw en een korte terugkoppeling gegeven over het welzijnspakket 2013.Tenslotte staan de financiën Regiegroep Wijkbudget Centrum op de agenda. Op 11 februari vindt het Wijkoverleg Oost plaats. Op de agenda staan onder andere het bezoek van de Kindergemeenteraad Schiedam over het project 'Mijn Wijk, Jouw Wijk' en een presentatie over het project 'Wijkgerichte aanpak Oost'. Daarnaast wordt er ook bijgepraat over oud nieuw en de stand van zaken van diverse projecten in de wijk Oost. Op donderdag 14 februari om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Spaland-Sveaparken plaats. Er wordt onder meer gesproken over de stand van zaken van het wijkbudget. Bewoners van Spaland-Sveaparken zijn van harte welkom! Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21