Naar het openbaar voortgezet onderwijs? Stedelijk Gymnasium Schiedam Lyceum Schravenlant Kom op onze scholen kijken voor je een keuze maakt! Dé MAVO Vos Viaardingen Het College Vos Viaardingen Open avond Ontplooi bij ons jouw talenten Een nieuw schooljaar, een nieuw gebouw De Openbare Scholengroep Viaardingen Schiedam (OSVS) biedt alle vormen van onderwijs: Praktijk-onderwijs, vmbo (met Iwoo), mavo, havo, atheneum en gymnasium. Allemaal scholen met een eigen gebouw en eigen identiteit. Kom tijdens onze open dagen zelf ervaren waar jij thuis hoort en kijk alvast op de websites voor meer informatie. Open dag 9 maart Meer dan mavo Goed voorbereid op de praktijk Open dag Ben je een doorzetter, onder zoeker of uitpluizer? Heb je plezier in leren en wil je het naadje van de kous weten? Dan ben je thuis op onze school. Het Stedelijk Gymnasium is één van de 38 zelfstandige gymnasia die ons land telt en bovendien zijn we een begaafdheidsprofielschool. We zijn een klassieke school met een eeuwenoude traditie, maar tegelijkertijd altijd in beweging; op zoek naar het beste. In ons moderne gebouw met profiel pleinen, een eigen mediatheek, collegezalen maar ook een groot toneel, word je uitgedaagd. Bij ons kan jij jouw talenten in een fijne sfeer ontplooien! Open dag 10:00 - 13:00 uur Het schooljaar 2013/2014 begint voor Lyceum Schravenlant met een nieuw gebouw. Tijdens onze Open dag op 9 maart laten wij dat graag zien. Maar belangrijker natuurlijk is ons inhoudelijke programma. Onze scholengemeenschap voor havo en atheneum (vwo) is met maximaal 670 leerlingen relatief klein en deze leerlingen willen we een stevige basis meegeven. Naast de bekende basisvakken, waaronder het nieuwe vak rekenen, worden er ook keuze vakken gegeven. Bijvoorbeeld: Spaans en de jonge onderzoekers. Al in de onder bouw heb je de keus met welk talent je aan de slag wilt. Er is oog voor het individu. Op Lyceum Schravenlant word je gezien! 10:00 - 14:00 uur 10:00 - 14:00 uur Het College Vos Viaardingen is een vmbo-opleiding voor de basis beroepsgerichte leerweg of kaderberoepsgerichte leerweg (met of zonder LWOO). Onze 420 leerlingen vinden altijd een studierichting die hen aanspreekt, want we hebben maar liefst vijf sectoren waaruit je kan kiezen. Daarbuiten hebben we nog onze ICT-leerroute. De hele schoolperiode geven we les op dezelfde locatie met praktijklokalen waar menig bedrijf jaloers op is. We nodigen je uit om ons mooie gebouw te komen bekijken en natuurlijk ook om te horen hoe wij naast de verplichte vakken, lesgeven in muziek, techniek, biologie en sport. Onze 'mavo is met driehonderd leerlingen een kleinschalige en gezellige school. Naast de reguliere vakken, geven we vanaf het eerste leerjaar onderwijs in projecten. Zo leren we de lesstof in de praktijk te brengen. Bekijken leerlingen de stof met andere ogen en kunnen zij daardoor beter een beroepskeuze of keuze voor vervolg onderwijs maken. Overigens staat ICT bij ons ook hoog op de agenda. Het is zelfs een 7e examenvak. Het is op De Mavo Vos Viaardingen al jaren vanzelfsprekend dat iedere leerling een laptop heeft en we digitale leermiddelen inzetten. We bereiden onze leerlingen immers voor op een stevige plek in de maatschappij!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 28