Wat kost het hebben van een auto? 12,95! AFVALLEN ZONDER LIJNEN Februari-actie: www.makeiteasy.nl 0174-213202 Aanschafprijs vormt maar een klein deel van de kosten Spierpijn? Rowo Sportgel helpt "Het is echt waar; Spierpijn vermindert en spieren voelen weer soepel aan. Wetenschappelijk bewezen spierpijn gei is verzachtend koelend en doeltreffend. een heel Staatslot met Jackpot t.w.v. 15,00 cadeau! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 33 Met het aanschaffen van een nieuwe auto ben je er nog lang niet. foto: RONALD KERSTEN Nieuwe auto's staan voor min of meer vaste prijzen in de catalogi van de diverse automerken. Lekker dui delijk toch? Alleen zeggen die prijzen nog maar voor een kleine deel iets over de kosten waar je als automo bilist mee te maken krijgt. Naast de aanschafprijs van de auto komen er in de loop van de jaren onvermijdelijk kosten voor onderhoud en reparaties, brandstof, verzekering en we genbelasting. Al die kosten ge zamenlijk bepalen uiteindelijk wat het kost om over de jaren heen van A naar B te komen. Wie die kosten op een rijtje zet, ziet soms onverwacht hoge kos ten. Daarom hier wat tips om op die kosten te besparen. Net-niet-nieuw Die nieuwe auto ruikt ook echt nieuw! Maar die nieuwe auto verliest ook snel een deel van de waarde. In het eerste jaar vaak al 25 tot 30 procent. Het kan dus heel gunstig zijn om de dealer naar een occasions met garantie te vragen. Door het verschil in aanschafprijs spaar je heel wat uit, terwijl je wel de zekerheid hebt van een perfect onderhou den auto met relatief weinig ki lometers, volledige garantie en relatief lage verwachte repara tie- en onderhoudskosteri. Verzekering Toen de auto nieuw werd aange schaft, leek het logisch voor een volledige dekking te kiezen. Als de auto wat ouder wordt, is een lagere dekking te overwegen. Bijvoorbeeld een WA-verzeke- ring, waarbij schade aan andere auto's is gedekt maar je de scha de aan je eigen auto zelf betaalt. Voor nieuwere auto's loont het vooral om verschillende verze keraars te vergelijken. Sluit je verschillende verzekeringen af bij één verzekeraar, dan krijg je vaak korting. Herfinancieren Veel mensen heb geleend om hun auto aan te kunnen schaf fen. En daarvoor moet iedere maand een aflossing worden betaald. Zeker nu de rentestand laag is, kan het gunstig zijn om de auto te herfinancieren. Bij een totale financiering van 20.000,- levert elke procent minder rente 200,- per jaar op. Een andere vorm van fi- nancieren kan ook gunstig zijn. Wie de lening omzet naat een doorlopend krediet kan deze ook versneld aflossen, met als gevolg een snellere daling van de maandelijkse lasten. Brandstof Het verbruik van je auto wordt vooral bepaald door de motor en het gewicht maar ook door het rijgedrag. Neem geen over bodig gewicht mee en zorg dat de banden de juiste spanning hebben. Door goed te antici peren in het verkeer kun je de auto laten uitrollen en afrem men op de motor. Zo bespaar je al snel 10 procent op brandstof en ook de remblokken gaan lan ger mee. Onderhoud en reparatie Om je autokosten zo laag mo gelijk te houden, is regelmatig onderhoud van groot belang. Nieuwe bougies, verse olie en ander preventief onderhoud voorkomt grote, kostbare repa raties. Bovendien rijdt een goed onderhouden auto veiliger. Offerte Vraag voor onderhoud en repa raties altijd meerdere offertes op bij garages in de buurt en vergelijk ze goed. De verschil len zijn soms behoorlijk groot. Vergeet ook niet te checken of de fabrieksgarantie van je auto nog geldig is. Luisteren Zet soms je radio even uit om naar je auto te luisteren. Hoor je vreemde geluiden? Rammeltjes, kaakjes? Loopt er iets aan? Het geluid dat je auto maakt vormt een goede indicatie voor de staat van onderhoud en helpt om problemen op te sporen. Banden Banden zijn belangrijk. Ze be palen het stuurgedrag en de remweg. Besparen op banden is daarom niet verstandig. Wel kun je besparen door de banden op de juiste spanning te houden en door zomer- en winterhan den op het juiste moment te wisselen. Een handige regel is dat je winterhanden gebruikt zolang de 'R' in de maand is. Verkoop Zorg dat je, op het moment dat je een nieuwe auto aanschaft, een mooi bedrag voor je oude auto krijgt. Bijvoorbeeld door je auto goed te poetsen en kleine schades en mankementen te verhelpen. Doe onderzoek naar de prijzen die gevraagd worden voor ver gelijkbare exemplaren en naar waar je de auto het beste kunt aanbieden. Via autosites bij voorbeeld. Een goed overzicht van de kos ten van uw auto? Ga dan naar www.Carsom.nl "MEDISCH HULPMIDDEL UIT DUITSLAND VEROVERT IN RAZEND TEMPO NU OOK HEEL NEDERLAND"! Met het wisselen van de seizoenen krijgen veel Nederlanders er last van: Reumatische klachten, stijve spieren en stramme ge wrichten. Voor deze mensen is er nu iets nieuws dat goed helpt! Rowo sportgel is een pijnstillende en ontstekingsremmende gel die op een weldadige manier uw bewe gingsapparaat flexibel en soepel houdt. Spierpijn heel simpel verminderen? Duitse Wetenschappers hebben nu een speciale spiergel ontwikkeld die nu al een van de meest verkochte medische hulpmiddellen voor spieren en gewrichten is geworden in Duitsland, België en Nederland. Gezondheidswinkeliers geven hun klanten na alle enthousiaste consumenten reacties i vv Mil. van vuur steeds vaker het advies om deze krachtige pijnstillende en ontstekingsremmende spiergel, die eerst flink koud wordt en daarna heerlijk warm, een korte periode intensief te gaan gebruiken. Ook in de Nederlandse sportwereld is het kwartje al gevallen; Bijna alle professionele voetbalploegen gebruiken nu voor hun duur betaalde sporters Rowo Sportgel. Dat is natuurlijk niet voor niets! Deze gel werkt snel en effectief zodat iedereen die hem gebruikt heeft enthousiast is over de goede werking. Eindelijk, eindelijk, eindelijk Bent u al lang op zoek naar een spierproduct wat doet wat het beloofd? Rowo sportgel is de meest geadviseerde spiergel die nu in de gezondheids winkels en bij drogisten te verkrijgen is. Het werkt heel simpel. Bij blessures of pijntjes van kort durende aard de gel minimaal 3 maal per dag inmasseren totdat de klachten verdwenen zijn. Al binnen 2 minuten zult u de heilzame werking kunnen ervaren. Heeft u chronische problemen zoals reumatische pijnen aan spieren en gewrichten dan dient u de pijnstillende spiergel 3 tot 6 maal per dag op de aangedane plaatsen aan te brengen. Het zal u verbazen dat een natuurlijk middel zo goed en snel kan helpen!" Lees voor het gebruik de bijsluiter. uikH miM| .«lu||U» U GezondheidsWinkel Libra Schiedam: Hoogstraat 15, 010 - 426 32 80 I IOIM IK AT ook uw afhaa'adres voor Vitatas Udea en 'coAAiri iedere dinsdag en vrijdag vers biologisch brood! IIB ^ÈÉÊÈÊÊmB iw. Bij de methode die Make It Easy toepast wordt gewerkt met piep kleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst. Deze zorgen o.a. voor een snellere vetverbranding en dat je geen behoefte hebt aan zoetigheid en overmatig eten. SCHIEDAM - "Ik voej me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgevallen. Mijn licha melijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthousiasme het 'Afvallen zon der Lijnen' programma volgen van Make It Easy. "Het fijne is, dat je normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Er wordt geen dieet voorge schreven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen waarvan het beter is om ze min der frequent te nuttigen, zoals o.a. chips en koekjes. Maar de behandeling gaat die behoefte ook tegen. Verder mag je na genoeg alles eten." De belang rijkste tip: "Maak van het afval len zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt inmiddels toegepast in 31 prak tijken in heel Nederland. Onze therapeuten werken uitsluitend op afspraak. Geef uw droom een kSSs bij nieuwe inschrijvingen en niet geldig i.c.m. andere acties. Staatsloterij

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 33