Oude mouterij wordt verbouwd tot rusthuis Les op De Regenboog Tweets van de Week Werk aan Proven iersbrug uitgesteld Voorlichting over zwangerschap Nieuwe Site SWS Welzijn De Goudsbloem verder als senioren zorgcomplex Op blogs wordt meteen verschrikt gereageerd Van de lezer: 'Een paar fietspaden gemist?' Nieuwe trainer Hermes-DVS zaterdag Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 januari 2013 Nieuwe Stadsblad pagina 3 Willem IV. Rijmt op bier. @ThSchoenmakers Mouterij De Gouds bloem. Nu ook op Twit ter! @MoutGoudsbloem Goede evaluatie gehad mbt @WinterlandSchie Op naar editie 2013! Verbeterpunten verwer ken om er een nog sterker evenement van te maken. @RensDeRon Wij zijn dringend op zoek naar vrijwilligers om onze buurtvereniging tot een succes te maken.Bekijk onze website franshals- pleinschiedam.nl @FHP_Schiedam Stof Studio Shop ver koopt ook leuke oranje modestoffen. @stofstudioshop Majesteit, mocht u op de afscheidsreceptie behoef te hebben aan wat gebak. U heeft ons adres toch? #groenelaansdam @vanKooren Schiedam Vanwege de slechte weers omstandigheden wordt het werk aan de Proveniersbrug enige tijd uitgesteld. Tot die tijd is de brug dus niet afge sloten voor verkeer. Vanaf 28 januari, de datum waarop de brug oorspron kelijk onder handen Zou worden genomen, zou er zes weken het eerste uur gratis kunnen worden geparkeerd in de centrumgarages, maar ook dat is nu dus uitgesteld. Schiedam De gemeente Schiedam pakt samen met het Erasmus MC de ongunstige zwanger schapsuitkomsten aan. Dit doen ze onder andere door het landelijke voorlichtings project 'Healthy pregnancy 4 all' om baby's een gezonde start te geven. SWS Welzijn biedt ruimte aan deze voor lichting. In Wijkcentrum Dreesplein vindt maandag 11 februari van 13.00 tot 14.30 uur een bijeenkomst plaats voor (toekomstige) ouders. Tijdens de bijeen komst komen verschillende thema's aan bod. De toegang is gratis. Schiedam SWS Welzijn heeft een nieu we website gelanceerd. Ge stoken in een nieuw jasje en met een verbeterde structuur is de site weer helemaal up to date. Maandenlang is ge werkt aan de techniek, vorm geving en inhoud van de site. Het resultaat is een overzich telijke site met een frisse en moderne uitstraling. Door de website krijgen bezoekers een duidelijker beeld van de organisatie; waar SWS Wel zijn voor staat, welke projec ten er lopen en wat voor ac tiviteiten worden ontplooid samen met bewoners en sa menwerkingspartners De nieuwe website is op gedeeld in de doelgroepen: peuters, kids 4-12, jong Schiedam en In de Wijk zodat bezoekers in een oog opslag kunnen zien waar ze moeten zijn: www.swswel- zijn.nl. De oude mouterij midden in de Brandersbuurt staat al jaren leeg en te verkrot ten. Nu proberen twee particuliere investeerders van een Rijksmonument een modern zorgcentrum te maken. Een industrieel pand met een woonfunctie. Franfe Willemse Schiedam Het oude, verpauperende mo- j nument moet volgens Jan den Breejen een moderne uitstra ling krijgen. Een particulier verzorgingcentrum waar een 15-tal senioren hun oude dag kunnen slijten. En dat midden in de oude Brandersbuurt waar zo de branderij weer een nieuwe functie krijgt. „Om dat voor el kaar te krijgen moeten wel de markt, uitbaters, vergunningen en alle instanties meewerken", aldus de particuliere eigenaar van het pand. „Heel Schiedam mag blij zijn I als dit oude pand weer opge knapt wordt." Jan den Breejen, eigenaar van een Schiedams reclamebureau, wilde het pand al in 2007 tot hotel verbouwen. Dat mislukte, mede omdat oud wethouder Siljee de Havenkerk tot stadshotel wilde bombar deren. Exit hotelplan maar samen met Vlaardinger 'Jan Groeneveld smeedde hij nieuwe plannen voor het leegstaande monument. Een particulier zorgcentrum, waar volgens hem grote vraag naar is: „Eén op de vijf ouderen dementeren en hebben verzorging nodig." Particuliere instellingen als woonzorgvoorziening 'Nieuwe Haven' bewijzen de vraag naar kleinschalige rusthuizen in oude panden. Zo'n ingrijpende verbouwing van een Rijksmonument kent een lange weg van overleg en vergunningen. Via de tekeningen van Restauro Architecten Den Hoorn moet de steenklomp omgetoverd worden tot een modern complex met lift en ontmoetingsruimten. Met bovenop een dak voor licht en ruimte. „Een complexe op dracht", volgens restauratie architect Peter van Velzen om alle neuzen in dezelfde richting te krijgen. En de vergunningen. Een Rijksmonument kent zware eisen bij restauratie. Afwijken bestemmingsplan Vorige week vrijdag publiceerde Schiedam de aanvraag tot het afwijken van het bestemmings plan Binnenstad. En vraagt B&W goedkeuring om de bouwvergunning af te geven. Onmiddellijk werd er op ver schillende blogs geschokt gere ageerd en vroegen mensen zich af of deze 'meest authentieke mouterij van Schiedam' dan gesloopt werd. Zo maakt het Je nevermuseum zich zorgen over het verdwijnen van de histori sche kenmerken als de eestoven van de mouterij. „Die blijft gespaard", reageert eigenaar Den Breejen. „We be handelen het oude gebouw met alle respect zodat oude details terugkeren in het verder gemo derniseerde pand." De mouterij voor de jeneverin dustrie werd in 1780 op de hoek Noordvest en St. Anna Zuster straat gebouwd. Een brand in 1918 verwoestte het dak. Tot aan de jaren 50 fungeerde het pand als mouterij. Waar nat graan in de betegelde kelder ontkiemde en gedroogd werd op speciale eestzolders. Kraak Rond 1972 kraakten opstandige scholieren (Spieringshoek) het leegstaande pand om er een jeugdhonk in te maken. Vorige eigenaar en kraker Hans de Ruiter maakte naam met Café De Goudsbloem als po dium voor popbands. En later als restaurant tegenover molen De Noord. en rusthuis. Hier kunnen een stuk of vijftien senioren straks hun oude dag FOTO: PR Op de tekening een impressie van het nieuwe zorg- slijten. Als alle partijen tenminste meewerken. Lezer Hans Henrichs re ageert op een artikel in het Nieuwe Stadsblad van vorige week waarin een compliment wordt uitge deeld aan de strooiploeg van Irado. „Wat lief hè. Een compli ment voor de strooidienst van irado! En terecht, vind ik ook! Ook Leon Verzijden: „Irado heeft de afgelopen dagen hard gewerkt om de gladheid te bestrijden dank hiervoor." Is het zo dat er alleen maar fietspaden leiden naar het centrum. Ik vraag me dan ook af hoe deze mensen iets zien. Zoals van Rens de Ron: „De fietspaden van Schiedam Noord tot aan het Centrum zijn prima begaanbaar. Goed werk verricht door @IradoNL. Zoeft ie met een auto langs de fietspaden en vangt een glimp op van een rode tegel! Ik moet tot mijn spijt zeggen dat ze er nogal een paar gemist hebben, fietspaden bedoel ik. Kijk men sen van de Gemeente Schiedam er zijn fietspaden en paden waar ontzettend veel scholieren zich een weg hebben moeten klunen door de sneeuw. Bij de gedachte dat ze zelf wel verder konden, schoven ze onderuit en over was de pret. Daar was helemaal niet gestrooid. En kom nu niet dat deze fietspaden niet belangrijk genoeg zijn. Honderden jeug digen maken gebruik van deze routes. Als jullie dat niet weten, slapen jullie nog steeds. Ik zal er een paar noemen. Akkerpad, niet gestrooid. Hofpad idem. Dhr. Kriek vragen gesteld. Geen actie. In de feminis- tenbuurt, idem. Tuindorp, Sveaparken, Schiedamseweg is een doorgaande route voor vele scholieren. Beatrixlaan, Sportlaan. En zo waren er meer plaatsen. Toegeven zal, door de Gemeente, nog wel even op zich laten wach ten. Het wordt lente, ga eens naar buiten en rij eens rond kijk eens goed. Misschien is het nieuwe plan al a.s. winter klaar!" Schiedam Rico Uytdebroek zal de rest van het seizoen 2012/2013 de gestopte Mario Mosso vervangen als trainer van Hermes-DVS zaterdag. Momenteel werkt Uytde broek als assistent-trainer bij SW en zal hij het begeleiden van de zaterdagtak van Her mes-DVS erbij gaan doen. Inmiddeis heeft de club ook een nieuwe hoofdsponor gevonden voor het Hermes DVS zondagvoetbal: WBE (Westland Bloemen Ex port). Het bedrijf is opge richt in 1977 en is in de loop der jaren uit gegroeid tot een bedrijf met meer dan 60 me dewerkers. Ouders konden op basisschool De Regenboog afgelopen week zelf verschillende facetten van het onderwijs op school ervaren. Zo waren er workshops over de overgang van groep 2 naar groep 3, het zelfstandig werken en het werken volgens meervoudige intelligentie. De school spreekt van een succes. FOTO: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3