I I I I Van de Kik'r-redactie Alles over economie 'Wij worden gewoon herkend in winkelcentrum Spaland' I Volg de KGR en help ze! Kindergemeenteraad bij wijkoverleg Kinderen praten over energiedrankjes KGR ontmoet gemeentesecretaris Jan van Ginkel Rabobank lijkt op een familie Kinderwijk- monitor Door de KGR Schiedam „Wij zijn op vrijdag 11 janu ari op bezoek geweest bij het stadskantoor van de gemeente Schiedam. Hier zijn wij ontvangen door de gemeen tesecretaris, Jan van Ginkel. Hij geeft de burgemeester en wethouders advies en denkt goed na of de plannen die de wethouders hebben, kunnen worden uitgevoerd. Hij is ook algemeen directeur. Dit betekent dat hij meer dan 800 ambtenaren goed moet leiden en zorgen dat ze het goed naar hun zin hebben. Kinderraadslid Rosalie gaat in april stage bij hem lopen om te zien hoe zijn dag eruitziet. Wij zijn erg benieuwd! Hij heeft ons ook de plekken laten zien waar de burgemees ter en wethouders zitten én de vergaderzaal waar B&W elke dinsdagochtend bij elkaar komt. Daarna gingen wij naar een andere locatie van de gemeente Schiedam op het Stationsplein. Hier zit de afdeling financiën van de gemeente. We werden enthousiast ont vangen door Alain en hij heeft ons verteld hoe de gemeente omgaat met geld en hoe een begroting wordt gemaakt. Al lemaal interessante dingen om te weten." Gemeentesecretaris Jan van Ginkel legt de kinderen van de kindergemeenteraad rustig alles uit over het reilen en zeilen bij de gemeente. Donderdag 10 januari zijn wij door de directievoorzitter Gerrit Schipper ont vangen in het kantoor Vijfsluizen van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen. Wij hebben in onze lessen geleerd over hoe een bank werkt, maar toch hadden wij nog een aantal vragen bedacht, zoals: Waar is de grote kluis? En hoe verdient de Rabobank zijn geld? En wat is het verschil met andere banken? Door Olivier „Gerrit Schipper heeft ons veel verteld over de Rabo bank en dat vind ik heel interessant. Hij vertelde dat als je lid bent, je meer betrokken wordt bij een bank. De leden mogen meeden ken over sommige beslissingen die worden genomen. Daardoor krijg je volgens hem toch een soort familiegevoel. Wat ik ook erg leuk vond, was de rondleiding door het kantoor. Eerst had ik geen idee hoe ze daar werken, en wat ze allemaal moeten doen, maar dat weet ik nu veel beter. Ik ben ook erg benieuwd hoe we verder gaan met het kinderfonds. Wij mogen van de Ra bobank meedenken en beslissen over wat er met een bepaald bedrag gaat gebeuren." „Ik heb een veiligheidsoverall aangedaan zodat we be schermd zijn, we moeten een bril op en ook speciale schoe nen aan," zegt Kinderraadslid Fatima. Ze is met de Kinder gemeenteraad Schiedam op excursie. Voor het blok Econo mie zijn de kinderraadsleden onder andere uitgenodigd bij Mijn Wijk, Jouw Wijk is een project voor kinderen uit groep 7 in Schiedam. Om meer te weten te komen wat de kinderen van hun wijk vinden, gaat Stichting Kik'r bij alle scholen langs om een enquête af te nemen. In deze enquête vullen de kinderen bijvoorbeeld in of ze zich thuis voelen in de wijk. Daarnaast mogen de kinderen een cijfer geven. De uitslagen van de enquê tes worden gebruikt voor de lessen van het project Mijn Wijk, Jouw Wijk, de kin dergemeenteraad en voor de gemeente Schiedam. Wil je meer weten over het project? Mail dan naar info@stich- tingkikr.nl Huisman bv. „In dit blok zijn we te weten gekomen wat grote bedrijven in Schiedam nou doen voor de economie en wat het nou betekent dat zulke grote be drijven hier in de buurt zitten. Ook weten we nu wat we zelf doen aan de economie door bijvoorbeeld je zakgeld uit te Volg de kinderen van de kin dergemeenteraad op Twitter: @KGRSchiedam of @stich- tingkikr. Kan er iets in jouw wijk worden verbeterd? Geef je tips door aan het kinderraads- geven." Net als bij alle andere blokken, wordt weer een les- krant gemaakt over Economie. Dus wil jij weten wat dat nu precies is, en wat het doet voor Schiedam? Houd dan de KGR leskrant in de gaten. Deze wordt uitgedeeld aan de bovenbouwleerlingen van alle basisscholen in Schiedam! lid in jouw wijk of mail naar info@kgrschiedam.nl. Wil je de lessen bekijken of excursies meebeleven, bekijk dan de filmpjes op www.stichtingkikr. nl. Geef je tips door! Want met jouw tips kunnen de leden van de kindergemeenteraad nog meer doen voor de stad. FOTO: PR Door Marija „Op maandag 11 februari ga ik naar het wijkoverleg van Schiedam Oost. Ik ben voor de kindergemeenteraad vertegen woordiger van de wijk Oost, want ik woon daar en zit op obs De Peperklip. Tijdens het wijkoverleg ga ik mijzelf voor stellen en iets vertellen over de Schiedamse Speelplekken- keurdag. Wij willen namelijk op zaterdag 16 maart een dag organiseren, waarin een aantal speelplekken in Schiedam worden gekeurd door kinderen in samen werking met de gemeente en bewoners. Ook de an dere kinderraadsleden gaan langs bij de wijkoverleggen in hun wijk. Ik vind het wel spannend, maar doordat we in de laatste an derhalf jaar al veel mensen hebben gesproken, vind ik het wel minder eng." Door de hoofdredactie van de SchavUITagenda Schiedam „Voor de kerstvakantie is de eerste Schiedamse Uitagenda voor kinderen gelanceerd, de SchavUITagenda. Wij zijn ontzettend trots dat wij hier aan hebben meegeholpen en dat we ook zijn gevraagd om mee te helpen aan het volgende nummer. Natuurlijk hebben wij allemaal de agenda op de wc hangen, zodat we het boekje op ons gemak kunnen lezen. Zo gaat Ruby met een feestje ook naar de Koning van Katoren in het Theater aan de Schie. Ze kan hierbij de kortingsbon gebruiken uit de SchavUITagenda. Joost en Tim, de culinair recensenten, zijn nog een keer heerlijk bij Zaalig gaan eten. Daar kregen ze een heel leuk presentje. Wat dit presentje was? Dat willen ze niet zeggen. Heel anders Joost: "Ik vind het ook heel belangrijk dat kinderen naar musea en theatervoorstellingen blijven gaan. Het is toch heel anders dan alleen maar voor de televisie zitten, want je beleeft het veel meer en je kunt er heel veel Zijn energiedrankjes lekker of stoer? Om te weten wat kinderen van energiedrankjes vinden, gingen we op bezoek bij groep 8 van de Sint Jozef school. Uit de vragenlijst die de kinderen invulden, kwamen verschillende dingen. Eén kind gaf aan het niet nodig te hebben: „Ik slaap gewoon wat langer, als ik meer energie no dig heb." Een ander kind vond energiedrankjes erg lekker, maar gaf wel aan: „Als ik er teveel van drink, slaap ik niet goed." De meeste kin deren wisten wel dat er veel suiker in energiedrankjes zit, maar niet dat er ook ca feïne in zit. In de volgende DUS?! ontdek je alle feiten. Illustrator Jan Rothuizen maakte er speciaal een il lustratie over De ideale plek om even rustig de SchavUITagenda te le zen. In april komt er weer een nieuwe editie op de markt. Opletten dus! FOTO: PR van leren. Daarom hoop ik dat veel meer kinderen door de SchavUITagenda zien wat voor leuke uitjes er in Schiedam te beleven zijn." "Doordat we in de SchavUIT staan, zijn wij ook herkend," vertelt Frederique trots. "Zo was ik in Spaland en daar waren een paar meisjes die zeiden: Oooh jij staat in de krant." April De eerstvolgende Scha vUITagenda komt uit in april en hiervoor zouden wij graag willen weten wat er op het gebied van kunst en cultuur vanaf april tot de zomerva kantie te doen is. Heb je op school een leuke voorstel ling? Of weet je een ander bijzonder uitje? Mail dan naar info@stich- tingkikr.nl Wij van de hoofdredactie gaan dan kijken naar de inzendingen en misschien komt jouw uitje wel in de SchavUITagenda Dus: info@stichtingkikr.nl Binnenkort in DUS?!: alles over energ natuurlijk hoe kinderen hier over denk Lezen dus. iedrankjes. En en en mee omgaan. FOTO:PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 7