Open haard stoken: gezellig, maar schadelijk! Afvalscheidingwijzer op de mat w Luchtverontreiniging en gezondheidsklachten *v 6 FEBRUARI 2013 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten Het is nog even winter. Niets is zo fijn om tegen de avond de kachel of haard lekker op te stoken en zo de winterkou uit uw huis te verdrijven. Een gezellige vorm van bijver warming. Maar ook veroorzaker van luchtverontreiniging en gezondheidsklachten! UIT DE PORTEFEUILLE VAN Agenda Subcommissie Jeugd Wijkoverleg Oost Wijkoverleg West Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Datum Locatie 7 februari Cornelis Hagazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 11 februari Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 12 februari Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 14 februari 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 In de voetsporen vamPiet Paaltjes wandeling 17 februari Pand Paulus, Korte Haven 125 Lees Gemeenteberichten ook online Tijd 19.30 -22.00 uur -20.00 - 22.30 uur - 20.00 - 22.30 uur 19.30 - 22.00 uur 14.00-15.30 uur "V, Omdat hout een natuurproduct is wordt vaak gedacht dat er bij verbranding geen schade lijke stoffen vrijkomen. Dit is niet waar. Bij het stoken stoten open haarden en houtkachels kool-, stikstof- en zwaveldioxide, zwevende deeltjes en koolmonoxide uit. Deze stoffen staan bekend om hun effecten op de gezond heid en zijn (mede)veroorzaker van bijvoor beeld luchtwegklachten. Beperk de gevolgen Verantwoord hout stoken beperkt de ge zondheidsrisico's en de milieubelasting. Let daarom op het materiaal waarmee u stookt. 'Allesbranders' bestaan niet; stook alleen met geschikte brandstoffen. Gebruik daarnaast nooit brandbare vloeistoffen om haard of kachel aan te maken, maar aanmaakblokjes of aanmaakhout. Doof het vuur niet door de luchttoevoer af te snijden; hier komen veel schadelijke gassen bij vrij. Zelf controleren of het goed gaat? De kleur van de rook zegt iets over hét stook- gedrag. Witte rook is als regel een teken van goede verbranding. Donkergrijze rook geeft het signaal af, dat de verbranding steeds on vollediger is. Zwarte en dikke vette rook wijst op een hoog roetgehalte. Op zaterdag 2 februari hebben raadsleden, wethouders en leden van de Fietsersbond een.deel van het fietsroutenetwerk richting Schiedam- Noord (een deel van de Noord-Zuidroute) gefietst. Men storid stil bij een aantal knelpunten in het fietsroutenetwerk. Bij Windas werd gepauzeerd voor koek en zopie. In het najaar wil de raad de situatie onder de spoorlijn bekijken. Het verslag vindt u op www.schiedam.nl. Wethouder Nathalie Gouweleeuw overhandigde op 4 februari de sleu tel van het voormalige brugwachtershuisje aan de Lange Nieuwstraat aan de nieuwe eigenaar. De woning is een gemeentelijk monument. De nieuwe eigenaar Vincent Janse, is al jaren verliefd op dit karakteris tieke pandje. "Het is voor mij als gitarist een inspiratiebron voor mooie muziek. De begeleiding bij de koop was uitstekend! Ik zal een goede huisvader voor dit mooie pand zijn", aldus Vincent. Bibliotheek Schiedam opende zaterdag 2 februari de eerste pop-up bibliotheek in het Monopole. Net als SchieBaraj vormt de bieb een tijdelijke invulling van dit gebouw. Wethouder Grijzen en Kars Veiling (voorzitter landelijke branchevereniging) openden gezamenlijk de biblio theek. De bieb is voor jong en oud en voorzien van een leestafel, flexibele werkplekken en gratis wifi. "Ik hoop dat de pop-up bibliotheek net als SchieBaraj een groot succes wordt", aldus Wethouder Grijzen. Afgelopen week is bij alle inwoners de Afval scheidingwijzer Schiedam op de deurmat geval len. Hierin staat precies* beschreven hoe u uw afval kunt scheiden en waar u met het geschei den afval terecht kunt. Heeft u een ja-nee- of nee-neesticker op uw brievenbus, dan heeft u geen Afvalscheiding-wijzer ontvangen. De Afvalscheidingwijzer kunt u ook downloaden op www.irado.nl. Of kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13