Jongerenenquête: leuk om mee te praten Politiek is leuker als u weet hoe het werkt Verkoop gemeentelijke panden gaat goed gemeente Schiedam 6 FEBRUARI 2013 - PAGINA 2 Guus van Zanten Sociaal raadsman Het Instituut Sociaal Raads lieden gaat sluiten. We spraken met Guus over de gevolgen. 1Wat doet een sociaal raadsman? De sociaal raadsman biedt kosteloos informatie, advies en ondersteuning aan individuele cliënten, in het bijzonder op de rechtsgebieden van sociale zekerheid, belastingen,.arbeid, huisvesting, vreemdelingen recht, personen- en familie recht, onderwijs en consumen tenzaken. 2. Het Instituut Sociaal Raadslieden gaat sluiten, wat zijn de consequenties? Sluiting van het ISR betekent dat veel Schiedammers niet meer bij de sociaal raadslieden terechtkunnen. Er is geen balie en telefonisch spreekuur meer. Het ontbreken van de raadslied- den kan als gevolg hebben dat problemen bij met name kwets bare huishoudens toenemen. Om dit te voorkomen wordt het werk via een andere organisatie voortgezet. 3. Waar kunnen mensen naar toe als het ISR gesloten is? Er is een groot aantal organisa ties in Schiedam waar vragen kunnen worden voorgelegd. Omdat het niet altijd duidelijk is voor welk probleem men bij welke organisatie moet zijn, is er een verwijswijzer gemaakt. 4. Verdwijnt de sociaal raadsman helemaal? Nee, Schiedammers moggn - als andere organisaties on voldoende advies en onder steuning kunnen bieden - op verwijzing door hulpverlenende organisaties nog aankloppen. 5. Heb je tips voor mensen met een sociaal juridische vraag? Vraag jezelf af of je een pro bleem zelf kunt oplossen. Ga vervolgens na of er informatie beschikbaar is die helpt om het op te lossen. De internetadres sen in de verwijswijzer helpen hierbij. Zorg ervoor dat een probleem niet blijft liggen, maar doe er wat mee. Kleine pro blemen kunnen immers grote problemen worden! Lees het volledige interview op www.schiedam.nl. Begin december 2012 zette de subcommissie jeugd een enquê te uit onder jongeren van 12 tot 23 jaar. De uitkomsten van deze enquête moest de commissie helpen meer handen en voeten te geven aan haar plan jaarlijks met de jongeren in gesprek te gaan. Maar liefst 156 jongeren vulden de enquête in! Uit de respons blijkt dat het meer dan de helft van deze jongeren niet duidelijk is hoe de gemeente wordt bestuurd. Daarnaast is een overgrote meerderheid niet tevre den over de, manier waarop zij bij de gang van zaken in Schiedam worden betrokken. Bijna dezelfde hoeveelheid jongeren geeft aan het leuk te vinden om met de ge meente te praten over thema's die zij interessant vinden. Tal van ideeën De jongeren reikten ook tal van ideeën aan hoe de gemeente met hen in- contact kan komen. De ideeën lopen uiteen van een vast panel tot gesprekken op scholen en het instellen van e,en jonge- rengemeenteraad. Maar ook het organiseren van jongerenevene- menteh en het ophangen van een ideeënbus worden genoemd. Jongerendebat De aangereikte ideeën en voor stellen bieden voldoende aankno pingspunten voor de subcommis sie om vorm en-inhoud te geven en het door hen te organiseren jongerendebat. Dit debat wordt nog voor de zomervakantie van 2013 gehouden. Bij de planning daarvan wordt natuurlijk rekening gehouden met de dit jaar af te leggen examens in het voortgezet onderwijs. Donderdag 31 januari vond weer een raadsvergadering plaats. U had hierbij kunnen zijn als gast van de raad! Deze gelegenheid gemist? Meldt u dan snel aan als 'Gast van de raad' voor de raadsvergadering van 14 maart. Als 'Gast van de raad' krijgt u een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. Voorafgaand aan de raadsvergadering wordt u ontvan gen door burgemeester C.H.J. Lamers, een aantal raadsleden en-de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raads vergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Reacties van een gast Een gast van de raad zei: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnén nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekregen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Aanmelden Bent u enthousiast en wilt u tijdens de ge meenteraadsvergadering van 14 maart 'Gast van de raad' zijn? Meld u nu aan! Stuur een e-mail naar contact@schiedam.nl onder ver melding van 'Gast van de Raad'. De gemeente heeft in september 2012 acht woningen te koop aangeboden. Inmiddels zijn er al zes verkocht, waarvan een rijksmonument en twee gemeentelijke monumenten! De gemeente Schiedam wil wat betreft vastgoed terug naar haar kerntaak. Alleen gebouwen, die voor de gemeente een maat schappelijk functie hebben, blij ven in haar bezit. De panden die hier njet aan voldoen, biedt zij te koop aan. In totaal gaan 47 pan den de verkoop in, waaronder 19 woningen. Voldaan aan taakstelling Met de eerste verkopen is voldaan aan de taakstelling voor de alge mene middelen. De opbrengst komt ook ten goede aan het uit gesteld onderhoud van het Zak kendragershuisje en het Stedelijk Museum krijgt aan de buitenkant een verfbeurt. Wethouder tevreden Wethouder Gouweleeuw is tevre den met het huidige resultaat: "De verkoop verloopt goed. In 2013 willen we de overige elf woningen via de makelaar te koop aan bieden, samen met acht andere gebouwen. Ik heb er alle vertrou wen in dat ook deze verkoop gaat lukken." Verkopen 2013 in voorbereiding De gemeente bereidt momenteel de verkoop van 19 gebouwen in 2013 voor. Hiervah zijn er zes met een monumentenstatus. Sinds deze week is de woning in het buitengebied op de Kerkweg 103 op www.funda.nl te vinden. De rest gaat in de loop yan dit jaar gefaseerd in de verkoop. Voor beelden van deze gebouwen zijn de karakteristieke Monopole, de Teerstoof, een winkel en kinder dagverblijven. Voor meer informatie kunt u terecht op de website www.schie- dam.nl/verkooponroerendgoed. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14