Geen enquête naar Schieveste I Schaatspret bij de BGS KLEIN NIEUWS Wil Willem-Alexander Koningsdag hier vieren? Buisjes meten vuile lucht COLOFON KORT NIEUWS www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 6 februari 2013 3 Bestuur en topambtenaren faalden door gebrek aan professionaliteit en onbegrijpelijke besluiten. De ambitieuze Schievesteplannen, zijn uiteindelijk een nachtmerrie gebleken met een miljoenenverlies. Frank Willemse SCHIEDAM - Toch komt er geen enquête naar de schul digen,, zo bleek afgelopen week tijdens de raadsverga dering. En worden nieuwe plannen nu- doorgezet. In plaats van een dynamisch gebied (A-locatie) met luxe woontorens, hotels en bios copen staat de grond rond station Schiedam Centrum nog steeds half leeg. Schie veste wacht na 15 jaar nog altijd op invulling. De toe gangspoort tot het centrum leverde geen voorspelde winst op maar een jaarlijks miljoenenverlies. Het resultaat was dus niet de voorspelde drukte met woontorens, winkels en uit gaansgebied. Ook kwam er geen hoofdkantoor van de Shell, UWV of een Urban Entertainment Centrum. De raad eiste openheid en Het gebied achter station Schiedam Centrum wordt gewoon ontwikkeld. Ook de Stadsregio gelooft in de nieuwe plannen met een financiële injectie voor een Park en Ride achter het station. Foto: Rob Kamminga na twee jaar van onder zoek en geheime rapporten wordt er geconcludeerd dat 'hoewel er veel fouten zijn gemaakt, er geen noodzaak tot verder onderzoek is'. Een motie van de kleine fracties Leefbaar en Schoenmakers voor een raadsenquête op persoonsniveau wordt weg gehoond. „Schuldigen zoe ken heeft geen zin want er zijn geen strafbare feiten gepleegd", concluderen de overige politieke partijen die wel kritisch spraken van een 'debacle' (D66) en 'treu rige geschiedenis' (CDA). De wethouder vertelde bin nenkort met 'goed nieuws' te komen van het bouwfront omdat er vergevorderde ge sprekken zijn met investeer ders. Bovendien zou afbla zen Schiedam 7,5 miljoen euro kosten: nog los van de al aangelegde infrastruc tuur. Vorige week stond op de voorpagina een artikel over de nieuwe nationale feestdag igi Nederland: Koningsdag. In Kethel wordt elk jaar speciaal Koningin nedag gevierd en dit jaar wordt vanwege de kroonwisseling het programma aange past. Wij vinden Koninginnedag altijd een leuke dag. Veel mensen zijn dan vrolijk. Wij staan dan ook met een kleedje om oud speelgoed te verkopen. Hopelijk blijft Koningsdag hetzelfde als Koninginnedag. Toch zijn wij wel blij dat we nu een koning krijgen, want wij denken dat Willem- Alexander en Maxima er klaar voor zijn. Beatrix is heel formeel en deftig, dat mag van ons wel wat losser, wat meer van deze tijd. Volgens ons zijn Willem Alexander en Maxima hier heel geschikt voor. Zij zullen goede reclame maken voor Nederland in andere landen. Zij zijn toch het gezicht van Nederland. Misschien is het een idee dat we koning Willem-Alexander-vragen om een keer Koningsdag in Schiedam te vie ren? Schiedam heeft veel geschiedenis met oude gebouwen en een mooie haven, veel mensen in Nederland weten dat niet. Mis schien zetten we Schiedam hierdoor op de kaart en krijgen we meer toeristen. Wij we ten dat het veel geld kost om het te regelen, maar het zou wel heel erg gaaf zijn. elenay (11) Denny (12) en Ernest (11) obs De Peperklip Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mogelijk voorbereiden op de maat schappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het SCHIEDAM - Flatbewoners aan de Vlaardingerdijk gaan dit jaar de vuile lucht meten die in hun straat hangt. Enige weken geleden vroeg voor malig GroenLinks-gemeen- teraadslid Hennie Hagen aan haar medeflatbewoners of er belangstelling bestond r voor een meetpunt om de vuile lucht in hun omge ving te bepalen. De flat staat immers pal naast de A4 en ook de Vlaardingerdijk zelf is een drukke weg met veel zwaar verkeer. „We merken vooral de laatste jaren dat we steeds sneller onze ra-, men moeten zemen om ze nog een beetje doorzichtig te houden, daar hebben we onze buik van vol", zegt Ha gen. Een aantal bewoners trok de knip en samen met bijdra gen van de bezoekers van de nieuwjaarsreceptie van GroenLinks en Milieude fensie werd 450 euro verza meld voor de aanschaf van drié buisjes die de vieze lucht gaan meten. Voor dat geld worden de buisjes op 19 februari opge hangen, één keer per maand door Milieudefensie verwis seld en naar een laborato rium gebracht voor analyse. De buisjes die gebruikt wor den zijn een erkende me thode om stikstofdioxide te meten. Hennie Hagen en haar medebewoners gaan nu samen met Milieudefensie zoeken naar de beste plek om de buisjes op te hangen: op de flat of naast. Verwacht wordt dat de resultaten zul len aantonen dat er maatre gelen genomen moeten wor den om binnen toelaatbare grenzen te blijven. SCHIEDAM - Hóewei de dooi al een tijdje is toegeslagen en er geen centimetertje ijs meer op de sloten ligt, kon den ze bij de BGS genie ten van een heuse ijsbaan. Keukenmedewerker Sylvia Berkelaar had namelijk met een kraslot van soepen- leverancier Unilever de hoofdprijs gewonnen: een eigen schaatsbaan voor een middag waar maar liefst 50 mensen op kunnen schaat sen. Berkelaar werd meteen de populairste medewerker, want iedereen wilde wel even de schaatsen onderbin den op 'haar' ijsbaan. Het werd een dolle middag voor de medewerkers van de BGS aan de Fokkerstraat, want Na alle commotie over pesterijen bij de BGS nu weer eens leuk nieuws. FotoMarco Donkersloot er kwam niet alleen een ijs baan, maar ook een koek- en zopietent voor de inwendige mens. Ook interim-direc teur Mekking kon tijdens deze smakelijke en gezellige middag werk en plezier even combineren. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie neemt u contact op met Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 uw accountmanager of bel met 3000 BZ Rotterdam (088) 013 03 45- Of mail ons via T (088) 01310 00 adverteren.zuidholland@ E redactie.ns@wegenermedia.nl wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Directeur/uitgever Efamilieberichten@wegenermedia.nl Peter Stadhouders T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan yia Algemeen hoofdredacteur www.familieberichtenonline.nl MartJochemsen Rubrieksadvertenties Eindredactie Nieuwe Stadsblad E telesales@wegenermedia.nl Karin Moerman T (0900) 674 38 36 Chef regioredactie Druk Annemieke Anneveldt Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige Bezorgklachten informatie (zoals advertentie-tarieven I www.deweekkrant.nl/ en oplage) I www.wegenermedia.nl verspreidklachten T (0900)424 5726 Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Contactgegevens media-advies Aangeboden kopij kan zowel worden en advertentieverkoop geplaatst in de gedrukte als digitale Voor informatie over de uitgaven van Wegener Media BV. advertentiemogelijkheden Wegener Media BV Oranje Fonds zoekt Kroonappels SCHIEDAM - Ter gelegen heid van de aankomende inhuldiging organiseert het Oranje Fonds een bij zondere zoektocht naar de Oranje Fonds Kroonap pels. Dit zijn de mooiste sociale initiatieven van ons land en een speciale editie van de Appeltjes van Oranje. Het is voor het eerst dat het publiek mee kan stemmen over de winnaar. Initiatieven kunnen vanaf vandaag worden aange meld in drie categorieën: Jeugd, Buurt en Helpende Hand. De drie uiteinde lijk winnende organisa ties krijgen het predicaat Oranje Fonds Kroonappel. Zij winnen elk 50.000 euro en een bronzen beeldje, dat ze op Paleis Noordein de ontvangen uit handen van de nieuwe Koning en Koningin. Aanmelden kan tot 8 maart via www. kroonappels.nl. Buurtbemiddeling doet 200e zaak SCHIEDAM - Rond de jaar wisseling werd in Schie dam de 200ste zaak voor de Buurtbemiddeling aangemeld. Buurtbemid deling is een project van bewoners voor bewoners, waarbij vrijwillige bemid delaars hun buurtgenoten helpen om de verstand houdingen met de buren goed te houden. Debuurtbemiddelaars zijn getraind onf buren met el kaar in gesprek te brengen en om anders naar elkaar te leren luisteren. Buurtbemiddeling is sinds 2010 stadsbreed ac tief in Schiedam en het wordt gefinancierd door de gemeente Sèhiedam en woningcorporatie Woon- plus. Zowel de "gemeente als Woonplus vinden het be langrijk dat mensen in staat worden gesteld om hun problemen zelf be spreekbaar te maken en op te lossen. Inmiddels zijn er 200 zaken aange meld en behandeld, waar van ruim 50 procent met een goed resultaat. Heeft u zelf een kwestie met uw buren, die u heel graag zou willen bespre ken of wilt u zelf buurt- bemiddelaar worden: bel dan nummer 470 00 30 of mail even naar info@ buurtbemiddeling-schie- dam.nl. Valentijnsdag in de Nieuwe Passage SCHIEDAM - Winkelcen trum Nieuwe Passage geeft bezoekers zaterdag 9 februari alvast een voor proefje op Valentijnsdag. Op deze zaterdag komt de Love Mobiel met twee liefdespiccolo's naar het winkelcentrum op zoek naar tortelduifjes. Het winkelend publiek krijgt een toepasselijke attentie, maar wat dat pre cies is verklappen we na tuurlijk nog niet. Komen dus gewoon!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3