Muziektheater in de Churchillweg: alles ging fout Wolken wint StartOp E^onMobil Wat ben ik trots op alle nieuwe leden van de ANBO 3 www.titelweekly.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 13 februari 2013 14 SCHIEDAM - De gemeente gaat 18 februari beginnen met de kap van de gehele Churchil- weg: 116 bomen en het ver wijderen van bijna het hele bosplantsoen. De Churchil lweg moet omgevormd wor den naar een bomenlaan in het gras, net als de Nieuwe Damlaan. Het plan is om 140 linden terug te planten, maar volgens Milieudefen sie Schiedam is dat 'geen garantie'. Wat de vereniging nog het meest steekt in het hele ver haal is dat de kap van de 116 bomen en het bosplant soen aanvankelijk in een aanvraag voor een kapver- gunning was gegoten onder de noemer 'het kappen van één boom'. „Vergunningen en handhaving wilden niet rectificeren maar na drei ging de wethouder te bellen ging deze afdeling om. Bij inzage was het dossier ook niet compleet. Milieudefen sie heeft samen met de VTM (Vereniging tegen Milieu bederf) huis-aan-huis een brief verspreid met een be zwaarschrift. Bijzonder was dat bewoners op geen én kele manier ingelicht waren over deze rigoureuze kap. Een raadslid die op de hoek van de Molensingel woont, wist tot op twee weken gele den ook nog van niets", zegt Fred van der Drift van Mi lieudefensie. Samen met enkele bezwaar makers uit de buurt is het uiteindelijk nog gekomen tot een hoorzitting waarin de bezwaren van Milieudefen sie en de buurtbewoners on gegrond werden verklaard. „De kap heeft een enorme impact", verzucht Van der Drift. „Het zal zeker 15 jaar duren voordat er weer iets fatsoenlijks aan groen staat. Bewoners zullen meer met de Churchillweg geconfron teerd gaan worden, zicht op voorbij razende auto's, meer geluid en meer fijnstof." Anna en Roos van Muziektheater In de Wolken hebben onlangs 'StartOp' gewonnen, de wedstrijd voor startende ondernemers. Kathy Huitema Anna Strijbos (26) studeer de theaterwetenschap in Utrecht, is enthousiast, po sitief en harmonieus. Roos Slooter (27) zangeres, jufheel positief ingesteld en enthou siast, sloot haar opleiding cultuur&maatschappelijke vorming met goed gevolg af. Roos en Anna volgden afzonderlijk van elkaar pi anoles en raakten na afloop van de lessen met elkaar in gesprek. De raakvlakken van de twee sloten naad loos in elkaar: theater en zang. Al snel wisten ze wat ze wilden: de krachten bun delen en aan de slag gaan met kinderen van basis scholen en brugklassers. En zo is 'Muziektheater in de Wolken' opgericht. Roos en Anna: „Ons muziektheater, dat wij een jaar geleden zijn gestart, staat voor ontwikke ling, verbinding en plezier. Wij zijn enthousiast begon nen en werden op het laatste moment getipt mee te doen aan StartOp, een wedstrijd die we tot onze grote vreug de hebben gewonnen. Een ANBO-NIEUWS Als ik het februarinummer van ons ANBO-magazine opensla ben ik toch wel trots op alle nieuwe leden die er vermeld staan. Een hele pagina vol en er zijn er nog meer die in het maart nummer komen. Ook U kunt daar bij staan, er is een actie waarbij nieuwe leden een elektrische waterkoker cadeau krijgen. De actie loopt tot half maart, wacht niet te lang en wordt lid: bel 0622724227 en ik maak het voor u in orde. Mijn persoonlijke mening is dat je in een werkend leven lid moet zijn van een vakbond en ben je 55-plusser dan word je gewoon lid van een ouderenbond, tenslotte kunnen wij niet zonder uw steun. Het is een drukke tijd voor onze belastinginvul lers. Een deskundig team staat klaar. Wie hulp wil kan bellen met André van Riel, tel. 0628451370. Ook de sociëteit ziet er weer prachtig uit, een strakke hygiënische vloer en super moderne toiletten met een invalidetoilet. Gelukkig is het 'huiskamer' gevoel behouden. De laatste donderdag van de maand, 28 februari, is er weer bingo. Voor een klein bedrag koopt u een plankje en speelt u mee, voor weinig geld weer een hele leuke middag. Vergeet niet het Serviceteam op vrijdagmiddag vanaf 13.00 uur voor vragen of hulp, blijf er niet mee rondlopen maar bel of kom langs, tenslotte zijn wij van de ANBO er voor u. Joke Ballijns Links Roos, rechts Anna van Muziektheater in de Wolken: „Niks leuker dan met kinderen aan de slag gaan." foto:pr zaal vol ondernemers uit Schiedam en Vlaardingen zong uit volle borst met ons mee en gaf ons een staande ovatie! Wij zijn geweldig blij met het prijzenpakket, dat onder andere bestaat uit zakelijke adviezen en trai ningen. Wij zijn enorm leer gierig, nemen alle positieve kritiek en tips mee, maar blijven vooral onszelf." Anna en Roos van 'Muziek theater in de Wolken' zijn al druk met lessen en work shops geven op basisscho len en BSO's in de regio. „We bouwen een les stukje voor stukje op, doen stem- spelletjes, zangoefeningen en vragen de kinderen zich zingend aan elkaar voor te stellen. Theater en zang zit ten in ieder mens en vooral kinderen spelen er goed mee op elkaar in. Zingen is goed voor de sociale ontwikke ling. Tijdens het spelen en zingen laat het veel van je zelf zien. Kinderen krijgen respect en begrip voor elkaar en de saamhorigheid tijdens de les is groot. We zien ook dat verlegen kinderen na verloop van tijd helemaal opbloeien en ongehinderd meedoen." Anna en Roos slaan hun vleugels graag uit in Schie dam. Op 26 april' spelen ze een voorstelling in het Wen- nekerpand, in samenwer king met KomKids. Ze ver zorgen ook kinderfeestjes. „Wij brengen maatwerk", zeggen de dames, 'en staan te popelen om met kids, zang en dans aan de slag te gaan!" Info: www.wolken- projecten.nl. "De ExxonMobil raffinaderij gaat de komende weken in groot onderhoud. Daardoor blijft de fabriek betrouwbaar en veilig. Door de werkzaamheden zijn ruim tweeduizend extra mensen aan het werk op onze fabriek. Dit leidt tijdelijk tot meer verkeer op de afritten van de A15 ter hoogte van Spijkenisse. Ook is er de kans dat we moeten affakkelen tijdens het stilleggen en weer opstarten van de fabriek. De fakkel dient als veiligheidsmaatregel om restgassen uit het raffinageproces af te voeren. Wij vragen dan ook uw begrip voor deze eventuele overlast. De ExxonMobil raffinaderij is een van de modernste in Europa en met regulier onderhoud houden wij dat zo." Harro van de Rhee, raffinaderijdirecteur. Energie. Uitdaging voor iedereen. Prioriteit voor onsT

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14