Wordt u de nieuwe milieucoach in Schiedam?! 9 maart Opschoondag: doe mee! opschoof^ 9 MaapT m i 13 FEBRUARI 2013 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten Wilt u uw buren helpen bij het omlaag brengen van hun energierekening? Wilt u alles kunnen vertellen over energie- en waterbesparing? Dan zijn wij opzoek naar u! Schiedam heeft namelijk milieucoaches; hiertoe opgeleide vrijwilligers die hun medeburgers informeren over energie- en waterbesparing, afval en duurzaamheid. Zij stimuleren wijkgenoten om kosten- en milieubewuster om te gaan met energie, om daarmee onder andere veel geld op hun energierekening te besparen. De milieucoaches maken daarbij gebruik van een koffertje (E.KOffer genoemd) vol demon stratiemiddelen zoals ledlampjes, waterbespa rende douchekoppen en standbykillers. Ook delen ze een speciale 'meetlat' uit waarop je kunt zien wat de besparing oplevert aan euro's, maar ook aan vermindering van C02 (koolstof dioxide) in de lucht. De gesprekken starten met een leuke quiz over energie- en waterbesparing. Het enthousiasme is groot; mensen vinden het leuk om milieucoach te zijn en besparen veel geld door energiebesparing. Opleiding Geïnteresseerde wijkbewoners worden in een cursus van 3 4 lessen opgeleid tot milieu coach. Zij zijn daarna ambassadeurs in hun buurt en krijgen na afronding van hun cursus een certificaat uitgereikt door wethouder Grij zen (Milieu en Vrijwilligerswerk). Geïnteresseerd? Neem contact op met Erik Honig via 14 010 of contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Milieucoach'. De afgelopen jaren hebben vele vrijwilligers in diverse Schiedamse straten en buurten zwerf- vuilacties uitgevoerd. Het zou mooi zijn die traditie voort te zetten. Doet u dit jaar ook mee? U kunt deelnemen aan een bestaande actie of zelf een actie organiseren. De meeste acties vinden plaats op zaterdag 9 maart. Het programma en informatie over aanmelding kunt u vinden op www.schiedam.nl/opschoonacties. iftob Oostnö Op 5 februari bezochten een aantal raadsleden, burgemeester Lamers en wethouder Groeneweg Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond (VRR). Directeur de heer Littooij lichtte het werk van de VRR toe. Ook de nieuwe brandweerkazerne, die als alles goed gaat voor het eind van dit jaar zijn deuren opent, kwam ter sprake. Het bezoek werd afgesloten met een rondleiding door de Gemeenschappelijke Meldkamer; hét punt waar alle 112-meldingen binnenkomen en de (spoedeisende) hulpverlening gecoördineerd wordt. Wethouder Grijzen bracht vorige week een bezoek aan de enige brei- groep in Schiedam van Granny's Finest. Zo'n zeventien senioren breit in zorgcentrum Francois Haverschmidt enthousiast aan onder meer mutsen en sjaals ontworpen door jonge modeontwerpers. Hun breip'ro- ducten worden vervolgens in de winkel van Granny's Finest in Rotterdam verkocht. Van de opbrengst gaan de dames op stap naar bijvoorbeeld het Design Museum in Eindhoven of de Fashion Week in Amsterdam. Wethouders Stam en Gouweleeuw brachten vrijdag 8 februari een be zoek aan basisschool De Vlinder. Hier gaven zij het startsein voor een bijzondere actie: aankomende weken zamelen de kinderen lege flessen in om geld te verdienen voor het KWF Kankerfonds. Het is één van de vele acties waarmee wielerteam Vlinder Geeft niet Op! geld inzamelt voor hün bijdrage aan de strijd tegen kanker; de beklimming van de Alpe d'Huzes op 5 en 6 juni. Agenda Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Vergadering raadscommissie 'Schiedam in beweging; business case fase 1' Datum Locatie 14 februari 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 18 februari Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 In de voetsporen van Piet Paaltjes wandeling 17 februari Pand Paulus, Korte Haven 125 Drinkgelach 24 februari Jenevermuseum, Lange Haven 74 Lees Gemeenteberichten ook online Tijd 19.30 - 22.00 uur 19.30 - 22.30 uur 14.00-15.30 uur 14.30 -17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15