s Gemeenteberichten :,V Schiedam in beweging 2- College presenteert business case aan raadscommissie. 13 FEBRUARI 2013 - PAGINA 3 'stand van zaken Donderdag 30 juni 2011 was een historische dag voor Schiedam; toen besloot de gemeenteraad over de inpassing van de A4. Op het dak van de rijksweg moest een park komen met sport, recre atie en groen. Vervolgens kreeg het college van B W een jaar later de opdracht de eerste fase van de ontwikkelvisie 'Schiedam in beweging' uit te werken. Deze uitwerking is klaar en wordt 18 februari aan de raadscommissie l gepresenteerd. Onder de naam 'Schiedam in beweging' heeft de gemeente nieuwe mogelijkheden in kaart gebracht op het gebied van sport, wonen en groen. Kansen die zich voordoen nu Rijkswaterstaat alsnog rijksweg A4 tussen Delft en Schiedam aanlegt. De eerste palen daarvoor zijn onlangs geslagen; op haar beurt is de gemeente Schiedam hard bezig om alle mogelijkheden uit te werken. In een extra commissievergade ring op 18 februari aanstaande geeft het college opening van zaken over de vorderingen. V - N -v'S. 1 - hondensport 2 - vernieuwing hockey en voetbal Harga 3 - commercieel programma Harga Noord 4 - Park A4 5 -ontwikkeling locatie SVDPW 6- ontwikkeling locatie Ventura 7 - woningbouw Kethel Tijdens de commissievergadering staat de business case 'Schiedam in bewe ging' fase 1, met een afweging van de kosten en baten van het project, centraal. De business case schetst de mogelijkhe den van Park A4 op het tunneldak, van de ontwikkelingen in de sportsector en van het vrijvallen van locaties in de stad. Duidelijk wordt dat het project haalbaar is. De stad krijgt door alle ontwikkelingen een enorme impuls. Er komt ruimte Voor groen, voor woningen, voor ondernemers. Door de samenwerking van sportvereni gingen kunnen sterke clubs ontstaan die zich op een moderne accommodatie op de toekomst kunnen richten. Beleidsdoelen realiseren Met 'Schiedam in beweging' is de ge meente in staat om verschillende be leidsdoelen te realiseren. Denk bijvoor beeld aan de gemeentelijke Stadsvisie en Woonvisie waarin een belangrijke opgave ligt om Schiedammers de kans te geven een wooncarrière binnen Schiedam te doorlopen en zich zo aan de stad te bin den. Maar ook de doelstellingen die de gemeente heeft vastgesteld in de Sport- visie 'Een leven lang sporten en bewegen' worden gerealiseerd. Groene impuls De stad krijgt door alle ontwikkelingen ook een aanzienlijke groene impuls. Het tünneldak van de rijksweg ten zuiden van de Brederoweg wordt ingericht met wandel- en fietspaden. Hierbij betrekt de gemeente ook de adviezen van de klank bordgroep Omwonenden, die meedenkt over het project. Uitgelicht Nieuwe rol gemeente De aanpak, zoals die is vertaald in de business case, past in de nieuwe manier van werken van Schiedam als regiege meente. In plaats van een actieve, uit voerende rol kiest de gemeente nu de rol van regisseur bij de ontwikkeling en uitvoering van de plannen door externe partners. Op basis van de business case kan de gemeenteraad vervolgens een onderbouwd besluit nemen over de ver dere aanpak van fase 1 van het project 'Schiedam in beweging'. Op dinsdag 19 februari om 19.30 uur vergadert de Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen in het Stadskantoor van Schiedam, Stadserf 1. Op de agenda staat de stand van zaken met betrekking tot de lopende onderzoeken. Wilt u de vergadering bijwonen, heeft u vragen over de agenda of wilt u informatie over de Rekenkamer commissie, neem dan contact op met de secretaris, Mieke van der Stel (010 - 248 40 00, mieke.vanderstel@vlaardingen.nl). Dankzij de nieuwe 'Stichting De Erker' blijft wijkgebouw de Erker open voor haar buurtbewoners. Vorige week rondde de stichting de statuten af waardoor zij nu officieel van start kunnen. Het stichtingsbestuur bestaat uit dire bestuursleden: Rob Dijkstra (voorzitter), Harry Visser (penningmeester) en Sietske Damstra (secretaris). De stichting werkt momenteel aan een ondernemingsplan voor De Erker. Maandag 18 februari vergadert de raadscommissie over de notitie 'Schiedam in beweging; business case fase 1' en de bijlagen; een uitwerking van de ontwikkelvi sie sportparken en vrijvallende locaties. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1. De bespreking wordt ingeleid door wethouder Groeneweg met aansluitend een presentatie van de business case en een korte visie hierop van de validatiecommissie en marktpartijen. Wethouder Gouweleeuw rondt de bijdragen van het college af. Definitieve besluitvorming is in deze vergadering niet aan de orde. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17