Koffie drinken op invalidentoilet Uur in de rij bij de garagesale Laten we een Valentijn voor ouderen organiseren 'Toezicht in park is nodig' COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 13 februari 2013 3 Een maand geleden brandde hun portocabin met zicht op Drakensteyn uit. Sindsdien drinken de parkbeheerders in het Beatrixpark hun koffie op het invalidentoilet. Achter een plastic gordijn, om de ergste kou buiten te houden. Frank Willemse SCHIEDAM - „Wat een ar moede zeg", reageert lezeres Mandy Hogenes (38) op hoe zij vorige week de speeltuin aantrof. Een zwartgebla kerde plek waar eens het wachthuisje stond. Nu zit ten haar vrienden van park beheer noodgedwongen op de openbare toiletten. Op het invalidentoilet, achter een plastic zeiltje, waar ze de speeltuin, kinderboerde rij en pannenkoekhuis in de gaten houden. Zaterdagnacht 12 janu ari ging de portocabin al in vlammen op. Na een in braak, waarna het huisje uit baldadigheid in de fik is gestoken, vermoeden brand weer en politie. „Schande dat de BGS niet snel voor een noodvoorzie ning zorgt", zo klaagt de le zeres. Zij gaat vaak met haar zoontje naar speeltuin Dra kensteyn en leerde de park- beheerders zo kennen. Het park is een uitgelezen plek om in het weekend of op vrije schoolmiddagen naar de dieren of de speeltuin te gaan. Zelfs 's winters wanneer de parkwachters de hekken openen en dichten. En waar het huisje een verzamelpunt werd waar bezoekers een praatje maken. KLEIN NIEUWS Vorige week stonden in de krant meerdere berichten over Valen tijnsdag. Radio Schiedam viert het bijvoorbeeld met een speciaal programma waarin luisteraars hun Valentijn kunnen verrassen. Daarover zagen we ook veel reclame in de krant. Wij vinden Valentijnsdag altijd een spannende dag, want je weet nooit of je van iemand een kaartje of cadeautje krijgt. We hebben wel eens een geheime liefde een kaart gestuurd. Ook wel eens een kaartje naar mensen waarvan we houden, zoals onze ouders en vrienden. Toch den ken wij dat niet iedereen Valentijnsdag een leuke dag vindt. Bijvoorbeeld als het net uit is met je vriendje of vriendinnetje. Het is ook vast niet leuk voor oudere mensen in verzor gingshuizen die niet meer zo veel vrienden hebben. Sommige ouderen zijn eenzaam en daar willen wij wat aan doen. We zouden kaartjes kunnen knutselen voor de mensen en ze opsturen, maar wij zouden ook op bezoek kunnen gaan en gezellig een kopje thee kunnen drinken. Misschien kunnen we dan ook met de mensen die niet goed kunnen lopen, met de rolstoel een rondje in de wijk maken. Wij zouden dat heel leuk vinden, want oudere men sen hebben vaak ook hele leuke verhalen. En dan hebben meer mensen een leuke Valentijn! Delilah (11), Loriana (10) en Danilo (10), obs De Peperklip Stichting Kik'r wil kinderen zoveel moge lijk betrekken hij de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren: redactie.ns@wegenermèdia.nl Op de koop toe De BGS parkbeheerders zelf nemen de tijdelijke plek op de koop toe. Geschrok ken van de puinhoop na de brand stelden zij toch voor om open te blijven. Omdat zij bang zijn dat er anders nog meer vernielin gen worden gepleegd in het Schiedamse park. O Reagerenredactie.nstg) wegenermedia.nl SCHIEDAM - De parkbeheer ders, die momenteel zitten te verkleumen op het toilet, zijn zelf sterk voorstander van het openhouden van de voorzieningen. „Anders zijn er straks nog meer vernie lingen in het park", vertelt Maarten Volkshuizen (46). Hij houdt samen met Moos Struyvé (44) toezicht op de speeltuin en het toilet. Pure noodzaak omdat anders scooterjeugd de speeltuin overneemt als hangplek. Vergunning Het wachten is op vergun ning van de gemeente Schie dam voordat de nieuwe ca bine 50 meter verderop kan komen. „Gelukkig zijn we verze kerd", verklaarde de BGS. Maar eerst moeten leidingen aangelegd worden en bomen De geschrokken parkwach ters zijn dakloos na de brand. Alles is weg; stoel tjes, waterkoker, radio en koffiezetapparaat. En van de daders geen spoor. Wel lag er na afloop een geldkistje buiten, de enige aanwijzing. „Zo'n brand bewijst dat be veiliging nodig is", verkla ren de parkwachters una niem. Maar dan niet alleen overdag als zij er zijn. Maar ook 's nachts. Dan zou ca meratoezicht vernielers af kunnen schrikken. Zij hopen op toestemming van de gemeente Schiedam voor cameratoezicht. Voor lopig moeten zij nog kou kleumen op het invaliden toilet waar het oliekacheltje deze dagen op volle toeren snort. SCHIEDAM - Dat er een grote schare boekliefhebbers langs zou komen, hadden ze wel verwacht bij de Biblio theek Schiedam. „Maar dat het binnen het eerste half uur zo druk zou zijn, dat mensen ruim een uur in de rij stonden om hun bemach tigde boeken af te kunnen rekenen, daar waren we niet op voorbereid", zegt coör dinator Publieksdiensten Daphne Meijer. Afgelopen zaterdag was het Garage Sale bij de voormalige bi bliotheekvestiging aan het Bachplein en gingen boe ken en meubilair tegn grote kortingen weg. „Het waren bijna pretparkachtige tafere len, waarbij mensen voor de Pretparkachtige taferelen bij de laatste dag in de bieb aan het Bachplein. Een waar gekkenhuis. foto: pr mooiste en leukste attracties om bordjes met de melding bereid zijn uren te wachten, 'vanaf hier nog 1 uur wacht- Op een gegeven moment tijd' neer te zetten", lacht werd door klanten geopperd Daphne tot slot. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie advertentiemogelijkheden Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 neemt u contact op met 3000 BZ Rotterdam uw accountmanager of bel met T (088) 01310 00 (088) 013 03 45. Of mail ons via E redactie.ns@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ I www.nieuwestadsblad.nl wegenermedia.nl Directeur/uitgever Familieberichten Peter Stadhouders Efamilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 0137268 Algemeen hoofdredacteur Zelf een familiebericht opgeven kan via Mart Jochemsen www.familieberichtenonline.nl M.Jochemsen@wegenermedia.nl Rubrieksadvertenties Eindredactie Nieuwe Stadsblad E telesales@wegenermedia.nl Karin Moerman 1(0900)6743836 Chef regioredactie Druk Annemieke Anneveldt Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige Bezorgklachten informatie I www.deweekkrant.nl/ 1 www.wegenermedia.nl verspreidklachten Nieuwe Stadsblad is een uitgave T (0900) 424 57 26 van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden Contactgegevens media-advies geplaatst in de gedrukte als digitale en advertentieverkoop uitgaven van Wegener Media BV. Voor informatie over de Wegener Media BV KORT NIEUWS Minder hinder van renovatie Proveniersbrug SCHIEDAM - Door te kiezen voor een andere werkwij ze kan de renovatie van de Proveniersbrug aan zienlijk sneller worden uitgevoerd. Een groot deel van het werk kan boven dien op een andere locatie plaatsvinden. Het resul taat is onder andere min der geluidshinder voor omwonenden. Volgens de nieuwe planning starten de werkzaamheden begin april. Begin augustus moet de klus dan zijn geklaard. In dezelfde periode wordt ook de 's-Gravelandseweg tussen de Proveniersbrug en de Delflandseweg op nieuw ingericht. Eigenlijk zou al vanaf eind januari aan de Proveniers brug worden gewerkt. De weersomstandigheden staken daar echter een stokje voor. Door het uit stel hadden gemeente ert aannemer wel de kans om te kijken of er mogelijk heden zijn om de werk zaamheden uit te voeren met minder hinder voor de omgeving. Dat bleek mogelijk, door een groot deel van het werk op een andere locatie uit te voe- ren. Het brugdek wordt daarvoor in zijn geheel verwijderd en op een werf elders gerenoveerd. Daar na wordt de brug weer te ruggeplaatst. Jouw oranjecollectie in de bieb SCHIEDAM - Wie thuis een mooie Oranjeverzameling heeft, krijgt bij de Biblio theek Schiedam aan het Stadserf de kans om deze tentoon te stellen. Ook met 'maar' twee blikjes ben je welkom om mee te doen. Gezocht worden herdenkingsborden, be kers, blikjes, lepeltjes, fo to's en boeken. Koningin Beatrix maakte onlangs bekend dat ze op 30 april zal aftreden en dat haar zoon Wil- lem-Alexander die dag dé troon zal bestijgen. In de aanloop hier naartoe zal de Bibliotheek Schie dam haar activiteiten een oranje tintje geven. Onder andere door, met uw hulp, een tentoonstelling over de Oranjes te organiseren. O Wie wat heeft kan bellen met 714 63 00 of mailen naar: ameeder@ debibliotheekschiedam. nl Zes ton voor Stedelijk Museum Schiedam SCHIEDAM - Dankzij haar 650.000 deelnemers kan de BankGiro Loterij dit jaar ruim 64 miljoen euro schenken aan cultuur in Nederland. Het Stedelijk Museum Schiedam is één van de gelukkigen. Zij kreeg 600.000 euro. In 2012 werd voor 128.418.493 euro aan loten gekocht. De helft daarvan is bestemd voor cultuur. Op 12 januari brandden de portocabins tot op het geraamte toe af. Nu, een maand later, is er nog altijd geen alternatief neergezet en zitten de bewakers in het invalidentoilet koffie te drinken. foto:

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3