Van der Kwast, Borst en Bram Bakker in Boek&Bal Katten uit vuurzee gered Nieuwe babbeltruc met huilend kind Verplicht chippen van honden Zorgmedewerkers in de bloemen en diploma's Onderzoek naar windturbines in Schiedam Schuif aan bij de politieke stamtafel Bezoekje aan breidames Tekst en uitleg over schreiershuisje Masterdasses Opera aan de Schie Restauratiecafé in Stand-up Bibliotheek www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 13 februari 2013 7 SCHIEDAM - Bij een woning brand aan de Nicolaas Beetsstraat zijn woensdag avond twee katten gered. De brandweer kreeg rond half twaalf de melding van een brand aan de Jacob van Lennepstraat. Ter plaatse bleek de brand te woeden op de hoek met de Nicolaas Beetsstraat (West). Een man die in de woning aanwezig was had rook ingeademd en had brandwonden. Hij is later overgebracht naar het ziekenhuis. Ook haalde de brandweer nog twee katten naar buiten. Zij zijn meege nomen door de dierenambu lance. Het is nog niet bekend wat er precies in brand heeft gestaan in de woning. SCHIEDAM - De politie ver moedt dat er een nieuwe babbeltruc 'in omloop' is nu ouderen in een senioren complex aan de Van Lim burg Stirumstraat hebben gemeld dat ze een builend meisje aan de deur heb ben gehad van een jaar of twaalf dat binnen probeerde te komen. Het meisje vroeg om een glaasje water, maar de bewoonster vertrouwde het niet. Ook de politie ver trouwt het zaakje niet en adviseert mensen om waak zaam te zijn en dergelijke situaties te melden. SCHIEDAM - Vanaf 1 april moeten honden verplicht ge- chipt en geregistreerd wor den. Alle pups moeten bin nen 7 weken na de geboorte gechipt worden. Voordat de pups 8 weken oud zijn, moe ten ze bovendien worden geregistreerd bij een door het Ministerie van Econo mische Zaken aangewezen databank. Honden die wor den geïmporteerd moeten binnen 2 weken worden ge registreerd. Op deze manier wil de staatssecretaris van Econo mische Zaken de malafide en illegale hondenhandel aanpakken. Voor katten is er nog geen chipplicht. Boek&Bal Schiedam editie 2.0 SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam organiseert za terdagavond 23 maart voor de zevende keer Boek&Bal Schiedam, maar dan in een nieuw jasje. 'Samen in de stad' is het uitgangspunt waarbij ook Schiedamse ondernemers een podium krijgen. Net als voorgaande jaren vindt het evenement plaats in de Bibliotheek Schie dam en in het Theater aan de Schie. Naast het theater leveren ook boekwinkels THEMA DIT JAAR IS GOUDEN TIJDEN, ZWARTE BLADZIJDEN Post Scriptum en Van Leeu wen, Musis, het Jenevermu seum, het Stedelijk Museum Schiedam, InVorm, Kom- Kids, BeeSmart en Lancom hun bijdrage. De deuren van Stadserf 1 openen om 19.30 uur, het programma duurt tot 01.00 uur. Boek&Bal 2013 staat in het teken van de 78ste Boekenweek. Het thema van dit jaar is 'gouden tijden, zwarte bladzijden'. Toonaangevende schrijvers als Ernest Van der Kwast, Hugo Borst Sanneke van Hassel, Bram Bakker, Esther Gerritsen en Douwe Draais- ma, bekend van het Ver geetboek, brengen 23 maart een bezoek aan Schiedam en vertellen over hun suc cesvolle romans en geven interviews. Ook Herman Koch, bekend van Het diner en Zomerhuis en zwembad, komt over zijn romans ver tellen. De kaartverkoop start binnenkort. Tijdens een feestelijke diplomering in zorgcentrum Francois HaverSchmidt werden afgelopen week maar liefst 21 medewerkers van Argos Zorggroep in de bloemen gezet omdat ze hun zorgdiploma hadden gehaald. Na de gebruikelijke toespraken van het Hoofd Opleiding en de zorgmanager werden de felbegeerde papiertjes uitgedeeld en kon er worden nagenoten onder het genot van een hapje en een drankje. De zorggroep is uiteraard heel blij weer zo'n grote groep gediplomeerden binnen de gelederen te hebben. foto: pr SCHIEDAM - Schiedam gaat onderzoeken of het mogelijk is in Schiedam windenergie op te wekken door middel van windturbines, zonder de omgeving te zwaar te be lasten. Hiervoor is een Plan van Aanpak vastgesteld door het College. Als de verschillende on derzoeken in dit plan van aanpak positieve resultaten opleveren zal een voorstel voorgelegd worden aan de raad voor uitvoering van het plan. Op 21 juni is het Conve nant Realisatie Windener gie stadsregio Rotterdam ondertekend door alle 15 Stadsregio-gemeenten Hierin zijn afspraken ge maakt over te realiseren windenergie in de Stadsre gio. Schiedam onderzoekt twee potentiële locaties die in het convenant zijn aange duid in het plangebied Wil- helminahaven. Het gaat in het geval van Schiedam om twee wind turbines. Wethouder Grijzen heeft afgelopen week de dames van Granny's Finest, de wekelijkse handwerkdub in Franqois HaverSchmidt, bezocht. Door een artikel in de krant was hij nieuwsgierig geworden naar de dames. Granny's Finest heeft nog plek op dinsdag van 14.00 tot 15.30 uur. foto-.pr SCHIEDAM - D66, Progressief Schiedam en GroenLinks organiseren zaterdag 16 februari de 30e politieke Stamtafel in restaurant Zaa- lig op de Grote Markt. Informeel Tijdens de Stamtafel kun nen Schiedammers de raadsleden op een infor mele manier ontmoeten en meningen en gedachten uit wisselen. Iedereen kan aanschuiven, aanmelden is niet nodig. Er is geen agenda, elk onder werp kan worden aangedra gen. Afgelopen keer Zo is er tijdens de laatste stamtafel van 19 januari gesproken met de Scouting over huisvesting in Land- vreugd, is er van gedachte gewisseld over het opknap pen van oude gevels met his torische muurschilderingen en vroeg een bewoner aan dacht voor het bijenbestand in deze stad. Suggesties Er speelt in Schiedam ge noeg dat de moeite van het bespreken waard is. Denk aan het sportpark A4 en ds nu voorliggende business case, het wel/niet preventief fouilleren in Sve- aparken, de ringlijnbus in de avond door Schiedam Noord, het historisch erf goed als de Goudsbloem en ga zo maar door. Vertel vooral wat u wilt ver tellen, wat u dwars zit, wat u graag wilt weten van de politiek... Grijp je kans en blijf niet met vragen zitten. Er wordt over van alles en nog wat gesproken in een ongedwongen sfeer. Waar? Deze Schiedamse politieke partijen zien Schiedam mers met vragen dus graag op zaterdag 16 februari in restaurant Zaalig van 15.00 tot 16.30 uur. Noteer nu alvast wat u weten wilt, werkelijk alles waar u mee rondloopt kan aan de orde worden gesteld. SCHIEDAM - In het Schreiers huisje aan de Maasboule vard is eind november een kunsttoepassing onthult: een tekstregel. De Schie damse kunstenaar Carolina Koster die dit op haar gewe ten heeft, geeft dinsdag 19 februari tekst en uitleg over deze vorm van kunst. Zij doet dat in het Cultuur café in het Wennekerpand. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom en de entree is gra tis. Daarnaast zal fotograaf Sjef van Duin aan de bezoe kers van het Cultuurcafé het fotoboek presenteren dat hij maakte van de architectuur in Schiedam-Zuid. Woensdagmiddag 20 febru ari geven Ineke Hagen en Es ther Zitman een lezing over kunst in Zuid, ondermeer over de kunsttoepassing die Carolina Koster voor het Schreihuisje heeft ontwor pen. Bij mooi weer zal het Schreihuisje ook bezocht worden. Deze lezing vindt plaats in de pastorie van de Heilig Hartkerk van 14.00 tot 16.00 uur. Opgeven kan door een mail te sturen naar post@stichtingmooiwerk. nl. SCHIEDAM - De stichting Opera aan de Schie organi seert dit voorjaar drie mas terdasses voor gevorderde amateur-zangers en (semi- )professionals. Zij krijgen gelegenheid onder leiding van een master en met pi anobegeleiding aan eigen opera- of liedrepertoire te werken. De masterclasses worden gehouden op 24 fe bruari, 24 maart en 28 april in het Wennekerpand. Met dit initiatief gaat Opera aan de Schie, dat sinds 9 januari een stichting is, officieel van start. De eerste activiteit van de stichting blijkt aan te slaan. De masterclass op 24 febru ari en 24 maart is al vol, terwijl die op 28 april al gedeeltelijk gevuld is. Per masterclass kunnen slechts zes deelnemers worden ge plaatst. Toehoorders zijn welkom. Aanmelding voor de mas terclasses en reservering van kaarten: info@opera- aandeschie.nl of kijk voor meer informatie op www. opera-aandeschie.nl. SCHIEDAM - Het Gemeentear chief Schiedam organiseert in samenwerking met de Bibliotheek Schiedam het eerste 'Restauratiecafé' op zaterdag 2 maart van 13.00 tot 15.00 uur in de Stand-up Bibliotheek in de Monopole. Deze middag kunnen men sen van een expert leren hoe ze kleine beschadigin gen aan hun favoriete boek kunnen repareren. Geïnte resseerden kunnen gewoon langskomen in de Monopo-

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 7