Gemeenteberichten IP Doe Mee! Schlei opschoofldag MaaRT ,\v9L mm iü Schiedammers tegen zwerfvuil Jeugd bezoekt tennistoernooi AHOY Eerste restauratiecafé in Monopole gemeente Schiedam %kJÉfek.; Zaterdag 9 maart: Opschoondag EF jcB J' -i 20 FEBRUARI 2013 - PAGINA 1 HifStpj^k i De afgelopen jaren heeft een groot aantal vrijwilligers tijdens de Week van Neder land Schoon overal in Schiedam zwerfvuilacties uitgevoerd. Dit jaar wordt die tra ditie voortgezet. Het kost een paar uur werk, maar is gezellig en levert een frisse en schone straat op! Doet u mee? De meeste acties vinden plaats op zaterdag 9 maart., U kunt aansluiten bij een bestaande actie of'er zelf één opzetten. Het (voorlopige) programma en de aanmeldingsmogelijkheden staan vanaf 22 februari op www.schiedam.nl/ opschoonacties. Voor het aanmelden van een eigen actie kunt u terecht bij uw wijkproces- manager of mailen naar contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Opschoonactie 2013'. De gemeente levert op verzoek opschoonma- terialen. Scholen tegen zwerfvuil Ook scholen kunnen meehelpen in de strijd tegen zwerfvuil. Het is mogelijk om op een dag naar keuze lessen te krijgen over en begelei ding te krijgen bij opschoon- en zwerfvuilacties. Benieuwd wat de mogelijkheden zijn? Kijk voor meer informatie over de schoolacties op www.schiedam.nl/opschoonacties. Vragen over het programma? Heeft u vragen over het programma? Neem dan contact op met mevrouw M. Plomp. Zij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Vermeld in het on derwerp 'Opschoonactie 2013'. Ook zin om Schiedam op te schonen? Pak uw bezem en sluit gezellig aan! Woensdag 13 februari keken tien kinderen en vier spcrrtcoaches uit Nieuwland hun ogen uit bij het ABN Amro World Tennis Tournament in Ahoy. De Richard Krajicek Foundation bood de kaarten aan. Zo konden de kinderen - die zelf tennissen bij de wijksportvereniging - wedstrij den zien van wereldniveau. Daarnaast ontmoet ten de kinderen Esther Vergeer, winnares van 7 gouden Paralympische tennismedailles. Datum Locatie Tijd Wijkoverleg Groenoord 7 maart Van Beethovenplein 161 20.00 - 22.00 uur Cultuurcafé 19 februari Wennekerpand, Vijgensteeg 1 20.00 - 22.00 uur Drinkgelach 24 februari Jenevermuseum, Lange Haven 74 14.30 - 17.00 uur Mantelzorgcafé 26 februari De Wilgenburg, Land van Ris 6 10.00 - 12.30 uur Restauratiecafé in de Monopole 2 maart Restaurant-café pop-up bibliotheek, Monopole, Hoogstraat 99 13.00 - 15.00 uur Het Gemeentearchief Schiedam organiseert op zaterdag 2 maart in samenwerking met de Bibliotheek Schiedam het eerste 'Res tauratiecafé', in de pop-up Bibliotheek in de Monopole. Op deze middag kunnen mensen van een expert leren hoe ze kleine be schadigingen aan hun favoriete boek kunnen repareren. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren. Sommige stukken die zij in bewaring krijgen, moeten eerst gerepareerd worden voor ze zuurvrij verpakt in de depots op een ideale temperatuur bewaard worden. Voor het schoonmaken en repa reren heeft het archief een restauratie-expert in dienst, Hasan Calimli. Is uw boek beschadigd? Heeft u een favoriet bqek dat beschadigd is? Een fotoalbum met een scheur? Een notitieboekje dat uit elkaar valt of een letterlijk stukgelezen ro man? Zaterdag 2 maart is Hasan Calimli van 13.Q0 tot 15.00 uur aanwezig in het restaurant-café in de voormalige bioscoop aan de Hoogstraat 99! Hij geeft u graag advies of repareert indien mogelijk het boek. Öok kinde ren zijn van harte welkom! Inschrijven Heeft u een boek waarvan u zeker weet dat u dit aan Hasan voor wil leg gen? Meld u dan aan als deelnemer. Dit kan telefonisch via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Eerste restauratie café'. U kunt ook gebruik maken van social media om u aan te melden. Bent u benieuwd hoe een en ander in zijn werk gaat? U bent van harte welkom om langs te komen in de pop-up bibliotheek om te bekijken wat het restauratiecafé inhoudt. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met donderdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping boven het Stadskantoor aan het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15