Woonplus nieuws Kwaliteit meten voor een nog betere dienstverlening Woonplus stopt met nieuwbouwproject Over Het Water Algemeen EP- realiseren. Het regeerakkoord dwingt ons echter zeer terughoudend te zijn waar het gaat om het doen van nieuwe investerin gen. Er zijn eenvoudigweg te veel onzeker heden om te kunnen garanderen dat we de afspraken met de gemeente kunnen nakomen. Woonplus en de gemeente Schiedam hebben er beide geen belang bij om nog langer af te wachten hoe een en ander zich zal ontwikkelen. Verder past het ontwikkelen van vooral koopwoningen niet in de nieuwe koers van Woonplus. We leg gen de focus meer op onze kerntaak, de sociale huursector.' Toekomst Nu Woonplus afziet van de verdere ontwik keling van Over Het Water, zal de gemeente Schiedam een andere partij selecteren om woningen te realiseren. De gemeente Schiedam en Woonplus blijven overigens intensief samenwerken om de doelstellingen van de Woonvisie te realiseren. Vanaf 2009 hebben de gemeente Schiedam en Woonplus intensief samengewerkt aan Over Het Water. Ten westen van de Parkweg zijn onder andere de Watertoren en kade woningen gerealiseerd. Wethouder Arie Wijten (portefeuillehouder Bouwen en Wonen) vindt het bijzonder spijtig dat Woonplus genoodzaakt is zich terug te trekken: 'Er liggen prima plannen om dit deel van Nieuwland verder te herontwikke- len. De plannen sluiten aan op onze Woonvisie, die we vorig jaar hebben vast gesteld. Er zijn afgelopen jaar zelfs sessies met belangstellenden georganiseerd om de plannen optimaal af te stemmen op de wensen van toekomstige bewoners.' Onzekerheden Directeur Bestuurder Bob Venhuizen van Woonplus neemt met gemengde gevoelens afscheid van het project: 'Ondanks de moeilijke situatie op de woningmarkt, zagen we kansen om Over Het Water te Woonplus Schiedam wil kwaliteit leveren. Wij vinden het belangrijk dat onze klanten tevreden zijn. Daarom vragen wij aan onze klanten hoe zij onze dienst verlening ervaren. Dat doen we het gehele jaar door. Jacqueline Breederland is Projectleider Wonen bij Woonplus en zij houdt zich onder andere bezig met de kwaliteitsmetingen. 'De metingen doen we samen met een gespecialiseerd onderzoeksbureau Totta, voorheen bekend als Quint Result. De vragenlijsten stelt Totta op in samenwerking met Woonplus. Totta voert de metingen uit, en zij koppelen de uitkomsten aan ons terug'. Hoe meet Woonplus de kwaliteit? Jacqueline: 'De kwaliteit meten we op verschillende manieren. Op dit moment meten we de kwaliteit van vier onderdelen: reparatieverzoeken, incasso, nieuwe ver huringen en de balie. De kwaliteit van onze Reparatieverzoeken en Nieuwe verhuringen meten we door middel van vragenlijsten die Totta via e-mail verstuurt. Voor Incasso benadert Totta onze huurders telefonisch met het verzoek een aantal vragen te be antwoorden. Bezoekers die aan onze balie komen, vragen we naar het e-mailadres. Zij ontvangen vervolgens een vragenlijst via de mail'. Wat doet Woonplus met de uitkomsten? 'De uitkomsten verzamelt Totta en zij koppe len direct aan ons terug. De terugkoppeling van de resultaten gebeurt overigens anoniem. Wij zien dus niet welke huurder welk antwoord geeft. Vervolgens bespreken we deze uit komsten binnen Woonplus met de betrokken afdelingen. We kijken wat er goed gaat en wat beter kan. Vervolgens maken we daar over concrete afspraken'. Hoe wordt de kwaliteit op dit moment beoordeeld? 'We meten via deze methode vanaf oktober 2012. Op alle onderdelen scoren we hoger dan 7,5. Wel kan het aantal reacties nog omhoog. Hoe meer klanten de vragenlijsten invullen, hoe hoger de betrouwbaarheid van de metingen'. Woonplus heeft zich terug getrokken uit het project Over Het Water in de wijk Nieuwland. De ontwikkelingen op de woningmarkt, in combinatie met onder meer de onduidelijkheid over de financiële gevolgen van het regeerakkoord, geven onvoldoende zekerheden om tot verdere uitvoering van de plannen te komen. De gemeente Schiedam zoekt een andere partij om het gebied bij de Parkweg alsnog te ontwikkelen. Is Woonplus tevreden met deze cijfers? 'We zijn erg tevreden met het huidige resul taat. Van tevoren hebben we zelf ingezet op een 7 en daar zitten we nu boven. Op basis van de huidige uitkomsten bepalen we nu onze verdere ambities voor 2013. Wat merkt de huurder van de metingen? 'In principe merkt de huurder weinig van de metingen. Huurders die contact met ons hebben gehad over een reparatieverzoek, incasso, nieuwe verhuring of die bij de balie zijn geweest, kunnen benaderd worden door Totta. Hoe meer terugkoppeling we van onze huurders ontvangen, hoe meer we met de metingen kunnen. En uiteinde lijk hoop ik natuurlijk dat onze huurder merkt dat onze dienstverlening verbetert'. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 27 maart 2013.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12