ii it I! II II februari 2013 Voor de huurder CV bijvullen voor een goed werkende verwarming Kort Afrekening servicekosten 2012 Voor de huurder Woningaanbod Bestrijding hennepteelt in de wijk 'Stap voor stap naar uw eigen koopwoning' EF$ Maakt de verwarming lawaai? Maakt uw centrale verwarming (cv) lawaai wanneer er water doorheen stroomt? Of worden de radiatoren niet goed warm? Zorg er dan voor dat u de centrale ver warming op de juiste manier vult en ontlucht. Komt er lucht in het systeem, dan werkt de cv minder goed. Bijvullen is in ieder geval nodig, wanneer de waterdruk lager dan 1 bar is. Heeft u een serviceabonnement? Dan zorgen wij hiervoor! cv bijvullen 1.Zet uw kamerthermostaat op de laagste stand. Wacht ongeveer tien minuten tot uw cv-ketel maximaal 40 graden aangeeft. 2. Haal de stekker van de cv-ketel uit het stopcontact. 3.Sluit de vulslang aan op een waterkraan. 4. Het vulpunt zit meestal bij een radiator, in de keuken, badkamer of direct op de cv-ketel. Haal de afsluitdop van het vul punt af. En sluit de vulslang aan op een waterkraan. 5. Draai eerst de waterkraan- een stukje open. Draai daarna het afsluitkraantje bij het vulpunt open, het bijvullen begint nu. zet de kamerthermostaat weer op de gewenste stand.U kunt deze handeling eventueel een paar dagen achter elkaar uitvoeren. 6. Sluit de vulkraan zodra de meter tussen de 1,5 en 2 bar staat. Sluit de water kraan en koppel de slang af. Vang het water uit de slang op met een emmer. Ontluchten Ontlucht uw installatie na het bijvullen. Open één voor één de ontluchtingskraantjes op de radiatoren en laat de lucht ontsnap pen. Draai daarvoor met het speciale sleuteltje het ontluchtingspunt van elke radiator een halve slag open. Begin met de radiatoren die het laagst geplaatst zijn en sluit het ontluchtingspunt zodra er water uitkomt. Vergeet ook de ontluchtings- ventielen op de cv-leidingen niet. Deze bevinden zich meestal op een böcht in de leiding aan het plafond. Houd een doek bij de hand. Zet de cv-ketel weer aan en Tussen half maart en begin juni ontvangen onze huurders de Afrekening service kosten in de brievenbus. In de maande lijkse huurprijs is een voorschotbedrag voor de servicekosten opgenomen. Hier onder vallen bijvoorbeeld de schoonmaak kosten en kosten van het elektraverbruik van gemeenschappelijke installaties. Deze maandelijkse kosten zijn niet de werkelijke kosten, maar een vooruit betaling. Eenmaal per jaar worden aan de hand van de werkelijke kosten en/of het werkelijke verbruik de te betalen kosten berekend. Deze vergelijken wij met uw maandelijkse voorschotten. Heeft u teveel betaald, dan krijgt u geld terug. Heeft u te weinig betaald, dan betaald u bij. Bij de afrekening zit zoals u gewend bent een informatiefolder. De politie-eenheid Rotterdam werkt samen met de gemeente Schiedam, Stedin en woningcorporaties aan het bestrijden van hennepkwekerijen. Ieder jaar worden binnen de gemeente Schiedam zo 50 tot 60 hennepkwekerijen ontdekt. Een hennepkwekerij lijkt missshien onschuldig, maar dat is het niet. Hennep kwekerijen vormen een risico op brand gevaar, stank- en wateroverlast. Vaak gaan er ook criminele organisaties achter schuil. Dit brengt risico's met zich mee en zorgt bijvoorbeeld voor ongewenst bezoek in uw buurt of straat. Aanwijzingen Politie, gemeente Schiedam, Stedin en woningcorporaties verzamelen de aanwij zingen en tips en gaan op onderzoek uit. Daarna ontmantelen zij de kwekerij en pakken de kweker stevig' aan. Bij deze aanpak zijn zij voor een groot deel afhan kelijk, van meldingen uit de buurt. Aanwijzingen voor de aanwezigheid van een hennepkwekerij kunnen zijn: - beslagen ramen - verlichting gedurende de gehele nacht - afgeplakte ramen gordijnen die nooit open gaan - gesmolten sneeuw op het dak waar de overige woningen wel bedekt zijn met sneeuw - stankoverlast - zoemend geluid - veelvuldig problemen met de stroom - 'buren' die zelden thuis zijn of alleen op gezette tijden voor een kortdurend bezoek thuis zijn en dan weer gaan. Informatie of tips? Heeft u meer informatie of tips'over hennepkwekerijen bij u in de buurt? Meld dit bij de politie via 0900-8844 of als u onbekend wil blijven bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. Waarom nog langer wachten met het kopen van een woning? Het is nu juist heel gunstig om een woning te kopen! De rente staat laag en het is een echte kopersmarkt. Bovendien heeft de Tweede Kamer net de hypotheek- regels versoepeld. Om de aankoop nog aantrekkelijker te maken wil Woonplus u graag stap voor stap helpen. Zo bieden wij een grote variatie aan koopwoningen, zowel in prijsklasse als in woningtype. Verder kunnen diverse verbouwingen door ons gedaan worden. Wij werken samen met financiële adviseurs en banken die u gratis kunnen adviseren. Ook hebben wij een unieke samenwerking met de Vereniging Eigen Huis voor bouw kundige keuringen, hypotheekadvies en adviezen voor 'van huren naar kopen' voor starters in de koopmarkt. Meer weten? Meer informatie en ons actuele aanbod is te vinden op www.woonplus.nl. U kunt ook meer informatie krijgen door ons te bezoeken op verschillende evenementen. Wij ontmoeten u graag op: Zaterdag 16 en zondag 17 maart: Rotterdam Livin Woonplus verwelkomt u graag tussen 12.00 uur en 17.00 uur op deze Woonbeurs Rotterdam in het voormalig postkantoor aan de Coolsingel. Zaterdag 23 maart: Informatiemarkt 'stap voor stap een eigen woning' Woonplus organiseert een informatie markt tussen 11.00 en 14.00 uur. Zaterdag 6 april: NVM Open Huizen Route Op deze dag kunt u tussen 11.00 en 15.00 uur een gevarieerd aanbod huizen in Schiedam zonder afspraak vrijblijvend bezichtigen. Een goede kans om u breed te oriënteren Like ons en wij houden u op de hoogte! Woonplus Verkoopt is sinds kort ook actief op Facebook. Like ons en u wordt automatisch op de hoogte gehou den van alle activiteiten en ons laatste aanbod. Openingstijden kantoor Woonplus Schiedam Ons kantoor is op maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 11.00 uur geopend. U kunt ons dan telefonisch bereiken of vragen stellen bij onze balie. Vanaf 12.00 uur is ons kantoor alleen op afspraak geopend. Website Al onze informatie is ook terug te vinden op onze website www.woonplus.nl. Informatie die 24 uur per dag, 7 dagen per week iri te zien is. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Eindafpekening, afrekening stookkosten en/of servicekosten 3.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Inloopspreekuur en afspraken maken Maandag t/m vrijdag is ons kantoor van 08.00 tot 11.00 uur open. U kunt dan bellen of langskomen voor vragen. Heeft u specifieke vragen of wilt u persoonlijk advies, maak dan een afspraak met ons. Afspraken worden ingepland op werkdagen tussen 12.00 en-17.00 uur. Reparatieverzoek Een reparatieverzoek kunt u maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 11.00 uur telefo nisch melden via nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Maar u kunt ook via onze website www.woonplus.nl uw reparatieverzoek doen. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij dan contact met u op voor ver dere afhandeling. Spoedeisende reparatie- verzoeken kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13